Алармата ми роди... Фиеста МК4

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 387
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Алармата ми роди... Фиеста МК4

Мнение от LORDA83 » 15 фев 2015, 18:09

От няколко дни не работи. Посетих няколко сервиза и алармаджии и всички казват, че просто се е скапала, не подлежи на ремонт, не излъчвала нещо си и... трябва да се слага нова.

Предложиха ми варианти на 70-80 лв - само за централно, без аларма, с 2 дистанционни + работата
Както и варианти м/у 130 и 180 лв за централно + аларма, пак с 2 дистанционни + работата

Това, което не ми харесва обаче е, че всички нови дистанционни... нямат опция за поставяне на ключа за колата, в тях! Всички се продават като отделни такива, а на мен ми се иска всичко да ми е на едно... ( ключ + дистанционно )
Отделно, че до преди алармата ми да откаже си бачкаше перфектно, без забележка. Има и обемни датчици в купето, които също работеха безотказно, отделно, че е вързана така, че, когато се опиташ да запалиш колата на включена аларма не става. Двигателя гасне.

Та въпроса ми е... според вас... има ли вариант все пак да се отремонтира и къде в Пловдив, за да си я запазя, вместо да слагам новите боклуци, които предлагат на пазара?
Или най-малкото да ме насочите към свестен алармаджия, и да ми кажете виждали ли сте някъде аларми, на чиито дистанционни да може да се сложи и заводския ключ на колата, за да не са ми на 2 отделни части...

Няма да откажа и стара, работеща, от същия вид, ако някой от вас има, и няма против да ми я продаде.

Мерси предварително за коментарите, качвам и 2 снимки с типа аларма и ключ, които бих искал. Не са снимани специално заради алармата, но в момента имам само такива. Алармата и самото и управление се намират под капака на двигателя, точно зад акумулатора.
Прикачени файлове
20131111_164104.jpg
20131111_170458.jpg
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 387
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Алармата ми роди...

Мнение от LORDA83 » 17 фев 2015, 19:57

Колеги, имам нужда от работеща платка, за ключа на аларма " Gt82txc ", а, ако някой има налична, работеща и самата аларма, също бих я взел за резервна, или за части.
Но за сега да се съсредоточим над платката, която е в кутийката на ключето.

Платката от дистанционното, както и самата аларма, под капака на двигателя изглеждат по следния начин. Помагайте, спешно ми е.
Прикачени файлове
82_1216309171.jpg
tl.JPG
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 387
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Алармата ми роди...

Мнение от LORDA83 » 17 фев 2015, 20:23

А ето как изглежда и самото дистанционно. Не намирам никъде в нета такова, освен на посочения линк, но е продадено вече...

http://www.ebay.co.uk/itm/Ford-Car-Remo ... 7#shpCntId
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Алармата ми роди... Фиеста МК4

Мнение от dreadx » 23 фев 2015, 05:49

Тези централни, които са ти предлагали по 70-80 лв. сигурно са китайските от по 20 лв. (не са лоши де)

До малкото чипче долу на платката нещо мокрено и окислено ли е? - не мога да преценя от снимката. Ако на алармаджиите не им се занимава, попитай в някой друг сервиз за електроника - TV или GSM.

Поне може да опитат - грехота ще е да се разбъзиква цялата система заради това, че на някой не му се е занимавало. На един колега така му поправихме дистанционното на Alfa-та. (Късмет, че магазина до нас поръчват части от tme-eu и ни доставиха един кварц за под 2 лв. - дето не съм сигурен, че лесно щяхме да го намерим по другите магазини в БГ.) А вариантът с ашладисване на нефабрично централно заключване щеше да е доста по-трудоемък, нямаше дистанционното да му е в ключа и щеше да отнеме не по-малко време от чакането да ни пристигне резервната част.

И провери за твоята аларма (може и го да знаеш), но как се прави обучение на ключ - напр. ако му смениш батерията или др. дали после трябва да обучаваш отново алармата и как се прави това.

Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 387
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Алармата ми роди... Фиеста МК4

Мнение от LORDA83 » 23 фев 2015, 06:50

dreadx написа:Тези централни, които са ти предлагали по 70-80 лв. сигурно са китайските от по 20 лв. (не са лоши де)

До малкото чипче долу на платката нещо мокрено и окислено ли е? - не мога да преценя от снимката. Ако на алармаджиите не им се занимава, попитай в някой друг сервиз за електроника - TV или GSM.

Поне може да опитат - грехота ще е да се разбъзиква цялата система заради това, че на някой не му се е занимавало. На един колега така му поправихме дистанционното на Alfa-та. (Късмет, че магазина до нас поръчват части от tme-eu и ни доставиха един кварц за под 2 лв. - дето не съм сигурен, че лесно щяхме да го намерим по другите магазини в БГ.) А вариантът с ашладисване на нефабрично централно заключване щеше да е доста по-трудоемък, нямаше дистанционното да му е в ключа и щеше да отнеме не по-малко време от чакането да ни пристигне резервната част.

И провери за твоята аларма (може и го да знаеш), но как се прави обучение на ключ - напр. ако му смениш батерията или др. дали после трябва да обучаваш отново алармата и как се прави това.
Това на снимката не е мое. Просто ме домързя да снимам моето. Снимката е от нета, и е на същата платка, като моята. Такъв проблем с окиси на моята платка нямам.
Оставих я преди седмица на един алармаджия да се опита да я възстанови. Каза, че ще се позанимава и не е сигурен дали ще стане на 100%, но ще опита поне. На всякъде другаде ми отказаха и искат все нови аларми да слагат...
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

Потребителски аватар
LORDA83
потребител
потребител
Мнения: 387
Регистриран: 24 окт 2013, 22:41
Модел на автомобила: Ford - Focus III Wagon, facelift, 1.0 EcoBoost ( 125 кс ), S&S, 2015 г.
Ford - Fiesta IV, Ghia (Mk4-Mk5) - 1.25 i 16V (75 Hp), 1999 г.
Renault - Megane Grandtour II - 1.9 dCi (120 Hp), 6 скорости, 2004 г.
Местоположение: Пловдив
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Алармата ми роди... Фиеста МК4

Мнение от LORDA83 » 02 мар 2015, 22:00

Такааа... понеже ми писна да се мъча да възстановя старата аларма и нищо да не става... днес на колата ми бе монтирана нова алармена система.

Спрях се на " МАРК 5100Т ". -> http://www.markalarm.bg/index.php?page= ... t&Itemid=4

Доволен съм от крайната цена, от това, което майстора стори днес, изобщо от познанията му, подхода и отношението към мени самата кола. Алармата си има всички нужни функции + още толкова други, които има възможност да бъдат активирани, или деактивирани спрямо личния ми избор и потребности.
За момента единственото, което не ми се нрави е, че май и настроихме шоковия датчик на прекалено висока чувствителност и от одеве котките пред блока се мятат по капака и я активират дори само като си потъркат опашката по бронята :D
Утре, на светло ще намаля тази чувствителност. Като цяло съм доволен от новата придобивка, макар, че старата аларма доста ме изнерви до като се мъчех да я оправя и накрая съвсем вдигна ръце от нея! :)
" Само слабите се стремят към порядък, силните владеят хаоса!!! "

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта