разкачане на "маса" при неразкачен акумулатор-Фокус 2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

разкачане на "маса" при неразкачен акумулатор-Фокус 2

Мнение от F Focus » 11 фев 2022, 11:38

Здравейте,
Нямам оплаквания, но понеже ме сърбят ръцете ми се ще да разкача някое и друго замасяване към купето(не знам колко са-видях едно), за да почистя хубаво, да пръсна малко контактен спрей и да стегна отново. Не, че е проблем да се разкачи плюсовата клема на Фокус-2, но ми протече мисъл( :idea: ) дали аджеба няма да стане поразия, ако акумулаторът не е разкачен?
Скоро сменявах акумулатора("Бош"-добре че послушах продавача, защото се оказа тип S 5, който бил най-високият клас, за което ме светна Иво(Майора) с когото се видяхме вчера), след няколко дни свалих новият, щото пластмасовото дъно, където ляга акумулатора не беше барано откак е произведено добичето и беше мазало(според моите разбирания) от шумки, клечки, степан прахоляк и мръсотия, та първо пуснах една прахосмукачка и после с твърда четка, която топих в разредител "МРТ" минах мръсотията, после с парцал и клечки за уши забърсах, докато не светна-някой ще каже: луд човек! :D
Та при всяко разкачане на акумулатора часовникът на мултимедията стартираше от 16ч. и се оправяше за час, или за 24ч., което разбира се не е болка за умиране-споменавам го м/у другото.
Хубав ден и уикенд-тогава ще съм на работа и ще се отървете от мен за известно време! :lol:
Много автомати-слаби резултати!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: разкачане на "маса" при неразкачен акумулатор-Фокус 2

Мнение от aspasia » 11 фев 2022, 13:28

Нищо особено няма да стане освен да се ресетне ECU-то и ако нямаш код за радиото после ще трябва да го търсиш.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: разкачане на "маса" при неразкачен акумулатор-Фокус 2

Мнение от F Focus » 13 фев 2022, 18:56

Благодаря за отговора, Аспасия!
Значи ще си разкача плюсовата клема.

П.С. С мултимедия съм, монтирана от предишният собственик. Щеше (уж) да ми даде оригиналното радио, щото го забутал някъде, но следващите дни( година и половина от тогава) щял да ми го изпрати по "Еконт"....явно още го търси...! :lol: Както продължава да търси оригиналните фарове, които беше сменил също с оригинални, черни с лупи-това м/у другото, ама толкова изпилих цената, че не мога да му се сърдя! :wink:
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 31 госта