Спортен ауспух

Отговори
Потребителски аватар
Кирил.Панчев
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 11 юни 2016, 17:00
Status: Извън линия

Спортен ауспух

Мнение от Кирил.Панчев » 11 сеп 2016, 14:33

Колеги имам Форд фокус първа генерация 1.8 115 коня 3врати и искам да монтирам крайно спортно гърне но нямам никаква идея от къде да се снабдя с подходящо - държа да е с кръгъл накрайник ! Благодаря предварително! От Пловдив съм.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Спортен ауспух

Мнение от martin1977 » 11 сеп 2016, 23:51

Има всякакви и лесно се намират - от 50 до 500 лева. Универсални са и пасват на повечето коли. Въпрос на личен избор и възможности. Логично е по-скъпото да е по-добро, но и евтините вършат работа. Има едни "Илиенски" турски или китайски бяха, марка YED, евтини са и хората казват че са добри за парите си - по 2-3 години изкарвали. Желателно е входа на гърнето да е същото ФИ като тръбата ти. Имай предвид, че колата ти няма да тръгне повече със "спортен" кюнец, единствено комшиите ще те псуват, полицаите ще те "уважават" и главата ти на дълъг път ще се надуе. Аз лично не го препоръчвам, вземи по-добре сложи фабрично (ако твоето е за смяна). Ако гониш конски сили, трябва цялата генерация от колекторите да подмениш, но инвестицията е голяма и за 3-5 коня не си заслужава.

BobbyD
потребител
потребител
Мнения: 18
Регистриран: 06 юни 2016, 10:28
Модел на автомобила: Puma 1.7 '99
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Спортен ауспух

Мнение от BobbyD » 12 сеп 2016, 15:01

YED-Илийенски? Бях се насочил към такова гърне но през сайта на Ем Комплект. Заслужава ли си понеже е 100 и косур кинта, поне за тези пари в Бг мисля, че няма да се намери нещо по-добро...

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Спортен ауспух

Мнение от martin1977 » 12 сеп 2016, 17:45

BobbyD написа:YED-Илийенски? Бях се насочил към такова гърне но през сайта на Ем Комплект. Заслужава ли си понеже е 100 и косур кинта, поне за тези пари в Бг мисля, че няма да се намери нещо по-добро...
Абсолютно "илиенска" марка. Още не бяха пробили тези YED на пазара у нас и се продаваха по сергиите в Илиенци и съборите по селата - мисля крайно "спортно" гърне от тази марка тогава беше под 50 лева. Сега гледам им пораснала работата (но едва ли качеството), но 100+ лева не бих дал за това. Въпреки че от "евтините" го водят най-доброто заедно с FK Germany, което пък е толкова германско, колкото и Месут Йозил е немец ..... :lol:

Отговори

Върни се в “Визуален тунинг”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта