Скоростомер

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
Maria
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 29 юни 2020, 13:22
Модел на автомобила: FORD FOKUS
Местоположение: София
Status: Извън линия

Скоростомер

Мнение от Maria » 29 юни 2020, 13:27

Здравейте горди собственици на фордове! Имам молба към онези от вас, които поназнайват нещичко за ремонтите на колите. Проблемът е: скоростомерът-ту работи, ту не работи, а понякога изчезна всичко на дисплея и се появяват две успоредни пунктирани линии. Когато спре да отчита скоростта, с която се движи в момента автомобила, работата на двигателя се променя- все едно карам на ръчна спирачка. Посетих няколко сервиза и чух няколко възможни повреди. Лошото е, че никой и никъде не ми каза , че това е 100% проблема на колата. Всички казаха: може да е от това, но може да е и от..... Посъветваха ме да сменя таблото, но можело и да не е в него проблема, а да е в датчик, който бил някъде около скоростната кутия, но можело да не е и от него, а от някаква букса, която незнам си какво.......Щипки,бекси, датчици и прочие нови думи, обогатяващи техническия ми речник, но за съжаление това не ми върши работа. Та в кратце: АКО НЯКОЙ Е ИМАЛ ТОЗИ ПРОБЛЕМ, НЕКА ДА ПОМОГНЕ АКО НЕ С ДРУГО, ТО ПОНЕ СЪС СЪВЕТ. Колата е Форд, Фокус, бензин, 1999г, 101 коня и ако е от значение е с някакви фабрични модификации по JIA . Благодаря предварително.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Скоростомер

Мнение от aspasia » 29 юни 2020, 14:24

VSS датчик намира се на върха на скоростната кутия и при мене беше така. Иначе така изглежда сензора купи си и металната пластина защото по вероятно старата да се счупи докато се вади.
Изображение

Ради-1
потребител
потребител
Мнения: 823
Регистриран: 20 юни 2013, 18:06
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 '00 lpg
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Скоростомер

Мнение от Ради-1 » 29 юни 2020, 14:54

И доколкото помня само в мото пфое я има пластината - 7лв някъде е

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Скоростомер

Мнение от ЯЛТА » 29 юни 2020, 21:00

След като си от София, се свързваш с Митака, и ще ти оправи проблема.
Най вероятно и често срещан проблем са компрометирани спойки в километражното табло.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Скоростомер

Мнение от HACKO » 29 юни 2020, 22:18

100% е датчика на скоростната кутия, но иди при Митака или някой който знае какво прави. Ваденето на щифта най-често е гадна работа, гръм да убие конструктора дето го е е измислил така. При мене се наложи разпробиване, няколко счупени бургии, много псуване и изгубено време.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта