Неотваряща се врата на багажник

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
banica78a
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 07 апр 2012, 19:41
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Неотваряща се врата на багажник

Мнение от banica78a » 30 мар 2017, 23:33

Вратата на багажнина на Мондео МК 2 (Джия), хечбек по принцип се отваря когато се натисне ключалката навътре (като бутон е). По едно време при това натискане вместо да изщрака веднъж и да отвори, щракаше 6-7 пъти (звукът леко наподобяваше стрелба с АК 47 :D ) малко беше така , след което въобще престанна да се отваря при натискане на ключалката, като сега багажника се отваря само с ключ. Първата идея, която ми идва е проблемът да е в реле или бушон. Поради това въпросът ми е къде са релето и бушона, отговарящи за отварянето на вратата на багажника, ако има такива. Ако е реле-как се вади и като купувам ново-както точно трябва да търся и да кажа в магазина. :D Освен това електрическата регулация на фаровете също не работи (ако евентуално са вързани на един кръг и бушонът му е изгорял)

Потребителски аватар
mi6o
потребител
потребител
Мнения: 773
Регистриран: 11 авг 2007, 10:20
Модел на автомобила: Мондео МК3, 2.2 ТДЦИ, 2005 г., 155 к.с. (коНби), Мондео МК 2 (коНби) / 1.8 ТД / 98 г. /90 к.с. ( бивш Ескорт 1.8 ТД / 98 г. / 90 к.с. , още по-бивша Фиеста 1.25 / 16 кл. / 75 к.с. / 96 г. )
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Неотваряща се врата на багажник

Мнение от mi6o » 31 мар 2017, 12:51

Здравей колега. При мен е абсолютно същото положение. Мога да отворя багажника само с копчето на ключа или със самия ключ, с натискане на ключалката не става. Като се отвори капака се чува моторчето как щрака ( Калашника ), но не съм сигурен дали го прави само като се отвори с копчето или и с ключа щрака ( ще пробвам днес ). Мисля, че проблема е в самата ключалка ( копче ) понеже се отваря с другите два начина. Сигурно е влязла влага с времето и не прави контакт, механично май само с ключа отваря, не знам. От доста време е така и още не съм го мъчил да го оправя, но ако имам време сега събота или неделя, ще поразглобя там да видя какво ще мога да направя и ще пиша пак ако реша проблема.
Поздрави

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта