CD changer към оригинален касетофон на Пума

Отговори
oligoto
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 22 ное 2009, 12:58
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7 16V
Status: Извън линия

CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от oligoto » 13 дек 2009, 13:57

Здравейте,
Имам Форд Пума с оригинален касетофон RDS 5000 E.O.N "Cd changer compatible". Интересува ме какъв чейнджър е подходящ за този модел, от къде мога да взема кабели и откъде е най-уместно да ги прекарам. Също така, бих искал да се побера в около 150 лева. :)

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от DigiPro » 14 дек 2009, 18:49

Трябва ти оригинален чейнджър за Форд или специален адаптер (преходник) за обикновен. Най добре си вземи това: http://www.hid.bg/xcarlink%20usb%20mp3%20player%20ford
То симулира чейнджър и пуска MP3 и има Bluetooth. Порови и по други магазини - май го имаше и на по ниска цена.

Потребителски аватар
Gorcho Racing Team
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 04 ное 2009, 18:46
Модел на автомобила: Ford Puma 1.7... Ford Fiesta 1.4tdci 2003
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от Gorcho Racing Team » 28 дек 2009, 19:41

oligoto написа:Здравейте,
Имам Форд Пума с оригинален касетофон RDS 5000 E.O.N "Cd changer compatible". Интересува ме какъв чейнджър е подходящ за този модел, от къде мога да взема кабели и откъде е най-уместно да ги прекарам. Също така, бих искал да се побера в около 150 лева. :)
брато имам оферта кабели и changer 100 лева говоря за оригинален на форд свалих го от моита пума 0895670656 обади се ако имаш интерес ;): ;): ;): ;): ;)
Gorcho Racing Team (Wolf Tuning)

Потребителски аватар
MyxomopeC
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 14 авг 2010, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5/2.0/TITANIUM
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от MyxomopeC » 22 сеп 2010, 21:28

DigiPro написа:Трябва ти оригинален чейнджър за Форд или специален адаптер (преходник) за обикновен. Най добре си вземи това: http://www.hid.bg/xcarlink%20usb%20mp3%20player%20ford
То симулира чейнджър и пуска MP3 и има Bluetooth. Порови и по други магазини - май го имаше и на по ниска цена.
@DigiPro, това, за което си писал нещо не работи линка(нормално). Ще можеш ли да дадеш някой друг... защото за пръв път чувам за такова устройство. В колата ми има 6000 CD RDS EON, а пък от 1 там таблица гледах :

CD-ресивер 1,8-din 6000 CD RDS EON

6000 CD TUNER 97AP-18C815-AC/HA

CD/Тюнер EU управление CD-чейнджером

Това последното може би значи(не знам руски :( ) , че работи и с чейджър а пъм мр3 и Bluetooth няма да е никак лошо :) та ще можеш ли да ми дадеш линк към друго такова устройство... или чейнджър(не разбрах как се казва в крайна сметка)
Ще го докараме ...

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от DigiPro » 23 сеп 2010, 18:22

MyxomopeC написа:[@DigiPro, това, за което си писал нещо не работи линка(нормално). Ще можеш ли да дадеш някой друг... защото за пръв път чувам за такова устройство.
Ето нов линк: http://www.hid.bg/xcarlink-usb-mp3-player-ford
Ако не се лъжа даже някой в раздел Продава беше пуснал обява за същото нещо.

Потребителски аватар
MyxomopeC
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 14 авг 2010, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5/2.0/TITANIUM
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от MyxomopeC » 26 сеп 2010, 23:30

DigiPro написа:
MyxomopeC написа:[@DigiPro, това, за което си писал нещо не работи линка(нормално). Ще можеш ли да дадеш някой друг... защото за пръв път чувам за такова устройство.
Ето нов линк: http://www.hid.bg/xcarlink-usb-mp3-player-ford
Ако не се лъжа даже някой в раздел Продава беше пуснал обява за същото нещо.
Благодаря ... сега ще се разтършувам в раздела "Продава". Това нещо има ли си специално отредено място в колата или мога да го сложа кадето си поискам ?
Ще го докараме ...

Потребителски аватар
MyxomopeC
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 14 авг 2010, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5/2.0/TITANIUM
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от MyxomopeC » 26 сеп 2010, 23:42

сега си гледам из нета за това нещо и на сайта(нямам представа дали е производителя) имаше всички CD или касетофони, с който е сходимо. обаче моето не му видях картинката. Имаше 1 от картинките, на която пишеше 6000 обаче моето не е такова каквото е на картинката. Това е моето Изображение
Аз когато гледах спецификацията на CD-то там гледах точно за 6000CD rds EON и там ги пишеше, че може да му се включи и чейнджър(четох из форума, че ако имам бутон CDDJ това значи, че мога да си сложа тази джаджа, обаче на снимките на радиата на които може да се постави не видях такъм бутон) ???
Ще го докараме ...

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от Pyrhel » 27 сеп 2010, 00:28

Не искам да те разубеждавам, но все пак си прецени дали си заслужава вложението. Все пак чейнджъра ще седи в багажника и не знам доколко е практично, а и дали ще има повече полза от едно пакетче с дискове в жабката :P

Аз бях свикнал на колите да има USB порт и ръчкам флашката и не се занимавам с дискове и записвания, но сега на Мондеото нямам такава екстра. Едвам го преживях, голяма мъка - рових, гледах, даже и няколко телефона завъртях за части да си изкарам такъв порт. И накрая му теглих майната :)

Та, прецени си има ли смисъл да си даваш парите _friends_

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от DigiPro » 27 сеп 2010, 17:01

MyxomopeC написа:Това нещо има ли си специално отредено място в колата или мога да го сложа кадето си поискам ?
То нали е кутийка с кабел който се закача на гърба на CD-то. Тази кутийка си я слагаш където намериш за добре (например в жабката) и в нея си бодваш флашката.
Pyrhel написа:Не искам да те разубеждавам, но все пак си прецени дали си заслужава вложението. Все пак чейнджъра ще седи в багажника и не знам доколко е практично, а и дали ще има повече полза от едно пакетче с дискове в жабката :P

Аз бях свикнал на колите да има USB порт и ръчкам флашката и не се занимавам с дискове и записвания, но сега на Мондеото нямам такава екстра. Едвам го преживях, голяма мъка - рових, гледах, даже и няколко телефона завъртях за части да си изкарам такъв порт. И накрая му теглих майната :)

Та, прецени си има ли смисъл да си даваш парите _friends_
Май не си прочел хубаво колега. Това не е чейнджър за дискове, а емулира такъв. Към него си включваш флашка или SD карта.

Иначе и аз не бих дал толкова пари за подобно нещо. На Фюжъна който карам радиото CD6000 не поддържа MP3, но си тегля музика във FLAC формат от торентите и си записвам Audio CD-та. Дисковете струват жълти стотинки и музиката е с много по-добро качество от орязаните и замазани MP3-ки.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от Pyrhel » 27 сеп 2010, 17:13

Прочетох, просто споделих мнение за чейнджърите, че не съм им голям фен и че според мен сингъл сд-то си е достатъчно добър вариант като за без пари. Съжалявам, че не съм се изказал правилно :oops:
Иначе флашката си е друга работа, по-удобно е във всяко отношение, няма спор. Но въпросът дали си заслужава парите си остава. И още нещо да споделя и няма да спамя повече с глупости - за блутута - всички в колата чуват какво/с кого си говориш, което не ми харесва като идея :P

Потребителски аватар
trackersoft
потребител
потребител
Мнения: 96
Регистриран: 05 окт 2009, 12:46
Модел на автомобила: Форд Пума 1.6 2001
Местоположение: Бургас, България
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от trackersoft » 28 сеп 2010, 10:58

DigiPro написа:
MyxomopeC написа:Това нещо има ли си специално отредено място в колата или мога да го сложа кадето си поискам ?
То нали е кутийка с кабел който се закача на гърба на CD-то. Тази кутийка си я слагаш където намериш за добре (например в жабката) и в нея си бодваш флашката.
Pyrhel написа:Не искам да те разубеждавам, но все пак си прецени дали си заслужава вложението. Все пак чейнджъра ще седи в багажника и не знам доколко е практично, а и дали ще има повече полза от едно пакетче с дискове в жабката :P

Аз бях свикнал на колите да има USB порт и ръчкам флашката и не се занимавам с дискове и записвания, но сега на Мондеото нямам такава екстра. Едвам го преживях, голяма мъка - рових, гледах, даже и няколко телефона завъртях за части да си изкарам такъв порт. И накрая му теглих майната :)

Та, прецени си има ли смисъл да си даваш парите _friends_
Май не си прочел хубаво колега. Това не е чейнджър за дискове, а емулира такъв. Към него си включваш флашка или SD карта.

Иначе и аз не бих дал толкова пари за подобно нещо. На Фюжъна който карам радиото CD6000 не поддържа MP3, но си тегля музика във FLAC формат от торентите и си записвам Audio CD-та. Дисковете струват жълти стотинки и музиката е с много по-добро качество от орязаните и замазани MP3-ки.
Да, ама колеги, занимавате се с глупости...Защо не си вземете някакъв свястен MP3 /CD плеър за 200-300 кинта, със USB вход, толкова ядове и време ще си спестите. А ако си мислите че като записвате FLAC na Audio CD вместо "орязаните и замазани MP3-ки" /има такива мп3-ки дето флаковете пасти да ядат-ама за тая цел трябва качествен конвертор и правилни настройки - т.е. изисква се ноухау) и дори и да са аудио цд-та с тея масови говорители по колите ще е трудничко да се усети разлика.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от Pyrhel » 28 сеп 2010, 11:27

trackersoft написа:Да, ама колеги, занимавате се с глупости...Защо не си вземете някакъв свястен MP3 /CD плеър за 200-300 кинта, със USB вход, толкова ядове и време ще си спестите.
Гоним стоковия вид :) Няма нищо по-красиво от стоковото излъчване (поне за мен)! Иначе си прав за флак-овете и мп3-ките. А "свестен" плеър за под 400 лв не съм видял, честно казано. Поне с аудиото съм наясно, в някои от колите всичко е къстъм, а разходите по промените са по няколко хил. лв.

Потребителски аватар
MyxomopeC
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 14 авг 2010, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5/2.0/TITANIUM
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от MyxomopeC » 28 сеп 2010, 12:54

Pyrhel написа:
trackersoft написа:Да, ама колеги, занимавате се с глупости...Защо не си вземете някакъв свястен MP3 /CD плеър за 200-300 кинта, със USB вход, толкова ядове и време ще си спестите.
Гоним стоковия вид :) Няма нищо по-красиво от стоковото излъчване (поне за мен)! Иначе си прав за флак-овете и мп3-ките. А "свестен" плеър за под 400 лв не съм видял, честно казано. Поне с аудиото съм наясно, в някои от колите всичко е къстъм, а разходите по промените са по няколко хил. лв.
Аз също съм съгласен с @Pyrhel. Гледах такова приспособление за слагане на тънкото CD в 1 друга пума но честно казано наистина стой не на мястото си. Съгласен съм за това, че за 200-300 лева можеш да си вземеш CD с Bluetooth с възможност за боцкане на флашки, карти и дискове с мп3-ки но тогава губиш уюта :) Хареса ми това нещо, защото моето CD нещо не работи всеки път както трябва... прескача песни, не прочита дискове ... дори от време на време като се запъне на някой диск чак гасне ... а пък с 1 картичка 1-2-12 Gb ще мога да набутам толкова Mp3-та че да не мога да ги изслушам 1 месец ;) кофтито, че никога няма да пише какво слушаш ... но все пак всички останали проблеми, които съм имал с аудио дисковете ще отпаднат(записвам дисковете на 2х, и винаги на 1 и същ комп).
Ще го докараме ...

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от Pyrhel » 28 сеп 2010, 13:06

Много се отклонихме от темата и я насрахме, но можеш да пробваш да изчистиш цд-то отвътре - лупата на лазера му най-вече. като се напълни с прахолях или власинки от дрехи/тапицерия и прави такива мизерии. Рядко дисковете са му проблем, но и това се случва - кофти дискове и не насраскани или мръсни, а некачествено алуминиево покритие или пък ако си ги препекъл по една или друга причина.

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от paci » 28 сеп 2010, 13:20

Pyrhel написа:Много се отклонихме от темата и я насрахме, но можеш да пробваш да изчистиш цд-то отвътре - лупата на лазера му най-вече. като се напълни с прахолях или власинки от дрехи/тапицерия и прави такива мизерии. Рядко дисковете са му проблем, но и това се случва - кофти дискове и не насраскани или мръсни, а некачествено алуминиево покритие или пък ако си ги препекъл по една или друга причина.
Не от това.
Имам го същото със същите проблеми.
Пусках тема и май се оказа, че е някакъв фабричен дефект като студена спойка.
Не съм се занимавал да го нося на майстор или поне да търся такъв който е ровил такова CD.
Аз предпочитам да чувам двигателя, затова карам без музика. :)
Изключително рядко се случва да си я пусна когато съм сам в колата.
Ако се качи някой и дава зор за музика има пък радио ако CDто се е заинатило да не свири.
Имам и 2 бр. трансмитери от които единия събира прах, а другия съм го дал да го ползват.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от Pyrhel » 28 сеп 2010, 13:28

paci написа:Пусках тема и май се оказа, че е някакъв фабричен дефект като студена спойка.
AGH!Kрива работа :( Това беше едно от последните ми предположения, за които си говорихме на лс с Мухотрес - вибрациите и кривите връзки. Има ли инфо за коя спойка става въпрос. Радио е бе, да го е*а - слаб поялник и сам човек може да се оправи с необходимото инфо! :D

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от paci » 28 сеп 2010, 16:16

Pyrhel написа:
paci написа:Пусках тема и май се оказа, че е някакъв фабричен дефект като студена спойка.
AGH!Kрива работа :( Това беше едно от последните ми предположения, за които си говорихме на лс с Мухотрес - вибрациите и кривите връзки. Има ли инфо за коя спойка става въпрос. Радио е бе, да го е*а - слаб поялник и сам човек може да се оправи с необходимото инфо! :D
Изображение

Някой път прекъсва като го натисна там където съм оградил на снимката.
Карайки посегна да го усиля, бръкна му в носа и се намръщи :)
Някой път не ще да чете дисковете, натискам го там, но не прекъсва.
Някой път прекъсва като натискам бутоните на панела за да сменявам станциите т.е. размърдам панела.

Не казвам, че това е проблемното място.
Може да си е допълнителен проблем само при мен.
Тия дни се е крепнал с един диск и си свири.
Само, че докъто остана сам в колата и вече е спряна всякаква музика :)
Трябва да се чуе мотора за да се усети ускорението по-добре :D:

Потребителски аватар
MyxomopeC
потребител
потребител
Мнения: 84
Регистриран: 14 авг 2010, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus MK2.5/2.0/TITANIUM
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: CD changer към оригинален касетофон на Пума

Мнение от MyxomopeC » 28 сеп 2010, 16:44

ами да кажа че всъщност и при мен това е проблема. Ще пробвам с натискане в тая зона ... но нека да минем на темата за чейнджъра ... на това радио може ли да се сложи... щот аз на него не виждам CDDJ бутон ... с който да се преминава на чейнджър :)
Ще го докараме ...

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта