Повреждане на алтернатор

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Dvigatel
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 05 сеп 2016, 16:09
Местоположение: Montana
Status: Извън линия

Повреждане на алтернатор

Мнение от Dvigatel » 06 авг 2019, 08:37

Здравейте, имам форд фокус мк1, 2000, 1.8 тдди 75 конски сили.за 3 месеца съм сменил 4 алтернатора , разбира се втора ръка, които след монтаж работят нормално и зареждат на около 14.3~14.7 волта. След седмица започва да свети лампичката на таблото за акумулатор и вече знам че алтернатора си е заминал. Не съм проверявал какво им се поврежда, защото ми ги дават с гаранция и ги връщам за да взема друго. Последният път в който се поврвди алтернатора, просто го върнах и си взех парите. Реших да ремонтирам оригиналния, защото четките му се бяха износили. Слпжих нов реле регулатор с с нови четки и всичко е ок. Монтирах го на колата , започна да зарежда, но го бях сложил нарочно без предпазния капак за да виждам какво се случва. Забелязах че някакви изкри излизат от него и след 2, 3.мин. спря да зарежда. Като чукна отзад капачето с четките явно се освобождават и пак започва да си работи нормално но излизат искри. Като запаля колата и с рабогещ мотор изключа клемата на акумулатора работи без прекъсване и без изкри в продължение на повече от 20 мин докато аз не изгасих колата. И всичко започна откакто смених стария акомулатор с нов 100 амперов . Въпросът ми е , възможно ли е заради големият акумулатор да се поврежда алтернатора?

Изпратено от моят SM-A920F с помощта на Tapatalk


Последна промяна от Dvigatel на 06 авг 2019, 08:37, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Повреждане на алтернатор

Мнение от OgiDogi » 06 авг 2019, 23:10

Dvigatel написа:
06 авг 2019, 08:37
... Въпросът ми е , възможно ли е заради големият акумулатор да се поврежда алтернатора?
Ако е читав акумулатор - няма начин. Попаднал си на дефектен или на тотален боклук, който претоварва алтернатора до степен да пуска максимален възбудителен ток, при което четките не издържат.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Dvigatel
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 05 сеп 2016, 16:09
Местоположение: Montana
Status: Извън линия

Re: Повреждане на алтернатор

Мнение от Dvigatel » 07 авг 2019, 14:27

Значи е така, както си мислех. Точно четките на алтернатора се разтапят! Ще видя как да го върна, защото е в гаранция все още.

Изпратено от моят SM-A920F с помощта на Tapatalk


Dvigatel
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 05 сеп 2016, 16:09
Местоположение: Montana
Status: Извън линия

Re: Повреждане на алтернатор

Мнение от Dvigatel » 07 авг 2019, 14:29

Благодаря, че потвърди мнението ми!

Изпратено от моят SM-A920F с помощта на Tapatalk


Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта