Check engine светна и други въпроси

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Check engine светна и други въпроси

Мнение от valerko1 » 10 авг 2016, 11:46

Започна се, мислех, че известно време ще карам без проблем, доколкото могат да се нарекат проблем следните неща:
1. Оня ден въртя Фикуса от подписа да го паля....стържещ звук, като изстрелян но не зацепил бендикс. Със следващото врътване запали. Стартера може би е пътник!?
2. Малко след това /може и веднага да е било, не съм го забелязал/ светна check engine ламБата. Предполагам вследствие на предната точка. Минал съм около 200-300 км и продължава да свети.
3. В резервоара като падне бензина мисля под гориво за 80 км и светва пак ламБа, така си карам и съм почти сигурен, че е стигнало нула, но съм на газ и не обръщам внимание. Та тая лампа изгасна и показа на компа, че имам гориво за още 120 км. Пак го отдавам на точка 1.
4. Преди 15-20 дни имаше пак някакъв дъжд, сутринта паля, включвам на задна, задната чистачка се пуска и се включва нагревателя за задното стъкло. Това отдавна ми е мъка, още от зимата, не искам да се пали автоматично, искам ръчно да пускам тоя шибан нагревател.
5. Газова съм сложил точно преди 5000 км, чул съм че от нея светвал чека, поне на една Вектра така светна, почти веднага и дълги години така си караше без ядове.
6. Преди около седмица по време на движение, на радиото /оригиналното/ му угаснаха светлините на панела, а радиото свири. Угасих и пуснах и си светна нормално. На другия ден след като влязох в колата и пак тъмен екран, вече като врътнах ключа и тръгна, а по принцип, още с отключване на колата радиото светва. Това само тогава ми го направи, сега си е нормално.

То почти няма въпроси, ами констатации, но съм на мнение, че компютъра на тая кола нещо не е читав. Та в тоя ред на мисли някой знае ли какъв е компютъра да видя нещо да търся, че ме дразни? И цена горе-долу каква би била.
След малко ще видя какви грешки дава /ако дава/ чека в тестовия режим.
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от valerko1 » 10 авг 2016, 16:51

DTS пише NONE
Обаче на engine temp показа на студена кола 70 гр. а след 2 км стана 124 градуса. Не е ли много?
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от synthez 3D » 10 авг 2016, 17:59

Това показание в тестовия режим не е точно в градуси. За да получиш истинските градуси трябва да извадиш някакво число(мисля, че беше 35, или нещо такова), значи колата ти загрява нормално. Когато включиш на задна и ти се включи задната чистачка, това е правилно, но не трябва да ти се включва нагревателят на задното стъкло (поне при мен не се включва). По точка 3 за показанието на оставащо гориво, нямаш проблем. Просто внимавай да не останеш без бензин, а това, че показва неправилно, когато караш на газ си е съвсем в реда на нещата. Никакви чек енджини не трябва да светят, ако газовата ти е настроена както трябва.
Не знам какво имаш в предвид като казваш, че компютъра не е читав, но според мен не виждам да имаш проблем с него.
Изображение

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от valerko1 » 10 авг 2016, 21:42

Заради 4 и 6 точка си мисля че не работи коректно компо. Случвало ми се е пак с радиото да се ресетне, запаметени канали стават други, часовника се занулява. Това 2-3 пъти за половин година го е правило. То пък може радиото да е бъгаво а не компа. Случвало се е 1-2 пъти по време на дъжд чистачката да се побърка от силно чистене а дъжда едвам вали. Като я спра и пусна се нормализира. Абе май бели кахъри имам.
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от valerko1 » 11 авг 2016, 15:16

Аха и друго....тая пищялка за забравения колан някъде четох, че се включвала при над 20 км/ч. Еми при мене почва още като тръгна.
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от HACKO » 12 авг 2016, 08:36

Прекалено големи задължения възлагаш на този компютър (не бих го нарекъл така, но това е общоприетото название). Така описано колата ти има сериозни проблеми по електроинсталацията и на твое място бих си държал пожарогасителя винаги изправен и под ръка.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от valerko1 » 12 авг 2016, 14:28

HACKO написа:Прекалено големи задължения възлагаш на този компютър (не бих го нарекъл така, но това е общоприетото название). Така описано колата ти има сериозни проблеми по електроинсталацията и на твое място бих си държал пожарогасителя винаги изправен и под ръка.
:D :D И една кофа с вода си возя винаги. :lol: :lol:
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от HACKO » 12 авг 2016, 23:23

Колега, струва ти се смешно, обаче аз говоря съвсем сериозно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
valerko1
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 09 авг 2006, 14:57
Модел на автомобила: Ford Focus 1600 cm3, 100 кс, 06.2008 г. фейслифт, АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от valerko1 » 13 авг 2016, 08:59

HACKO написа:Колега, струва ти се смешно, обаче аз говоря съвсем сериозно.
Кажи някакво решение, на какво да обърна внимание, иначе верно изглежда смешно от това, че радиото не свети и ми се пуска пищялката на колана да съм нащрек да не се подпаля. Казал съм на един дето оправя колата на един колега за тия проблеми, той вика да ти имам проблемите. Точно това му бяха думите.
Няма лоша ракия и хубава лопата.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Check engine светна и други въпроси

Мнение от HACKO » 13 авг 2016, 13:37

Не мога така да кажа какво и е, но според мене има проблем някъде по кабелите, или повредена изолация в някой сноп или нещо е правено и е объркано. Работата е трудна, ще трябва ще трябва да се прегледа всичко а проблема може да е на труднодостъпно място.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта