Фокус МК1-ел.пасажерско стъкло не реагира.

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Shift
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 21 фев 2022, 14:00
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Фокус МК1-ел.пасажерско стъкло не реагира.

Мнение от Shift » 30 апр 2022, 17:51

Здравейте!
Днес забелязах,че пасажерското стъкло не помръдва надолу при натискане на което и да е копче /шофьорското и неговото/.Не се чува да се мъчи да тръгва дори. Колата е с две врати и доколкото прочетох бушона е един и за двете предни стъкла, а шофьорското работи. Въпреки това имам две гнезда за ел-съкла на бушониерата и двете с 25А бушоникоито изглеждат здрави, при размяната им няма промяна. Утре ще свалям кората, ще се радвам на някакви насоки.

Shift
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 21 фев 2022, 14:00
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Фокус МК1-ел.пасажерско стъкло не реагира.

Мнение от Shift » 30 апр 2022, 18:41

Ъпдейт:
Не издържах и отворих кората, тествах бутона-работи, до буксата на моторчето стига ток, проблемът е след това - т.е. в него.
Въпросите на този етап вече са:
-сменя ли се само мотора без да трябва да свалям целия механизъм?
-ако върви заедно с механизма-има ли разлика за двуврат или четириврат автомобил.
Поздрави!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Фокус МК1-ел.пасажерско стъкло не реагира.

Мнение от HACKO » 30 апр 2022, 19:44

За да се смени мотора трябва да се свали целия механизъм, иначе самия мотор се сменя лесно. При смяната на десните врати на единия Фокус установих, че има разлика и в мотора и в механизма на предната врата, дори ако едната кола е с 2 ел. стъкла в сравнение със тези с 4 ел..
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус МК1-ел.пасажерско стъкло не реагира.

Мнение от aspasia » 01 май 2022, 09:25

Сваля се механизма миналата година сменях въжетата и пластмасовата ролка защото бяха и се износили каналите няма нищо сложно само напръскай с WD пластмасовата втулка която държи стъклото за да излезе по лесно и да не го счупиш.

Shift
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 21 фев 2022, 14:00
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Фокус МК1-ел.пасажерско стъкло не реагира.

Мнение от Shift » 01 май 2022, 12:22

Благодаря и на двамата.
Постът на Наско малко ме озадачи,защото излиза че трябва да търся моторче конкретно за дясна врата на двуврат фокус, а те са по-рядко срещани по моргите.Учудващо също не намирам машинката да се продава отделно без механизма, тъй като той реално не ми трябва.

Пак update:
Свалих механизма и се оказа,че моторчето работи. :roll: Огледах и открих,че и двата бели водача /не ролките, а тези които вървят в релсите/ имат отчупени парченца. На единия не беше проблем,вървеше си, но при другия липсваше единия ограничител,който задържа нита на жилото. По този начин жилото движи механизма само в едната посока, а в другата просто стъклото го дърпа надолу. Т.е. надолу е работил само единия водач и явно е дошло време да се заклини горе по-силно,така че вече да не може да го издърпа силата на работещия водач.
Засега е побългарено с една малка видия отгоре на водача и работи,но не знам докога ще издържи.Щеше ми се да имаше нещо като ремонти комплекти за тези водачи,не да търся да купувам цял механизъм с моторчето.
20220501_161757.jpg

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Фокус МК1-ел.пасажерско стъкло не реагира.

Мнение от HACKO » 01 май 2022, 19:40

И аз бях не по-малко озадачен, като тръгнах да разменям моторите, защото механиката на моята врата беше тотално размазана а намерих врати от такъв със 4 ел. стъкла и установих, че закрепването на моторите е коренно различно.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта