Въпрос за 1.8 ТДЦИ 115

Отговори
SantaMuerto
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 03 фев 2013, 17:27
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCI 115 HP
Местоположение: гр.София ж.к.Бъкстон
Status: Извън линия

Въпрос за 1.8 ТДЦИ 115

Мнение от SantaMuerto » 16 сеп 2016, 22:54

Здравейте. Знам че има доста теми по въпроса за силовия тунинг, но искам да попитам две три неща конкретно за този двигател. Искам да си вдигна мощността на ДВГ и видях че Адлер ауто в с.Годеч е доста хвален. Има ли колеги които са ъпгрейдвали същия двигател и ако може да споделят впечатления. Най-много ме интересува дали си струва ъпгрейда и възможно ли е да си съсипя двигателя с този ремап? Благодаря предварително !
Виж как Ford минава покрай теб

Потребителски аватар
nuHaKoJIaga
потребител
потребител
Мнения: 64
Регистриран: 16 апр 2009, 17:45
Модел на автомобила: Форд Фокус 2001 1.8 tdci 141к.с. 350 Nm
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за 1.8 ТДЦИ 115

Мнение от nuHaKoJIaga » 17 сеп 2016, 13:20

2 години и 20тина хиляди километра вече съм с ремап точно в Адлер ауто. Колата стана 141 к.с. и 345 NM въртящ момент. Разлика във вървежа има определено, просто турбото се развърта по-рано. Проблеми не съм имал до сега. Би трябвало да е невъзможно съсипването на двигателя, единствено предното окачване и предните гуми :D Тъй като колата(поне моята) няма тракшън, доста често се случва да превърта гуми на мокро повече от обичайното, макар да съм с хубави гуми.
Единствено може да направи проблем с дюзите, ако са тръгнали да си заминават, защото се предполага, че сега пуска повече нафта и съответно доста по-бързо пресушава рейката, ако дюзите връщат повечко обратна нафта. Аз рециклирах дюзите и колата от към вървене и работа на двигателя е пушка.

ПП. Забравих да спомена, че пуши значително повече при само градско каране.

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта