Загуба на лява къса светлина при Фокус 1 - 2000 г.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
s.uzunski
потребител
потребител
Регистриран: 21 фев 2019, 22:56
Status: Извън линия

Загуба на лява къса светлина при Фокус 1 - 2000 г.

Мнение от s.uzunski » 16 сеп 2019, 23:08

Здравейте, моля Ви за помощ по моя проблем, дайте някакви съвети, че не ми се ходи да моля майстори и те да го оправят и да ми отворят други проблеми.
Та проблема е, че Форда ми направи Фокус, случайно забелязах, че левия фар няма къси, свети само десния. На дълги светят и двата. Отворих го смених крушката но нямаше резултат, от там поразмърдах трите кабела (дълги/къси/маса) и все та светна. Покарах малко, погледнах пак няма къси на левия, поразмърдах кабелите пак светна, оставих колата за 30 минути, не съм я карал само я заключих и като се върнах дадох на контакт и погледнах дали свети, но не светеше, поразмърдах кабелите но вече без резултат.
Пробвах с нова крушка, къси няма, дълги има, преместих крушката на десния който няма проблем, там си свети и на къси и на дълги.
Проверих всички бушони, наред са. Проверих релетата като им смених местата, преместих релето от дългите на мястото на късите но без резултат, десния фар си свети на къси и дълги а левия само на дълги.
Проверих буксата към десния фар (работещ) където са трите кабела (дълги-къси-земя) с пробна лампа с отвертка и всичко е наред, на къси си светва и на дълги си светва.
На левия фар (неработещ) на трите кабела, при проверка с пробна лампа с отвертка, единствено ми свети при дългите.
Проверих и големите букси към фаровете (където влизат 5 кабела), като и при двата фара всичко е ок.
С пробната лампа проверих и бушоните (прикачвам видео на следния линк: https://photos.app.goo.gl/ptcotpf7F5PdfXVT7 ), при включени къси светлини и работещ само десен фар, при проверка свети само бушона за къси светлини на десния фар, а бушона за дълги не свети. При преминаването на дълги, свети само бушона за дълги, а този за къси не свети.
При проблемния ляв фар обаче пробната лампа свети постоянно, независимо дали съм на къси или дълги светлини.
Моля дайте някакъв съвет къде да търся проблема, дали не се е прекъснал кабела за късите светлини от бушона към левия фар?
Благодаря Ви!

Потребителски аватар
lubomirov89
потребител
потребител
Регистриран: 01 сеп 2010, 13:49
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v FYDA

Re: Загуба на лява къса светлина при Фокус 1 - 2000 г.

Мнение от lubomirov89 » 17 сеп 2019, 15:52

Огледай буксата, която влиза във фара. Провери идва ли до там напрежение, ако ли не тръгваш посока релета и предпазители.

aspasia
потребител
потребител
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v

Мнение от aspasia » 17 сеп 2019, 17:18

Това е схемата кабела за левият фар на буксата е жълто зелена ивица виж бушон F16 щом имаш десни къси значи релето работи то е общо и за двата фара прозвъни кабела до бушона
Изображение

s.uzunski
потребител
потребител
Регистриран: 21 фев 2019, 22:56

Мнение от s.uzunski » 17 сеп 2019, 18:08

Благодаря за съветите, най-вероятно утре или други ден ще я карам на майстор.
Ще пиша какво е било решението на проблема, надявам се да го открият и решат де :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”