Изчезват светлини Фиеста 1.3 i 99 г.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Изчезват светлини Фиеста 1.3 i 99 г.

Мнение от citizen » 11 окт 2016, 18:57

Привет на всички съфорумници. Странен, малко дразнещ проблем ми се появи от скоро.При включени къси светлини, когато подам мигач било ляв или десен ми се загубват светлините за 2-3 секунди. На паркинг също го прави,но не винаги. Бавно предвижвам лоста за мигача и някъде по средата угасват късите и пак светват когато лоста вече е вкл. мигача. Да опитам ли с контактен спрей след сваляне на долната кора да почистя евентуални някакви контактни пластини ? Никога не съм разбутвал лостовете около волана и бих искал някой коментар, за да не влоша положението с много бутане :)

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Изчезват светлини Фиеста 1.3 i 99 г.

Мнение от bodurov » 12 окт 2016, 12:49

Лоста с превключвателите ти е за смяна,чест проблем и при ескорта.На един ескорт го направихме с отделно копче за късите.Мисля ,че с пръскане само няма да се оправи.Отварял съм такива и пластинките се бяха нагрели и потънали в пластмасата.
Изображение

citizen
потребител
потребител
Мнения: 110
Регистриран: 21 дек 2008, 08:37
Модел на автомобила: ford fiesta 99,1,3i ENDURA-E
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Изчезват светлини Фиеста 1.3 i 99 г.

Мнение от citizen » 17 окт 2016, 17:54

Проблема е решен,но в сервиз ...Опитах с контактния спрей ,нищо не се получи. Срещу 20 лв. ел.техник е разглобил лоста,почистил някакви медни пластини,натегнал е пружинки и дава обещание поне година-две да няма проблем.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта