Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
fredmrav
потребител
потребител
Мнения: 32
Регистриран: 22 мар 2009, 19:52
Модел на автомобила: FORD fiesta 1.1 benzin 1994g.

фиеста 1,3i 2001
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от fredmrav » 18 яну 2016, 17:20

Някой може ли да ми предложи ключар за нарязване на "пирон"-
За София става въпрос

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от aspasia » 18 яну 2016, 17:54

fredmrav написа:Някой може ли да ми предложи ключар за нарязване на "пирон"-
За София става въпрос
Моят го нарязаха на Ломско шосе 26 за скромните 10 лева! Иначе и в Практикер има ключар.

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от Иван Атанасов » 27 яну 2016, 16:39

Преди малко си получих транспондера за ключа на Фокуса. Поръчах това:
http://www.aliexpress.com/item/KEY-CHIP ... 93035.html
Дойде обаче такъв:
Изображение
Понеже бях чел, че с тия не става поизгубих надежда, обаче все пак рекох да опитам. Поставих го в ключа, следвах процедурата - и нищо. След два неуспешни опита поставих транспондера с по- широкия край навътре- и за моя изненада стана от раз! Сега имам 3 ключа- два с дистанционно и един без дистанционно. Така, че става и с пластмасовите транспондери.

majora
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 ное 2015, 16:03
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 1.6 бензин
Местоположение: Sin City
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от majora » 09 фев 2016, 15:40

Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Форд и тъй като го купих с един ключ, реших да си поръчам от китайците втори. Това е ключа който поръчах 3 button key. В началото всичко работеше без проблем, докато един ден отказа да запали и трябваше да се разходя, да взема оригиналния ключ за да запаля. На другия ден с китайския ключ отново си палеше. Някой друг имал ли е подобни проблеми с китайските транспондери?
Иван Атанасов написа:Преди малко си получих транспондера за ключа на Фокуса. Поръчах това:
http://www.aliexpress.com/item/KEY-CHIP ... 93035.html
Дойде обаче такъв:
Изображение
Понеже бях чел, че с тия не става поизгубих надежда, обаче все пак рекох да опитам. Поставих го в ключа, следвах процедурата - и нищо. След два неуспешни опита поставих транспондера с по- широкия край навътре- и за моя изненада стана от раз! Сега имам 3 ключа- два с дистанционно и един без дистанционно. Така, че става и с пластмасовите транспондери.
Колега много ще съм ти благодарен, ако споделиш дали го ползваш за основен и работи ли безпроблемно този транспондер?

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от Иван Атанасов » 12 фев 2016, 16:26

majora написа:Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Форд и тъй като го купих с един ключ, реших да си поръчам от китайците втори. Това е ключа който поръчах 3 button key. В началото всичко работеше без проблем, докато един ден отказа да запали и трябваше да се разходя, да взема оригиналния ключ за да запаля. На другия ден с китайския ключ отново си палеше. Някой друг имал ли е подобни проблеми с китайските транспондери?
Иван Атанасов написа:Преди малко си получих транспондера за ключа на Фокуса. Поръчах това:
http://www.aliexpress.com/item/KEY-CHIP ... 93035.html
Дойде обаче такъв:
Изображение
Понеже бях чел, че с тия не става поизгубих надежда, обаче все пак рекох да опитам. Поставих го в ключа, следвах процедурата - и нищо. След два неуспешни опита поставих транспондера с по- широкия край навътре- и за моя изненада стана от раз! Сега имам 3 ключа- два с дистанционно и един без дистанционно. Така, че става и с пластмасовите транспондери.
Колега много ще съм ти благодарен, ако споделиш дали го ползваш за основен и работи ли безпроблемно този транспондер?
majora написа:Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Форд и тъй като го купих с един ключ, реших да си поръчам от китайците втори. Това е ключа който поръчах 3 button key. В началото всичко работеше без проблем, докато един ден отказа да запали и трябваше да се разходя, да взема оригиналния ключ за да запаля. На другия ден с китайския ключ отново си палеше. Някой друг имал ли е подобни проблеми с китайските транспондери?
Иван Атанасов написа:Преди малко си получих транспондера за ключа на Фокуса. Поръчах това:
http://www.aliexpress.com/item/KEY-CHIP ... 93035.html
Дойде обаче такъв:
Изображение
Понеже бях чел, че с тия не става поизгубих надежда, обаче все пак рекох да опитам. Поставих го в ключа, следвах процедурата - и нищо. След два неуспешни опита поставих транспондера с по- широкия край навътре- и за моя изненада стана от раз! Сега имам 3 ключа- два с дистанционно и един без дистанционно. Така, че става и с пластмасовите транспондери.
Колега много ще съм ти благодарен, ако споделиш дали го ползваш за основен и работи ли безпроблемно този транспондер?
majora написа:Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Форд и тъй като го купих с един ключ, реших да си поръчам от китайците втори. Това е ключа който поръчах 3 button key. В началото всичко работеше без проблем, докато един ден отказа да запали и трябваше да се разходя, да взема оригиналния ключ за да запаля. На другия ден с китайския ключ отново си палеше. Някой друг имал ли е подобни проблеми с китайските транспондери?
Иван Атанасов написа:Преди малко си получих транспондера за ключа на Фокуса. Поръчах това:
http://www.aliexpress.com/item/KEY-CHIP ... 93035.html
Дойде обаче такъв:
Изображение
Понеже бях чел, че с тия не става поизгубих надежда, обаче все пак рекох да опитам. Поставих го в ключа, следвах процедурата - и нищо. След два неуспешни опита поставих транспондера с по- широкия край навътре- и за моя изненада стана от раз! Сега имам 3 ключа- два с дистанционно и един без дистанционно. Така, че става и с пластмасовите транспондери.
Колега много ще съм ти благодарен, ако споделиш дали го ползваш за основен и работи ли безпроблемно този транспондер?
Не го ползвам като основен, но все пак го ползвам често и досега никога не е имало проблем.

majora
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 ное 2015, 16:03
Модел на автомобила: Ford Focus 2003 1.6 бензин
Местоположение: Sin City
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от majora » 13 фев 2016, 13:48

Благодаря за отговора, вероятно ще пробвам с такъв транспондер дали ще има проблем.

klabara
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 юли 2015, 00:16
Местоположение: hisarq
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от klabara » 15 фев 2016, 17:39

Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Форд и тъй като го купих с един ключ купих си 2 ри нарязах го и го обучих както прочетох тук всичко стана ок с изклчение на запалването не мога да запаля.Моля помогнете колата ми е форд фиеста 2006 1.4 бензин

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от Иван Атанасов » 16 фев 2016, 00:47

klabara написа:Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Форд и тъй като го купих с един ключ купих си 2 ри нарязах го и го обучих както прочетох тук всичко стана ок с изклчение на запалването не мога да запаля.Моля помогнете колата ми е форд фиеста 2006 1.4 бензин
Колега, доколкото съм запознат, само с един работещ (и "палещ") ключ, няма как самостоятелно да си обучиш още един, с който да можеш да "палиш". Освен това, въпросния ключ трябва да има вътре в себе си и транспондер. Програмирането на този транспондер в "домашни" условия, както по- горе казах, може да стане само с два други работещи ключа. Остават два варианта:
1. (по- скъп) - да потърсиш помощта на ключар, който да програмира транспондера.
2. (евтин, но с недостатъци) - вадиш транспондера от работещия ключ и го закрепваш близо до ключалката на запалването. Така ще можеш да "палиш" с всеки нарязан за твоята кола ключ.

klabara
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 юли 2015, 00:16
Местоположение: hisarq
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от klabara » 16 фев 2016, 10:25

Благодаря мен това не го знаех

klabara
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 юли 2015, 00:16
Местоположение: hisarq
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от klabara » 16 фев 2016, 10:38

Извиняваи но кое то4но е транспордера кото ги отворих стария и новия клю4 са еднакви имат платка на която пише сименс 433 мхз 5вк4 725/8888,315 мхз 5вк4 8025 това пише на оригинала на др.има сьштата пладка но не пише ништо.Благодаря

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от Иван Атанасов » 16 фев 2016, 11:17

klabara написа:Извиняваи но кое то4но е транспордера кото ги отворих стария и новия клю4 са еднакви имат платка на която пише сименс 433 мхз 5вк4 725/8888,315 мхз 5вк4 8025 това пише на оригинала на др.има сьштата пладка но не пише ништо.Благодаря
Не знам ключа при твоя автомобил от кой тип е, но при моя е такъв- показал съм и транспондера- представлява стъклена ампула, на която се вижда само челната част и ако не се разглоби и вътрешността на ключа, изглежда като някои видове светодиоди. Има и пластмасови транспондери- тях съм показал по- нагоре в темата. Ето така е при мен оригиналния ключ:
Изображение

klabara
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 09 юли 2015, 00:16
Местоположение: hisarq
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от klabara » 16 фев 2016, 11:20

моя няма ампула по скоро е карбонов и е по малак

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от Иван Атанасов » 16 фев 2016, 21:31

klabara написа:моя няма ампула по скоро е карбонов и е по малак
Да, ползват се и такива.Трбява обаче да откриеш какъв тип е точно, ако решиш да си търсиш сам, понеже има значение.

Потребителски аватар
vesi_sd
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 19 окт 2007, 18:06
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,6 i, 1999 г., хеджбек
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от vesi_sd » 06 сеп 2016, 18:26

Нещо много се запалих покрай вас с тия ключове и да попитам ако взема това http://www.aliexpress.com/item/Flip-Rem ... .44.mzIeeD дали ще мога да го подкарам на Форд Фокс 1,6i, 1999 г.
Форд Фокус 1,6 i, 1999 г.

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от Didibao » 06 сеп 2016, 18:41

За 99 нз дали ще стане, на феисовите работи със сигурност.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Изображение

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от aspasia » 06 сеп 2016, 19:50

vesi_sd написа:Нещо много се запалих покрай вас с тия ключове и да попитам ако взема това http://www.aliexpress.com/item/Flip-Rem ... .44.mzIeeD дали ще мога да го подкарам на Форд Фокс 1,6i, 1999 г.
Чипа трябва да ти с ампулата а този няма да стане!

pavlan
потребител
потребител
Мнения: 122
Регистриран: 27 фев 2013, 17:30
Модел на автомобила: Ford Focus MK1
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от pavlan » 06 сеп 2016, 22:06

Ще стане.

Потребителски аватар
vesi_sd
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 19 окт 2007, 18:06
Модел на автомобила: Форд Фокус 1,6 i, 1999 г., хеджбек
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от vesi_sd » 17 яну 2017, 09:33

Да споделя информация за ключа, който поръчах от първия магазин се оказа дефектен и от Aliexpress ми възстановиха парите и си поръчах нов, но от друг магазин https://www.aliexpress.com/item/3Button ... 0.0.qymRXL, който го нарязаха за 15 лв. в Русе и след това сам го обучих, защото имам два ключа и този ми е трети. Така, че не е проблем да се обучи керамичен чип въпреки, че първите ми два ключа са със стъклен транспондер.
Благодаря на всички за споделената информация, ако мога с нещо да помогна съм насреща.
Форд Фокус 1,6 i, 1999 г.

Потребителски аватар
mustang94
потребител
потребител
Мнения: 162
Регистриран: 22 апр 2015, 17:37
Модел на автомобила: Mondeo Mk4 2.0TDCi 130hp
Местоположение: Белене
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от mustang94 » 26 ное 2017, 10:46

vesi_sd написа:
17 яну 2017, 09:33
Да споделя информация за ключа, който поръчах от първия магазин се оказа дефектен и от Aliexpress ми възстановиха парите и си поръчах нов, но от друг магазин https://www.aliexpress.com/item/3Button ... 0.0.qymRXL, който го нарязаха за 15 лв. в Русе и след това сам го обучих, защото имам два ключа и този ми е трети. Така, че не е проблем да се обучи керамичен чип въпреки, че първите ми два ключа са със стъклен транспондер.
Благодаря на всички за споделената информация, ако мога с нещо да помогна съм насреща.
Тя стара тема ама все пак... как си обучил ключа? Знам как да го обуча да отключва и заключва ама как да го накарам да пали? Имам 2 ключа (дистанционно и обикновен) за колата и искам да сменя единия, но щом може в домашни условия да го обуча без да давам много пари. Със мк1 декември 2001 съм (фейсов, ако има значение)

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Ключ FF MK1, Дистанционно за откл./закл., транспондер имобилайзер

Мнение от ФордБългария » 26 ное 2017, 20:03

Вкарваш първия ключ, даваш на контакт и го вадиш.
Вкарваш втория ключ, даваш на контакт и го вадиш.
Вкарваш новия ключ, даваш на контакт и го вадиш.
Чакаш 10-на секунди и би трябвало да си готов.

П.с. Ако сложиш новия ключ, след като е обучен, дадеш на контакт и ламбичката за имобилайзера свети постоянно - значи е обучен и би трябвало да запали _friends_

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 46 госта