Проблем с компютъра/таблото на Ford Focus Mk2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Pavka
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 29 май 2013, 15:16
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Проблем с компютъра/таблото на Ford Focus Mk2

Мнение от Pavka » 09 сеп 2020, 21:04

Здравейте,

За последните 3 седмици на 2 пъти ми се случи на дисплея на бордовия компютър на моя 2007 Ford Focus Mk2 Sedan 1.8TDCI да почнат да препускат случайни знаци изневиделица (видео по-долу). Всякакви опити да върна нормалния режим на работа се оказаха без успех - изключване и включване обратно след като е изгаснал дисплея, изключване в движение, рестартиране след като е поработила доста, натискане на Reset бутона, палене с резервния ключ, оставяне да преседи цяла нощ и стартиране отново. За добро или лошо, единственото, което го оправи, беше махане на клемата на акумулатора. Вторият път като ми го направи, имах време освен да го оставя да постои цяла нощ и да го вържа за OBDII-то преди да му махна клемата - не беше записало никакви грешки въпреки, че продължаваше да реди безразборните символи.
За последните 4 дни след махането на клемата, не е имало проблем.

Та обръщам се с молба към всички, които могат да дадат мнение, съвет или препоръка за естеството на проблема и евентуалното му решение.

Прикачам видео от проявлението на проблема:
https://youtu.be/Bd1Qrto53gs

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Проблем с компютъра/таблото на Ford Focus Mk2

Мнение от synthez 3D » 10 сеп 2020, 07:42

Тези табла страдат от студени спойки на основния куплунг. Ако досега не е правено, пробвай да го презапоиш, преди да търсиш друг проблем, а ако не можеш сам, потърси някой, който е на ти с поялника. В интернет има доста клипове как се разглобява и какво трябва да се запои.
Изображение

Pavka
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 29 май 2013, 15:16
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Проблем с компютъра/таблото на Ford Focus Mk2

Мнение от Pavka » 17 сеп 2020, 22:10

Здравейте,

Благодаря за насоките. Надявах се да е спойка, а не проблем с компютъра, защото това, че се оправя с махане на клемата, ме навеждаше на тази мисъл. Следващият път като ми го направи, ще разглобя таблото и ще си поиграя с поялника.

Лека вечер!

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с компютъра/таблото на Ford Focus Mk2

Мнение от ЯЛТА » 17 сеп 2020, 22:44

Pavka написа:
17 сеп 2020, 22:10
Следващият път като ми го направи, ще разглобя таблото и ще си поиграя с поялника.Лека вечер!
Хубаво ще е и лупа да си подготвиш.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Juman
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 08 юни 2014, 17:08
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 TDCI 2004г. 136к.с.
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с компютъра/таблото на Ford Focus Mk2

Мнение от Juman » 09 окт 2020, 10:46

Със сигурност е от таблото играх го същия филм само че при мен беше едни надписи за грешки по двигателя, имобилайзери, невъзможност да се стартира колата или ако се стартира едвам креташе на 300 оборота. Свалих и разглобих таблото и въпреки че не видях да имам студени спойки на главния куплунг с помощта на лупа и поялник с тънка човка презапоих всичките и от тогава не е правила магарии. Има много клипове в които показват цялата процедура.

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта