Форд транзит проблем

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
italianchestz
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 05 дек 2015, 19:47
Местоположение: Aylesbury
Status: Извън линия

Форд транзит проблем

Мнение от italianchestz » 02 сеп 2018, 00:23

Здравейте на всички имам въпрос отностно 1 светлина която светна на таблото буса е форд транзит мк7 2007 2.4 дизел като е на място буса преди да тръгна паля е светва тръгна карам 100 метра светва натискам копчето за да изгасне но не гасне после изключвам двигателя сле като съм спрял паля не свети като тръгна минавам пак 100 метра пак светва моля помагайте....
Прикачени файлове
esc_0.jpg

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Форд транзит проблем

Мнение от OgiDogi » 02 сеп 2018, 07:55

italianchestz написа:
02 сеп 2018, 00:23
Здравейте на всички имам въпрос отностно 1 светлина която светна на таблото буса е форд транзит мк7 2007 2.4 дизел като е на място буса преди да тръгна паля е светва тръгна карам 100 метра светва натискам копчето за да изгасне но не гасне после изключвам двигателя сле като съм спрял паля не свети като тръгна минавам пак 100 метра пак светва моля помагайте....
Имаш проблем със спирачната система, който пречи на нормалната работа на програмата за контрол на стабилността (ESP). Дистанционно няма как да ти се помогне, трябва да посетиш сервиз и диагностиката да каже в кой елемент е проблемът.
От неграмотното описание с липсващи букви и препинателни знаци, много вероятно проблемът да е в прекъснал/замърсен или неправилно отчитащ сензор на някое колело. Ако сензорът чете магнитна гривна в лагера, по-скоро проблемът ще е в гривната - пукат се вътрешно от силно тропане по дупки и като се наруши формата на магнитното поле, сензорът брои грешно импулсите.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта