Гасне в движение и дава различни грешки

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от GeorgiZ » 03 авг 2017, 20:21

Здравейте,

Видях че има доста теми за гаснене по време на двежение но нито една от тези които прочетох не съответства на моя проблем. Гледам че често се споменават помпи и дюзи но мисля че проблема е друг. Та ето какво се случи през последните дни :(

1. Миналата седмица - паля да изляза от гаража - въртя ключа, без да чакам каквото и да било - чу се нещо като реле и всичко в колата угасна... силно ме учуди че дори не завъртя, просто всичко угасна изведнъж. После върнах ключа дадох на контакт, изчаках 4,5 секуннди, паля и пак същото - всичко угасна. пробвах още веднъж и пак същия резултат. На следващия път реших да спра климатика и радиото преди да запаля (обикновенно си седят включени) и чудо - запали от раз. Следващите няколко дни бяха без проблеми и реших че не е било нещо сериозно

2. Понеделник - бях извън България и колата не беше палена от предния ден. Давам контакт и светва грешка Steering Control Failure или Steering Module Failure... не се сещам точно какво беше. Пробвам да запаля - не върти. Пробвах още 2 пъти същия резултат. на 4-тия път като дадах на контакт тази грешка не светна и колата запали без проблем.

3. Вторник и няколко стотин километра по-късно(със множество спирания и паления) - тъкмо излизам от едно кръстовище сменям скороста и като отпуснах съединителя колата угасна. Отново изписа Steering Failure, после се показа надпис Acceleration Reduced и System Engine Fault. Колата не запали в движение. Отбих в страни изкарах ключа и после запали без проблем.

4. Пак Вторник, но 50тина км градско и няколко паления по късно - на прав участък колата угасна. Километража и оборотомера на 0 и всички лампи светнаха все едно съм включил на контакт. Почна да премига и една странна лампичка между горивото и температурата. Отбих в страни и колата повече не искаше да запали. Тази лампичка постоянно си премигаше. Откачих акумулатора изчаках... пак не пали. Повиках един майстор който изтри грешките.. Каза че давало грешка че колата е открадната.. нещо с имобилайзера и вика да ползвам другия ключ от колата. Докато не се изтриха грешките колата не запали.

5. Сряда (100тина км и няколко запалвания по-късно) Пак на прав участък колата угасва. Отново всички лампи светнаха като коледна елха. на таблото веднага изписа Steering Failure; System Engine Fault; Acceleration Reduced. Забелязах че и лампата за имобилайзера пак почна да пресвятква. Осъзнах че спра ли няма да мога да запаля а беше 4 часа сутринта.... т.е вече е било Четвъртък. Пробвах да запаля на скорост и се получи... компютъра продължи да си изписва грешките а лампата за имобилайзера спря да мига едва след 10тина км. Като спря да мига в движение изключих колата и запалих с ключа без проблем. Вече не изписваше никакви грешки. Днес пак цял ден си обикалям с колата и все още няма проблем... за сега....


Чесно казано идея си нямам къде да търся проблем.... Възможно ли е да се ебава акумулатора или да е някаква слаба връзка и къде да я търся? Довечера ще го огледам по-внимателно...... до колкото разбрах от майстора който изтри грешките показва още че няма връзка с ECU...... Предвид разнообразните грешки ме навежда на мисълта за някаквъ генерален проблем в електрическата система - може би акумулатор или някакви релета, датчик на коляновия вал или нещо подобно. Нямам диагностика и още не съм я оставял на майстор... Преди да я оставя в сервиз искам да проверя акумулатора и да сменя една тръба на турбото от която губи въздух.. Какво друго мога да проверя преди да я оставя в сервиз? Наскоро смених съединител маховик и разни други скъпотии и силно се надявам проблема да е малък или поне евтин :(

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от GeorgiZ » 03 авг 2017, 20:27

забравих да отбележа каква е колата- Focus 1.8 TDCI 2006та

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от HACKO » 03 авг 2017, 21:56

Първо провери масата на акумулатора, там където кабела се свързва с двигателя/купето, ако там всичко е наред, сменяй акумулатора.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от DigiPro » 03 авг 2017, 21:59

Аз залагам на заминаващ си вече акумулатор, или хлабава връзка на някой от силовите кабели. Намери отнякъде за пробата по-нов акумулатор и покарай с него няколко дни.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от Ozzie » 03 авг 2017, 22:05

Една малко вероятна причина, но казваш, че е сменян маховика, т.е. сваляна скоростна кутия и откачан кабела за масата от акумулатора.
Разкачи въпросния кабел от към скоростната кутия, почисти всичко добре - да няма мръсотии, масла и пр. и пробвай какво ще стане.

P.S. Трима човека сме писали почти едновременно с един и същи съвет. :mrgreen:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от Didibao » 05 авг 2017, 02:06

Нямаш CAN комуникация между компютъра и таблото, скоро гледах един фокус със същия проблем и симптоми, за мен имаш проблем или с таблото или с кабели, като ти светне имобилаизера натисни таблото в средата и виж дали ще се оправи.
Изображение

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от GeorgiZ » 07 авг 2017, 20:17

проверих кабелите, + клемата беше хлабава. Надявах се това да е проблема. Уви продължи с проблемите. Снощи размених с един приятел акумулаторите да тестваме. Ако няма проблем ще е от това.

@Didibao - Предложението ти ми се вижда много на място предвид снощния "инцидент". Докато чаках на светофара отново всичко светна и уж колата угасна но мотора продължи да работи. Докато светна зелено вече показа обороти и въпросните грешки. Ще се насоча към това ако смяната на каумулатора не помогне. От любопитство - мога ли директно да сменя таблото с друго от друга кола?

Незнам дали има връзка с този проблем но още от както я купих колата имам проблем с регулирането на фаровете. Като тръгна на път по някое време фаровете се преместват в най-ниска позиция и не реагират при опит да ги вдигна или сваля. А като е изключена колата циферблата на табото продължава да свети. След известо време изгася и след време пак светва. Незнам доколко това е нормално.... А и обхвата на радиото се губи осезаемо понякога :D

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от GeorgiZ » 08 авг 2017, 15:48

след смяната на акумулатора пак имаше проблем.... в един завой пак светна и подобно на другия колега освен че изписа грешка ами и изчезна хидравликата.... земах завоя и по някое време се оправи... Зачудих се да нямам и аз проблем с алтернатора... преди ден два бях пуснал тест режима на таблото и следях волтажа на мрежата... беше в порядъка 14.0-14.6. Днес пак направих същото пуснах тест менюто и следя за волтажа. За 15тина км на пръсти се брояха моментите в които прескачаше 14V. Даже като навия волана падаше под 13V. Тези дни ще го следя по-редовно.... Варианта с лошия контакт на таблото също не съм го изключил още... може би ще е добра идея да проверя волтажа който се показва на таблото и това на акумулатора дали съвпадат...

Потребителски аватар
ieiei
потребител
потребител
Мнения: 389
Регистриран: 11 май 2007, 12:50
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от ieiei » 09 авг 2017, 21:01

Някаква наскоро добавена "екстра" ?

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от GeorgiZ » 10 авг 2017, 19:12

проблема май е решен.... тези дни ме остави няколко пъти по пътя... провах се да следя волтажа и бях влязъл в TEST менюто... точно в момента на угасването беше 14V и дори не трепна... колата уж угасна но на скорост продължи да се движи с някаква минимална скорост въпреки наклона на пътя. Разрових из менюто и забелязах че няма данни от ECU-to...
Didibao написа:
05 авг 2017, 02:06
Нямаш CAN комуникация между компютъра и таблото, скоро гледах един фокус със същия проблем и симптоми, за мен имаш проблем или с таблото или с кабели, като ти светне имобилаизера натисни таблото в средата и виж дали ще се оправи.
И както Didibao предложи свалих таблото. Общо взето само откачих буксата, понатиснах кабелчетата и сглобих отново всичко. След тази процедура близо 150-200км вече няма проблем. Надявам се да не се появи проблема отново.

Иначе голям панаир стана ката угасна съвсем.. почна да свети лампата на имобилайзера и няма палене... Викнах познати да пробваме с бутане ама нещо не се получи.. но пък с дърпане успяхме. Клипчето долу е малко преди да угасне съвсем. Номера с натискането на таблото не даде резултат при мен.

https://drive.google.com/file/d/0B4r-jV ... sp=sharing

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от Borislav_Angelov » 14 авг 2017, 21:27

Здравей,

При мен преди сервиза угасна съвсем...дотолкова изгуби ток,че не успях си дигна стъклото. Сега акумулатора е напълно зареден и на няколко пъти спря да светят лампите,за секунди, но виенето остава.А то се появи заедно с проблема с тока....затова си мисля, че при мен може и да е алтернатор...но ще я закарам при едни момчета тези дни, някуде видях из форумите, че ги препоръчват(около Мол-а на Стамболийски бяха), та ще видим и таблото.Ще пиша.

GeorgiZ
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 13 юни 2016, 21:59
Модел на автомобила: Focus MK2 1.8 TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от GeorgiZ » 21 авг 2017, 21:00

при мен след няколко дни затишие проблема пак се появи.... продължавам да търся причината

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от Borislav_Angelov » 22 авг 2017, 11:19

Отивам да я взема. Сменена диодна плочка на алтернатора и някакъв кабел с червен пин. От сервизa казаха че вече е ОК с година гаранция. :)

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от Ozzie » 22 авг 2017, 19:27

@Borislav_Angelov
На колко ти стъпи "удоволствието"?

P.S. Ако са сваляли алтернатора, да бяха сменили и четките. По спомен бяха около 15 лв., т.е. не е болка за умиране.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от Borislav_Angelov » 24 авг 2017, 10:54

Доста-250 лева всичко. Нямах избор да я карам другаде, че съм с изтекла книжка и само на акумулатор, така че се съгласих. Човекът определено разбираше какво прави, обяснява ми, показва ми , но работи доста скъпо.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от aspasia » 24 авг 2017, 14:02

Ужас 250 лева за една диодна плочка която струва 45 лева на мене за тези пари ми направиха основен ремонт на двигателя само за труд!

Borislav_Angelov
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 07 авг 2017, 21:21
Модел на автомобила: Ford Focus MK II, 2.0 Duratec
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от Borislav_Angelov » 24 авг 2017, 15:51

Диодната плочка е подсилена-все едно две подкови-такава беше и старата. Питах vav Франц нещо си (вносители са май) казаха, че е около 70-80 лв. Тук човекът ме одра със 120лв(вече бях я оставил, когато проверих , че се усъмних, ама късно).90 лв. труд.:) и кабел с някакъв пин червен-40 лв. Още ми пари за тези пари, но ....да си знам :)

Къде основен за 250 лв -че трябва да отварям двигател , че няма компресия на 4-ти цилиндър ? :)

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от aspasia » 24 авг 2017, 16:01

Това е доста често срещан проблем червеният кабел се прекъсва по него трябва да достига 12V. Мой познат имаше същият проблем алтернатора зареждаше а лампата светеше постоянно бяха му сменили диодна плочка и реле регулатор.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Гасне в движение и дава различни грешки

Мнение от HACKO » 24 авг 2017, 22:02

И тоя кабел да не е Платинен?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта