Блутут връзка на телефона с колата?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
fena7
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 23 ное 2016, 14:38
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Блутут връзка на телефона с колата?

Мнение от fena7 » 17 дек 2016, 19:54

Здравейте колеги, от скоро съм собственик на Форд фокъс мк1 2001 1.8 ТДДИ . Имам мам един казус който ми се върти в главата и не ми дава мира. Сатава въпрос за борд компютъра на колата. Оборудването ми е доста посно и нямам борд компютър а бих искал да знам каква е температурата навън и разхода на гориво. Та от четенето и ровенето в нета разбрах че си е доста занимавка да се сложи бортд компютър на необорудвана инсталация. Та един приятел ме светна за хитринка която не съм сигурен че може да стане тъй като колата ми май не отговаря на изискванията. Та хитринката е да използвам блутут ресивър за диагностика на колата чрез който да ползвам телефона за показване на тази информация. Доколкото разбрах диагностика с данни в реално време за дизелови двигатели преди 2004 е невъзможно с тези ресивъри. Все пак се чудя дали някой е пробвал и става ли да се ползва такъв ресивър за тази цел.? За този тип ресивъри имам предвид. https://www.google.bg/search?client=ope ... _5GzkbM%3A
Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
chefo_ukr
потребител
потребител
Мнения: 718
Регистриран: 15 юни 2008, 09:30
Модел на автомобила: ФОРД МОНДЕО 2.0ТДДИ
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Блутут връзка на телефона с колата?

Мнение от chefo_ukr » 17 дек 2016, 20:18

Нестава не си ОБД2
Изображение

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: Блутут връзка на телефона с колата?

Мнение от Doin » 18 дек 2016, 09:38

Не става с ELM 327, но Launch-а работи без проблем. Лошата новина е ,че е над 300 лева.

kartingman
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 15 ное 2014, 00:01
Модел на автомобила: Форд Фокус
Status: Извън линия

Re: Блутут връзка на телефона с колата?

Мнение от kartingman » 18 дек 2016, 13:30

Колега, аз съм със фокус '99 година бензин и при мен тази "хитринка" работи, въпреки че за бензиновите двигатели обд2 буксата е задължителна от 2001 година. Съвета ми е да пробваш и мисля, че резултата ще е положителен, но пробвай със устройства с wifi връзка, тъй като аз пробвах всички модели и варианти с блутут и нямаше резултат, но при първият опит с wifi устройство нямах никакви проблеми и си го ползвам вече над година.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта