Светва лампата на двигателя на Форд фокус 1,8 ТДЦИ

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
tokmakchiev_03
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 28 ное 2014, 08:24
Модел на автомобила: FOKUS
Status: Извън линия

Светва лампата на двигателя на Форд фокус 1,8 ТДЦИ

Мнение от tokmakchiev_03 » 25 яну 2016, 13:26

Здравейте колеги, пиша във форума с надеждата някой да е имал подобен проблем и да ми даде съвет, как да се отърва от същия. Автомобила е Форд фокус 1,8 ТДЦИ , 100 кс, 2004г. Вече три пъти, в интервал от около месец, ми светва в движение лампата на двигателя. Ходих при майстора си на диагностика и трите пъти ми отчита грешка на имобилайзера. Разбира се майстора изчиства грешката и след един месец, повече или по малко, пак светва и така три пъти едно и също . Майстора казва, че единствения начин да се спре това, е да се изолира имобилайзера. Първо ми каза, че причината може да е от бързо завъртате на ключа към стартиране и същия не е можал да прочете кода, след това причината била в парното, че като е нагряло антената на имобилайзера, е възможно да е отчетена грешката и затова е светнала лампата на двигателя. Не не ми се иска да изолираме имобилайзера, тъй като не знам какви ще са последствията от това. Ако някой има конкретен отговор за решаване на текущия проблем нека да пише, ще ви бъда безкрайно благодарен.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Светва лампата на двигателя на Форд фокус 1,8 ТДЦИ

Мнение от paci » 25 яну 2016, 14:29


tokmakchiev_03
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 28 ное 2014, 08:24
Модел на автомобила: FOKUS
Status: Извън линия

Re: Светва лампата на двигателя на Форд фокус 1,8 ТДЦИ

Мнение от tokmakchiev_03 » 25 яну 2016, 16:22

Благодаря за подробната информация която си качил колега, но не свети лампата на подгревните свещи, а свети постоянно лампата на двигателя.

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Светва лампата на двигателя на Форд фокус 1,8 ТДЦИ

Мнение от Mondeicho » 19 фев 2016, 06:15

Колкото и да не искаме да ходим там защо не отидеш до Мото пфое или поне в още един сервиз след като се появи проблема за да чуеш и друго мнение и ако и там ти дадат същия съвет да го мислиш...

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 62 госта