Индикатор за температура

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
vankobsl
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 авг 2019, 14:48
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Индикатор за температура

Мнение от vankobsl » 04 авг 2019, 15:23

Здравейте! Колата ми е Мондео мк1 2.0 136 к. Имам проблем с индикатора за температурата. Постоянно ми показва че колата е прегряла дори и при студен двигател. Вентилатора за охлаждането работи нормално тоест когато колата е загряла или е включен климатика. Имах проблем с буксата на термодатчика който е на главата с термостата но тогава вентилатора работеше постоянно и тихите обороти бяха непостоянни. След като смених буксата всичко се оправи с исключение на индикатора на температурата. От какво друго може да е проблема?

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Индикатор за температура

Мнение от HACKO » 04 авг 2019, 18:15

При Мондео 1 вентилаторите и уреда на таблото се управляват от различни датчици. Оправил си шалтера (датчика) на вентилатора, но не си оправил този за стрелката. И двата се намират на тялото на термостата, като единия е отгоре а другия отдолу.
Също така при този модел инсталацията има проблем с изолацията и може датчика да е окъсен заради разпаднала се изолация и тогава стрелката показва както го описваш.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

vankobsl
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 авг 2019, 14:48
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Индикатор за температура

Мнение от vankobsl » 04 авг 2019, 21:25

Намерих другия датчик оказа се че неговата букса е нагоряла и дава на късо. Махнах я и индикатора вече не отива в червеното поле. Премерих датчик дава около 600 ома. Мисля че е здрав. Утре ще се разходя до една морга да намеря букса и се надявам това да е проблема. Мислех че е от инсталацията обаче без буксата кабелите не дават накъсо. Ще пиша дали се е оправил проблема.

vankobsl
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 04 авг 2019, 14:48
Местоположение: Враца
Status: Извън линия

Re: Индикатор за температура

Мнение от vankobsl » 07 авг 2019, 22:44

Благодаря колега! Смених буксата на датчика и всичко си дойде на мястото. Не знаех че има два термодатчика и един термошалтер. Сега всичко е наред. Колата е на години обаче е здрава на купе и двигател има още хляб в нея.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта