спешна нужда от помощ!!!

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
DIKO31
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 26 дек 2005, 18:34
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8
Status: Извън линия

спешна нужда от помощ!!!

Мнение от DIKO31 » 01 дек 2006, 18:24

Здравейте имам "малък" проблем с моето МОНДЕО а по - точно с фаровете. Пояснявам загуби ми се единият фар (къс) десен и немога да го накарам да работи сменях крушки,бошони,релета и неще и неще. ходих на майстор накрая ми го вързаха на късо и дойде ОБАЧЕ ВЪТРЕ НА КОМПА НЕ МИ ОГАСВАТ ЛАМПИЧКИТЕ все едно че не работи някой имали идея от каде ми е проблема? благодаря предварително за отговорите. :)

Потребителски аватар
svir4o
потребител
потребител
Мнения: 137
Регистриран: 17 юни 2006, 23:35
Модел на автомобила: MONDEO mk3 2,5 v6 със сърце от София
Местоположение: varna
Status: Извън линия

отг.

Мнение от svir4o » 01 дек 2006, 21:45

да ти кажа не ми е ясно как са го вързали накъсо защото тогава постоянно ще гори предпазителя на този фар.по вероятно е да са го вързали към другият или да са взели от проводниците за дългите светлини.ако е така може би оттам се получава твоят провлем защото по моята проста логика компютъра следи за изменението на показателите например съпротивление;ток.напрежение.ако приемем че двата къси консумират по 10ампера ток поотделно то тогава лампичките вътре изгасват.но ако обаче двата клона се съединят било паралелно или последователно тогава всичко се обърква.трябва строго да се спазват тези принципи.иначе може ако например вържеш лампата за мъгла към някоя стоп светлина да се получи някоя друга дивотия.отдели си повече време и прегледай гнездата на релетата за къси и дълги.може би има лоша маса или лош контакт. :wink: успех *00143*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 01 дек 2006, 22:36

аз не съм с Мондео но при мен имаше подобен проблем и той беше в лош контакт на буксата на фара
извадих я напръсках я с контактен спрей и след като се изпари течноста я сложих обратно - имаше ефект при мен
времето е като парите-никога не стига

scorpion
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 12 юли 2006, 23:40
Модел на автомобила: Форд Мондео МК3,Форд Скорпио
Местоположение: Нови Искър
Status: Извън линия

Мнение от scorpion » 01 дек 2006, 23:53

При това положение наи-вероятно е лостчето на волана.Имал съм няколко такива случаи на други коли.Така че провери лостчето

Потребителски аватар
valboy
потребител
потребител
Мнения: 1476
Регистриран: 20 фев 2005, 16:12
Status: Извън линия

Мнение от valboy » 02 дек 2006, 11:33

Пояснявам загуби ми се единият фар (къс) десен
scorpion написа:При това положение наи-вероятно е лостчето на волана.Имал съм няколко такива случаи на други коли.Така че провери лостчето
Как става тоя номер с единия фар само?

Потребителски аватар
murselin
потребител
потребител
Мнения: 127
Регистриран: 16 окт 2006, 22:21
Модел на автомобила: Форд Мондео Джия /98/ 2.0I 130k.s.
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от murselin » 03 дек 2006, 17:56

най вероятно имаш прекъснат кабел или буксата е нагоряла отвътре.Провери си идва ли ток до крушката:)
добрите момчета отиват в рая ! лошите където си поискат :)

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта