Колата гасне на свободна

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
Нави
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 19 юни 2023, 13:51
Местоположение: София
Status: Извън линия

Колата гасне на свободна

Мнение от Нави » 19 юни 2023, 15:29

Здравейте,
Имам следния проблем: става въпрос за Фокус, 2009, дизел. От няколко месеца колата гасне на свободна, например докато чакам на светофар или я пусна по инерция. Гасне от време на време, не всеки път когато е на свободна. Докато е на скорост няма проблеми. След като загасне в повечето случаи пали веднага след това, но няколко пъти освен че гаснеше веднага след изключване от скорост, не искаше и да запали след това.

Карах я при моя майстор на диагностика, но нямаше никакви грешки. Горивен филтър е сменян скоро, смених и бензиностанцията за да изключа възможността да е от калпав дизел.

Закарах я на диагностика и в МотоПфое, но и там нищо не откриха.

Смених датчик на колянов вал, тестваха ми дюзите на стенд, тестваха горивната помпа- всичко работи ОК.

Моля за идеи.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Колата гасне на свободна

Мнение от ivchotr » 19 юни 2023, 21:59

Ако педалът на газта е електрически, че не го знам какъв е на този модел, проблемът може да е в него. Пътечките на потенциометъра се износват повече в някои области и компът губи връзка с него. Само предположение. Случвало ми се е при Мк1.
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта