Обучение на транспондер на нов ключ къде в Пловдив?

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Violator
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 14 ное 2013, 21:20
Модел на автомобила: Fusion
Status: Извън линия

Обучение на транспондер на нов ключ къде в Пловдив?

Мнение от Violator » 13 ное 2018, 11:35

Колеги, интересувам се някой, ако знае къде мога да обуча транспондера на нов ключ най-изгодно в Пловдив (Фюжън 2002-а)? За съжаление ми остана само един ключ, че малките ми изгубиха другия с дистанционното и няма как да си обуча новия сам.

Цените, които проверих са следните:
Мото-Пфое Пловдив: 65лв.
Баумакс: 60лв.

Някой, ако знае някъде по-изгодно, ще му бъда благодарен да сподели.

Violator
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 14 ное 2013, 21:20
Модел на автомобила: Fusion
Status: Извън линия

Re: Обучение на транспондер на нов ключ къде в Пловдив?

Мнение от Violator » 25 ное 2018, 18:17

Така, нека да споделя как се оправих без помощта на ключар - нищо против ключарите, ама да си купиш жълт програматор за трансподери за 40лв. (линк) и да искаш от хората по 60лв. за един ключ, леко започва обидно да става. Освен това да не говорим, че този метод на клониране на единствения ти останал ключ, не е най-доброто решение, понеже:

- за компютъра на колата ти продължаваш да имаш само един наличен ключ, макар и физически да са два и ако решиш да си изкараш трети ключ, отново опираш до ключар - не става номерът да си регистрираш трети ключ лесно с другите два (процедурата я има на много места обяснена)
- изгубеният ти ключ продължава да си стои регистриран в бордкомпютъра и някой може да го ползва вместо теб, за да си я запали лесно (не че някой ще тръгне да краде Форд, ама все пак)

Та понеже се почувствах леко засегнат от офертите на ключарите пък и ми стана интересно, реших да разуча нещата малко и попаднах на този метод да си препрограмираш ключовете в бордкомпютъра дори да разполагаш само с един останал:

https://forscan.org/forum/viewtopic.php?f=6&t=839

Софтуерът е напълно безплатен и в темата е описана доста добре процедурата.

Трябва ви само лаптоп и един ELM327 адаптер за връзка в бордкомпютъра. Аз ползвах Elm327 Bluetooth obd2 V2.1 за 15лв. (от Али-то ще е доста по-евтино сигурно, ама не ми се чакаше повече) - нещо такова:

Изображение

Със софтуера можете да си изтриете изгубения ключ и да си запишете новия, така за бордкомпютъра ви вече ще имате два уникални ключа, както колата излиза заводски.

Това ви решава проблема с транспондера по най-добрия възможен начин, а за нарязването може да отидете на ключар (около 20лв. в Пловдив), но аз се оправих с едни часовникарски пилички от Баумакс за 5лв. (понеже както споменах вече, се изнервих от тарикатските оферти на ключарите и реших, че и 1лв. да струва, нЕма да отида при тЕх):

Изображение

https://www.home-max.bg/k-t-pilichki-di ... -6-br-mtx/

Нарязването на ключовете тип пирон е елементарно и ми отне около 20 мин. бъзикане, макар че за първи път правя нещо подобно:

Изображение

И така целият масраф ми излезе:

- ключ US $8.10 (4D63 40bit чип работи перфектно за Форд Фюжън 2002) - много добро качество, тежък и здрав (не очаквах чак такова качество честно казано, препоръчвам горещо):
https://www.aliexpress.com/item/QCONTRO ... 4c4dzHG0e1
- ELM 327 adapter 15лв.
- пили 5лв.

Разбира се не броя изгубеното време в проучването на въпроса, но ми беше кеф да разуча нещата и освен това след процедурата освен с ключа, си оставам и с разни нови полезни инструменти.

hra st
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 04 юли 2018, 18:54
Местоположение: Varna
Status: Извън линия

Re: Обучение на транспондер на нов ключ къде в Пловдив?

Мнение от hra st » 26 ное 2018, 13:59

В Пловдив има един ключар, който работи много добре и с ниска цена. Направи ключ за Ровър с имобилайзер (запознатите знаят какво значи този Ровър ключ) за 20-30 лв при "нормална" цена от 100 нагоре и то ако стане, парите предварително. Млад и норомален разумен човек е, за съжаление не знам адреса сега. Имам запазен един номер под име "Ключар", но дали е този не се знае - O89928827O. Aко е от Пловдив, е този.

Roninn
потребител
потребител
Мнения: 187
Регистриран: 08 юли 2017, 22:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Обучение на транспондер на нов ключ къде в Пловдив?

Мнение от Roninn » 10 дек 2018, 21:48

Ако искаш се обади,мисля че имам софтуер и хардуер да ти обуча ключ към компа.Поне на моята ги виждам и мога да трия или добавям.
Тоест трябва ти ампулата от някакъв Форд,мога да ти го запиша във компа.А после си клонирай каквото искаш.

Violator
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 14 ное 2013, 21:20
Модел на автомобила: Fusion
Status: Извън линия

Re: Обучение на транспондер на нов ключ къде в Пловдив?

Мнение от Violator » 02 яну 2019, 15:58

Пичове, благодаря, но както описах по-горе, се оправих сам с нарязването и програмирането.

valeri1
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 26 фев 2019, 15:27
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Обучение на транспондер на нов ключ къде в Пловдив?

Мнение от valeri1 » 26 фев 2019, 15:30

Здрасти. Лично имам добро впеталение от www.soslocksmith.bg Основният сервиз се намира в София, но доколкото разбрах имат и човек в Пловдив. По-добре се свържи с тях, за да ги питаш. Успех!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта