Фокус 1 комби - проблем с плафона в багажника

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Потребителски аватар
newworld
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 26 юни 2011, 14:38
Модел на автомобила: focus mk1.5 tddi
Status: Извън линия

Фокус 1 комби - проблем с плафона в багажника

Мнение от newworld » 12 дек 2022, 20:44

Здравейте, банда,
От доста години го карам фокуса, но така и не се наканих да видя какво се случва с багажната врата. Плафона в багажника ми работи само ако ръчно мръдна плъзгача на положение постоянно светене. Положението за отворена врата не работи и питането е къде да търся проблема?

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Фокус 1 комби - проблем с плафона в багажника

Мнение от Ozzie » 12 дек 2022, 23:36

Ако задействането на ключалката / бравата на багажника е електрическо, търси черен кабел в снопа кабели който отива към нея (1). Вкарай му игла или топлийка през изолацията и го свържи към "маса". Ако лампата светне, значи имаш проблем в ключалката / бравата.
Може проблема да е в самите контакти в плафона. Имах такава случка съвсем скоро, но не беше Форд, така че не е от полза, как реших проблема.

(1) По AutoData, ключа който задейства плафона в багажника трябва да е свързан към кабел с черна изолация.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

bizu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 фев 2008, 00:01
Модел на автомобила: Ford C-Max 2009 2.0i 145Hp LPG
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 1 комби - проблем с плафона в багажника

Мнение от bizu » 13 дек 2022, 14:48

Както винаги Ozzie се включва със супер точен коментар по темите, които коментира. Евала! Щеше да е прекрасно, ако имаше повече хора като теб! :)

Потребителски аватар
newworld
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 26 юни 2011, 14:38
Модел на автомобила: focus mk1.5 tddi
Status: Извън линия

Re: Фокус 1 комби - проблем с плафона в багажника

Мнение от newworld » 17 дек 2022, 17:05

Такава драма съм имал на един голф, там в бравата имаше микроключе и то правеше работата, а от него и заключването не беше ок. Да разбирам, че тук бравата е на същия принцип ли? Времето навън не позволява да се занимавам сега, но при първа възможност ще го разхвърлям

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Фокус 1 комби - проблем с плафона в багажника

Мнение от Ozzie » 18 дек 2022, 11:25

newworld написа:
17 дек 2022, 17:05
Такава драма съм имал на един голф, там в бравата имаше микроключе... Да разбирам, че тук бравата е на същия принцип ли?
Вероятно да. Не съм имал подобен проблем, но съм забелязал, че в момента в който задействам отключването на вратата на багажника, светва и плафона към него.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта