Ford Kuga 2.0 TDCi 88 kw ремап или чип

Отговори
Puncho
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 20 ное 2018, 16:59
Местоположение: София
Status: Извън линия

Ford Kuga 2.0 TDCi 88 kw ремап или чип

Мнение от Puncho » 20 ное 2018, 17:41

Здравейте на всички,

Излезе ми изгодна оферта за Ford Kuga 2015 г., но двигателя е 2.0 TDCi, версията със 120 к.с.
Колата наистина ми харесва много и може би в селдващите дни ще я взема, но леко ме притеснява мощността. Опитах се да намеря малко повече информация за тази версия, но единственото, което намерих бе, че е същият двигател го има във версия 150 к.с.

Ще се радвам на всяко допълнително мнение, както и ако някой има представа има ли възможност за ремап на ЕКУ-то му и заслужава ли си или вариант с чип еветуално би бил по-добър.

Благодаря предварително!

ПП - Дано съм в правилния раздел, че се колебаех дали е за тук или за тунинг раздела!

vladi tanev
потребител
потребител
Мнения: 341
Регистриран: 23 юни 2007, 11:40
Модел на автомобила: FORD FOKUS МК1 1,8TDDI
Абсолютно стоков
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Ford Kuga 2.0 TDCi 88 kw ремап или чип

Мнение от vladi tanev » 04 дек 2018, 11:24

Ремап или чип е едно и също просто разликата е,че на тези които позволява през ОБД буксата да се влезне в компа е ремап,а на тези на които неможе (по старите) се сменя чипа като се прочита след като се свали а новия чип се записва и връща на място.
Така,че смело си закарай колата да ти я ремапнат някъде но в оторизирън сервиз който се занимава с това нещо а не в гаража на някой си,аз лично съм ремапвал две коли и разликата е много голяма и никога не съм имал проблеми.

dragokaz
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 05 дек 2010, 09:42
Модел на автомобила: kuga
Status: Извън линия

Re: Ford Kuga 2.0 TDCi 88 kw ремап или чип

Мнение от dragokaz » 18 дек 2018, 18:28

Здравейте,
Имам форд куга, 2011 година, дизел, 140 коня.
Закупих си чип тунинг от Германия? по интернет, за моя модел, конете според тях е с 32 нагоре,т.е. станаха 172.
Монтажа е много лесен.
Самите производители, дават мястото къде да се монтира, Всичко е с куплунзи.
http://www.speedkit.asia/

Отговори

Върни се в “Силов тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта