Някой слагал ли е уреди за следене налягенто на ТУРБОТО

Отговори
pi4o
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 17 апр 2013, 22:09
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCi 115 hp 2001 г. (коНби)
Status: Извън линия

Някой слагал ли е уреди за следене налягенто на ТУРБОТО

Мнение от pi4o » 25 дек 2013, 14:53

Здравейте колеги.
Захапа ме главата и си мисля дали на Фокус мк1 2001 г. ТДЦИ 115 коня (от подписа ми) може да се сложат джаджи за следене на налягането на турбото, температура и налягне на маслото и разни други такива щуротии. Някой има ли опит с такива? От къде се намират, кои марки и модели са добри и кой може да ги монтира? Мисля, че механичните за турбото е по-добре... но сега още събирам инфо. ;)

Благодаря предварително.
"Мисленето е най-трудната работа на света. Затова толкова малко хора се захващат с нея." - Хенри Форд

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е уреди за следене налягенто на ТУРБОТО

Мнение от OgiDogi » 25 дек 2013, 16:33

pi4o написа:Здравейте колеги.
Захапа ме главата и си мисля дали на Фокус мк1 2001 г. ТДЦИ 115 коня (от подписа ми) може да се сложат джаджи за следене на налягането на турбото, температура и налягне на маслото и разни други такива щуротии. Някой има ли опит с такива? От къде се намират, кои марки и модели са добри и кой може да ги монтира? Мисля, че механичните за турбото е по-добре... но сега още събирам инфо. ;)

Благодаря предварително.
Наскоро сложих ей този: http://www.ebay.com/itm/251240777414

Изображение

Като изключим разминаването на стрелката с 0-та (горе-долу както е на снимката, така е и в действителност), върши си работата.
Същият продавач има всякакви други джаджи от тази серия - вакуум, температура на охл. течност/масло, съотношение гориво/въздух, оборотомер и т.н.

Малко зор видях с прекарването на маркуча покрай дебелият сноп кабели от купето към двигателя, ама една броня от старо жило свърши работата на водач. Тройникът го свързах на маркучето от турбото към ГНП.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

pi4o
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 17 апр 2013, 22:09
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDCi 115 hp 2001 г. (коНби)
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е уреди за следене налягенто на ТУРБОТО

Мнение от pi4o » 25 дек 2013, 19:17

Ogi, благодаря ти за бързия отговор. Аз гледах това и разни подобни уредчета, но само ги разглеждах. "Като му дойде времето", ще ти се обадя да видим дали ще ти се занимава да монтираме, срещу съотвеното заплащане, разбира се! ;)
"Мисленето е най-трудната работа на света. Затова толкова малко хора се захващат с нея." - Хенри Форд

Потребителски аватар
dj_nako
потребител
потребител
Мнения: 65
Регистриран: 27 дек 2013, 16:42
Модел на автомобила: Mondeo mk3 2.0 TDDI 2001 Ghia
Местоположение: Пловдив / Бяла Русенско
Status: Извън линия

Re: Някой слагал ли е уреди за следене налягенто на ТУРБОТО

Мнение от dj_nako » 07 яну 2014, 10:50

може ли някой да ме свърже със сервиз който знаят и могат да монтират датчици от този тип за налягане на турбото, маслото и друг тип инфо за форд мондео мк3 2.0 дизел? Пловдив ще е най добре но и друг град може да предложите.

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта