Централно заключване - Фокус МК2

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
atom3
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 16 яну 2019, 19:23
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от atom3 » 30 дек 2023, 22:51

Фокус 2007, 1.6 TDCI е точния вариант на колата. Преди две седмици по време на дъжд в движение се заключи и отключи сама, след това спря да го прави но когато я заключвам спряха да ми мигат светлините за сигнализация. Днес отново се заключи и отключи но след като я заключих на паркинг, няколко секунди по-късно се случи. Най-вероятно не е проблема в ключа(да подава самоволно сигнал) понеже светлините. Така че нещо с електрическата част в колата се е объркало, проверих току що, че GEM модул, което е цялата кутия с бушоните управлявал централното заключване на тази кола. От него ли е най-логично според вас да започна да търся причината за проблема и как да я търся?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от ЯЛТА » 31 дек 2023, 09:49

Най вероятно това е причината на някоя от вратите.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

atom3
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 16 яну 2019, 19:23
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от atom3 » 31 дек 2023, 11:52

Това е част от резето на Фокус мк1, но защо може да е причина? Няма светлинна сигнализация когато заключвам, не примигват габаритите, а това резе е механична част, ако не е щракнало добре колата ще откаже да се заключи просто нали? Също така първия път се заключи и отключи в движение, а тогава ако е имало не напълно затворена врата щеше да ми изпише на таблото, тази функция работи в колата.
IMG_1279.jpeg
Снимка на бушона за централното
Това е единия от двата бушона за централното, обгорен изглежда но е здрав не е изгорял. Другия е в същото състояние.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от aspasia » 31 дек 2023, 17:46

Проблема ти е заключващите механизми има едни микро ключета и с времето се скапват аз съм със фокус 1 и по същият начин някой път колата произволно се заключва или отваря най често това става през зимата ама и през лятото чат пат. По вероятно да се скапал механизма на шофьорската врата някой ги свалят чистят и помага. Може да пробваш да ги напръскаш със силиконова смазка ключалките и механизмите може и да помогне.

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от ivchotr » 02 яну 2024, 14:48

Най-вероятно се е скапала ел.бравата на шофьорската врата. Скапва се първа, защото се отваря и затваря най-често. Светлинната сигнализация може да е паралелен проблем.
Знам всички вицове за Форд :D

atom3
потребител
потребител
Мнения: 8
Регистриран: 16 яну 2019, 19:23
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от atom3 » 09 яну 2024, 14:09

Ситуацията към момента е, че прегледах всички уплътнения на вратите и багажника и жиците под тях, жиците са наред но на шофьорската врата гофрирания маркуч бе частично измъкнат откъм купето, наместих го добре, междувременно започнаха отново да ми работят светлините и при заключване, ще изчакам да се случи пак проблема и тогава вече може би на сервиз ще трябва да я водя понеже не знам как да открия къде има слаба връзка, бравата на шофьорската врата не показва някакви признаци, че точно тя не е наред, работи както всяка от останалите, как да я диагностицирам? Но има малък шанс да е влизало вода от измъкнатото уплътнение и тя да е окъсявала нещо някъде. За моя модел случайно да знаете от къде мога да изтегля чертежите на ел. системата? Форд Фокус 2007, 1.6tdci, комби.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1154
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от Ozzie » 09 яну 2024, 19:50

atom3 написа:
09 яну 2024, 14:09
За моя модел случайно да знаете от къде мога да изтегля чертежите на ел. системата? Форд Фокус 2007, 1.6tdci, комби.
Изтегли си от някъде AutoData, за предпочитане по-стара версия, че сякаш не са толкова капризни към изискващите се ресурси. Аз съм с версия 3.38. За автомобили до 2011 г. върши работа.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 840
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Централно заключване - Фокус МК2

Мнение от ivchotr » 09 яну 2024, 21:20

Не знам дали е баш за твоя модел, но по-назад във файла има данни за ел. инсталацията: https://www.fordservicecontent.com/Ford ... ocog4e.pdf
Знам всички вицове за Форд :D

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 90 госта