Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
don
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 05 авг 2018, 13:10
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от don » 05 авг 2018, 13:32

имам следният проблем колеги . от няколко дни имам проблем с форд мондео 1.8 бензин 94 г с придърпване,гаснене,Давене(ако ме разбирате правилно)....мирис на бензин като цяло не върви въобще както трябва - някакvi предлойения откъде да започна като начало с откриването на проблема-смених свещите като начало проблемът си стои, смених въздушен филтър , ще сменя и кабелите утре евентуално ако са за смяна,старите свещи не бяха добре като цяло ( 2 от тях имам предвид бяха доста зле) възможно ли е да е от горивния филтър.Някакви предполойения след смяна на кабели ако не се оправи проблема защото според мен кабелите са ОК,дебитомера е перфектен също отпада като причина..благодаря ви на всички отзовали се

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от OgiDogi » 05 авг 2018, 14:00

don написа:
05 авг 2018, 13:32
имам следният проблем колеги . от няколко дни имам проблем с форд мондео 1.8 бензин 94 г с придърпване,гаснене,Давене(ако ме разбирате правилно)....мирис на бензин като цяло не върви въобще както трябва - някакvi предлойения откъде да започна като начало с откриването на проблема-смених свещите като начало проблемът си стои, смених въздушен филтър , ще сменя и кабелите утре евентуално ако са за смяна,старите свещи не бяха добре като цяло ( 2 от тях имам предвид бяха доста зле) възможно ли е да е от горивния филтър.Някакви предполойения след смяна на кабели ако не се оправи проблема защото според мен кабелите са ОК,дебитомера е перфектен също отпада като причина..благодаря ви на всички отзовали се
Пиши малко по-грамотно, като за начало.
Провери, дали от изхода към вакуумното маркуче на регулатора на налягане в горивната рейка не капе бензин при работещ двигател. Ако просълзява, дори и малко, сменяй регулатора.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

don
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 05 авг 2018, 13:10
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от don » 09 авг 2018, 18:54

съжалявам колега за правописните грешки малко по горе,проблема е доста по задълбочен не достига напрежение до дюзата и за това не работи 3 цилиндър абсурдно e да се проследи кабела къде е прекъснат.....незнам какво да правя наистина....2 - 3 снопа кабели....някой ако располага с някаква схема на окабеляването ще съм исключително благодарен ако е сподели тук във форума а къде точно се намира компютъра да погледна и там какво се случва евентуално никога не съм го пипал , кабелите на дюзите не тръгват ли от там от компютъра да започна от там като за начало

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от OgiDogi » 09 авг 2018, 19:34

don написа:
09 авг 2018, 18:54
съжалявам колега за правописните грешки малко по горе,проблема е доста по задълбочен не достига напрежение до дюзата и за това не работи 3 цилиндър абсурдно e да се проследи кабела къде е прекъснат.....незнам какво да правя наистина....2 - 3 снопа кабели....някой ако располага с някаква схема на окабеляването ще съм исключително благодарен ако е сподели тук във форума а къде точно се намира компютъра да погледна и там какво се случва евентуално никога не съм го пипал , кабелите на дюзите не тръгват ли от там от компютъра да започна от там като за начало
И как, хем мирише на бензин и се дави, а не отива напрежение на една от дюзите, т.е. тя не хвърля нищо???

Колкото и да са проводниците в някой сноп, всички си имат цветова маркировка:
захранване +12 V на 1-2-3-4 инжектор, проводниците са съответно зелени с бяла-жълта-синя-червена надлъжна лентичка
управление на 1-2-3-4 инжектор от компютъра, проводниците са черни с бяла-жълта-синя-оранжева лентичка

Можеш да боцнеш съответната жичка до компютъра и да провериш, дали има връзка до съответния инжектор и ако всички са наред - транзисторното управление в компютъра е дало фира и ще трябва да си търсиш друг.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

don
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 05 авг 2018, 13:10
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от don » 09 авг 2018, 20:03

точно така колега правилно си ме разбрал не пуска бензин да, защото тя не работи няма напрежение до нея,да погледнах ги кабелите но те са толкова прегоряли че почти е невъзможно да се види кой какъв цвят е няма изолация почти никаква по тях а компютъра под казанчето за хидравликата ли се намира някъде ако може да ми помогнеш че никога не съм го отварял. възможно ли е само 1 дюза да не работи ако е заминало транзисторното управление няма ли да спрат и 4- те благодаря ти много предварително доста си наясно с нещата определено аз не разбирам много за това питам повечко за което се извинявам

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от OgiDogi » 09 авг 2018, 22:26

don написа:
09 авг 2018, 20:03
точно така колега правилно си ме разбрал не пуска бензин да, защото тя не работи няма напрежение до нея,да погледнах ги кабелите но те са толкова прегоряли че почти е невъзможно да се види кой какъв цвят е няма изолация почти никаква по тях а компютъра под казанчето за хидравликата ли се намира някъде ако може да ми помогнеш че никога не съм го отварял. възможно ли е само 1 дюза да не работи ако е заминало транзисторното управление няма ли да спрат и 4- те благодаря ти много предварително доста си наясно с нещата определено аз не разбирам много за това питам повечко за което се извинявам
Предполагам, че в близост до компютъра няма да са си променили кой знае колко цветовете, а на буксите все ще успееш да пъхнеш жичка/кламер на мястото на пиновете и да провериш целостта на проводниците от-до.
Това не е френска малолитражка от същия период, че да се управляват инжекторите по двойки или всички заедно (модернизирана моноинжекция), всеки инжектор си има собствено управление в ECU и съответно може само един да не работи.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от S_C » 09 авг 2018, 22:29

От голямата букса на компютъра нататък-сваляш, разстилаш на пода и започваш кабелче по кабелче. Няма друг начин. Правил съм го, не е страшно.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

don
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 05 авг 2018, 13:10
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от don » 09 авг 2018, 22:59

а къде се намира точно този "Компютър "слушал съм само но никога не съм го барал , виждат се цветове на кабелите зелен захранване - черен управление т.е. търся такъв цвят кабел нали така .Да прав си трудно се различават но...ще се постарая да го направя както казваш Оги. имаш предвид абослютно всички кабели които са в този сноп големия вада от всякъде букси ...т.н. и растилам на пода и почвам наред,леле само незнам как ще ги върна обратно после :) ?!дано проблема да е около компутера смисал където се видят кабелите .
надявам се да се наложи смяна на място без да свалям всички кабели както каза колегата......
благодаря ви много ще опитам първо на Оги варианта
само да помоля за Компутера да ми кажете къде се намира точно че не съм го барал никога

don
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 05 авг 2018, 13:10
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от don » 10 авг 2018, 12:05

намерих го компутера колеги зад казанчето на хидравликата-доло се пада остава сега трудната част , да се замерят кабелите на дюзата, по точно да се открие кабела на неработещата дюза интересното е че на буксата (сноп от много кабели) голямата която влиза в компътъра няма номера на пиновете а в интернет на схема са с номера ?!
а за кабелите Да беше абсолютно прав Оги като чисто нови са изолацията имам предвид малко са мръснички прашни кални,но това е нормално предполагам - ще търся къде е прекъснат кабел от тук нататък

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от HACKO » 10 авг 2018, 16:21

Абе, какво ще мериш? Щом изолацията е изгоряла, ще премериш едно голямо късо. Както ти каза колегата, вадиш снопа на масата, вземаш разноцветни кабели и започваш да сменяш един по един, после бандажираш и връщаш на място. Не е чак толкова трудно и се радвай, че снопа не е горял, защото тогава кабелите освен че нямат "цвят" са и прекъснати.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

don
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 05 авг 2018, 13:10
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от don » 10 авг 2018, 19:25

имаш право приятел,но за един кабел да свалям всички.....проблема е само в 1 дюза която не работи т.е. един кабел който е прекъснат евентуално някъде, ще се опитам да го проверя все пак , ако стане - стане . Ако не ще се мъча да го сваля този сноп .Ако имам проблем ще драсна пак за компетентно мнение

благодаря ви пичове помогнахте ми наистина, живи и здрави !

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от OgiDogi » 10 авг 2018, 22:40

don написа:
10 авг 2018, 19:25
имаш право приятел,но за един кабел да свалям всички.....проблема е само в 1 дюза която не работи т.е. един кабел който е прекъснат евентуално някъде, ще се опитам да го проверя все пак , ако стане - стане . Ако не ще се мъча да го сваля този сноп .Ако имам проблем ще драсна пак за компетентно мнение

благодаря ви пичове помогнахте ми наистина, живи и здрави !
Докато измъкваш един проводник от снопа (а те вътре може да са малко пресукани), на някой друг изпечената изолация ще се разпадне и после ще пишеш, че вече не ти работи друг инжектор/сензор или нещо друго...
Ако ще подменяш проводници на инжекторите, вземи си един цвят за захранването и разноцветни за управлението, термошлаух с подходящ диаметър вместо изолирбанд и задължително всички връзки ги запояваш. Изолирбандът, освен че не може да изолира плътно, с времето лепилото му се разлага и се разлепва, докато термошлаухът уплътнява върху изолацията на проводниците, не пропуска влага от която спойките да корозират и подсилва мястото на свързване. Като режеш проводниците, оставяш различни дължини с по няколко сантиметра, за да не получиш в крайна сметка едно удебелено място, което не можеш да натикаш обратно в снопа.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проблем с форд мондео 1.8 бензин

Мнение от HACKO » 10 авг 2018, 22:58

don написа:
10 авг 2018, 19:25
имаш право приятел,но за един кабел да свалям всички.....
Тогава си дръж пожарогасителя под ръка.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта