Подмяна на крушките на предни и задни светлини при мондео мк2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
goshko2
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 10 дек 2018, 11:11
Модел на автомобила: Ford Mondeo МК2 1.8TD
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Подмяна на крушките на предни и задни светлини при мондео мк2

Мнение от goshko2 » 15 дек 2018, 16:26

Здравейте колеги, искам да подменя стандардните крушки в предните фарове и стоповете с led например.До колкото изчетох от форуми не успях да се спра на нещо хубаво и качествено.Какви предложения бихте дали?

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Подмяна на крушките на предни и задни светлини при мондео мк2

Мнение от OgiDogi » 15 дек 2018, 18:31

goshko2 написа:
15 дек 2018, 16:26
Здравейте колеги, искам да подменя стандардните крушки в предните фарове и стоповете с led например.До колкото изчетох от форуми не успях да се спра на нещо хубаво и качествено.Какви предложения бихте дали?
Ако намериш нещо, което да те задоволява като резултат и да не се разминава по силата на светлината с нормалните, вероятно ще трябва да кихнеш хилядарка за всички крушки.
Специално за фаровете, пробвано с всякакви видове китайски ефтинджоси до към $30 комплекта - измерените мощности са около 1/3 от обявените, светлинният поток гледано отпред е сравнително силен, но толкова разсеян, че на 10-15 метра се губи светлината и не се вижда пътят.
Може би вариантът е смяна на цял фар/стоп, проектиран и конструктивно изпълнен с качествени LED и цената вероятно ще е същата, която прогнозирах в първото изречение ако не и нагоре.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Подмяна на крушките на предни и задни светлини при мондео мк2

Мнение от freeway » 15 дек 2018, 19:23

Съгласен съм с всичко казано, само ще допълня.На фар(секция) с лупа резултатите са задоволителни.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Подмяна на крушките на предни и задни светлини при мондео мк2

Мнение от OgiDogi » 15 дек 2018, 22:09

freeway написа:
15 дек 2018, 19:23
...На фар(секция) с лупа резултатите са задоволителни.
Повярвай ми - не са, върнах си халогенните крушки на късите. Дългите още са с LED и ги ползвам точно като "светкавица", ефектът е като от фотоапарат.
Като застанеш вечер срещу стената и си викаш "много яко светят". Да, ама не - точно заради разсейването, надалеч не хвърлят и почти нищо не се вижда. Дори и фаровете с лупи имат рефлектор, фокусиращ жичката на обикновената крушка в сноп, който хвърля надалеч. Няма такава LED крушка, на която диодите да са концентрирани в размера на спиралата и да са точно на нейното място, за да се получи същият сноп. Само и единствено, ако конструкцията на фара е проектирана за LED крушка с определени характеристики.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

freeway
потребител
потребител
Мнения: 536
Регистриран: 26 дек 2016, 23:08
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Re: Подмяна на крушките на предни и задни светлини при мондео мк2

Мнение от freeway » 15 дек 2018, 22:54

Споделям го от личен опит.Имам и друга кола с двусекционен фар и лупа на късите светлини.Там на късите светлини съм с евтин LED и според мен е по-добре.На дългите няма лупа и съм си с халогенните, като пробвах LED при това и от по-скъпите и маркови варианти, но нещата са трагични-не става.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта