плафон на Фокус мк1

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
alpaysbn
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 13 авг 2015, 20:39
Модел на автомобила: Ford focus mk1 tddi
Ford fiesta1,25 16v
Ford scorpio 2.0
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

плафон на Фокус мк1

Мнение от alpaysbn » 21 дек 2015, 15:34

Здравейте колеги мисля да направя осветление за краката взех лед модули 4бр. по 12в с по три лампи и идеята ми е да взема + от акумулатора или дайте идея от къде в купето :Д и - от плафона за да се синхронизират и не знм долу къде минава - за плафона и ако може някой да даде снимка :Д или от къде другаде може :Д не съм много на ти с електрониката но мисля че като са 12в не трябва реле греша ли и как да свързвам независимо или последователно :) И се извинявам за тъпите ми въпроси :lol:

gogo124
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 23 авг 2015, 14:11
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: плафон на Фокус мк1

Мнение от gogo124 » 22 дек 2015, 11:41

Здрасти колега наскоро правих същата интервенция.Взех + и - от плафона(Ключето все още е активно).Аз го направих с лед лента в предните и задните крака.Ще ти направя снимки близките дни да видиш,но взимаш + и - от плафона изкарваш кабелите по покрива и отиваш до страничния панел,сваляш го и от там кабелите стигат до педалите.От там имаш два варианта или направо да вържеш последователно две ленти или каквото осветление ще слагаш, или както аз направих да закараш захранващите кабели до скоростния лост(като махнеш чохълчето отгоре там има достатъчно място за една разпределителна кутия.И от тази разпределителна кутия да пуснеш дали само за отпред, или и за отзад това е твое решение.Ще ти направя близките дни снимки и ще ти пратя за да видиш.Аз го направих с RGB led лента и съм страшно доволен.Единствения минус на RGB-то е че ако слагаш както при мен отпред и отзад това за 20 кабела който трябва да съвпаднат (зелен с зелен ; червен с червен ; син с син ; + с +.И ако си направил като мен да вземеш един вид кабел става доста трудно да се разбере кой кой е, но не е невъзможно.

Скоро ще правя снимки,поздрави!
Ford Focus 1.8tdci 100hp 2003 anniversary model

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: плафон на Фокус мк1

Мнение от aspasia » 22 дек 2015, 12:51

gogo124 написа:Здрасти колега наскоро правих същата интервенция.Взех + и - от плафона(Ключето все още е активно).Аз го направих с лед лента в предните и задните крака.Ще ти направя снимки близките дни да видиш,но взимаш + и - от плафона изкарваш кабелите по покрива и отиваш до страничния панел,сваляш го и от там кабелите стигат до педалите.От там имаш два варианта или направо да вържеш последователно две ленти или каквото осветление ще слагаш, или както аз направих да закараш захранващите кабели до скоростния лост(като махнеш чохълчето отгоре там има достатъчно място за една разпределителна кутия.И от тази разпределителна кутия да пуснеш дали само за отпред, или и за отзад това е твое решение.Ще ти направя близките дни снимки и ще ти пратя за да видиш.Аз го направих с RGB led лента и съм страшно доволен.Единствения минус на RGB-то е че ако слагаш както при мен отпред и отзад това за 20 кабела който трябва да съвпаднат (зелен с зелен ; червен с червен ; син с син ; + с +.И ако си направил като мен да вземеш един вид кабел става доста трудно да се разбере кой кой е, но не е невъзможно.

Скоро ще правя снимки,поздрави!
Колега как свали страничният бял панел над вратата щото и аз се опитвах да взема захранване от плафона?

alpaysbn
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 13 авг 2015, 20:39
Модел на автомобила: Ford focus mk1 tddi
Ford fiesta1,25 16v
Ford scorpio 2.0
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: плафон на Фокус мк1

Мнение от alpaysbn » 22 дек 2015, 17:36

Благодаря колега ама 4x12в да не изгори инсталацията :Д извинявам се за тъпите въпроси и кабелите се виждат в тавана начи :Д

alpaysbn
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 13 авг 2015, 20:39
Модел на автомобила: Ford focus mk1 tddi
Ford fiesta1,25 16v
Ford scorpio 2.0
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: плафон на Фокус мк1

Мнение от alpaysbn » 23 дек 2015, 20:10

На плафона има един единичен и един двоен кабел минуса единичния кабел ли е

Потребителски аватар
kilikanzer
Потребител
Потребител
Мнения: 907
Регистриран: 20 ное 2007, 19:59
Модел на автомобила: Focus tddi/комби/P1888PM
Wartburg 312
Местоположение: Разград
Контакти:
Status: Извън линия

Re: плафон на Фокус мк1

Мнение от kilikanzer » 24 дек 2015, 12:08

Минуса е към корпуса на автомобила.
Провери с някой мултицет кое е на маса/към шаси/.
Опс плафоните май се управляваха с минуса.Значи имаш постоянен + там.
Ако нямаш мултицет с някоя крушка 12в с запоени кабелчета провери.
Изображение
Конституция на РБ.
Чл. 36.
(1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

gogo124
потребител
потребител
Мнения: 148
Регистриран: 23 авг 2015, 14:11
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: плафон на Фокус мк1

Мнение от gogo124 » 26 дек 2015, 11:34

Здравейте. Значи за свалянвто на панела пъвщрво се сваля този който е на колана. Започва се от доло има два малки щипки от двете страни. След това ще видиш панела има две щипки на тавана, след това има още две на гредата на прозореца. За захранвването ами аз в багажника съм 2х45см и в купето 4х30 и не ми е изгоряла, а съм с 3 4месеци с нея. Захранването оранжевия кабел е постоянен +.


Поздрави.
Ford Focus 1.8tdci 100hp 2003 anniversary model

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 53 госта