DVD-някой не си ли сложи,че да се похвали най-накрая

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

DVD-някой не си ли сложи,че да се похвали най-накрая

Мнение от 1.8d » 15 май 2006, 21:13

Отдавна съм се замислил за това и тази идея не ми дава мира в последно време.ДВД-то съм го намерил,Роадстар - 230лв. и екранчето Елит - 186лв.Все още обаче не мога да избера мястото на телевизора къде да го сложа.Засега имам 1-2 идеи но се колебая.Дали да е на мястото на ЕОН-5000,а плеера да е на мястото на пепелника(както имаше една снимка на едно тунинговано Мондео),но тогава трудно ще се сваля монитора и могат да ми счупят колата за няма нищо,а и като си на 3-та или 5-та скорост почти е невъзможно да вкараш диск в ДВД-то.Другият вариант които е по-удачен е на мястото на касетофона да хакна ДВД-то с един панел от МП от тези за по7-8 лв.а монитора да е на една стойка на централните духалки и да се сваля.
А съм се ориентирал към Roadstar не за друго,а защото всеки знае че по-непретенциозните марки четат всички формати,докато "марковите"CD-та и DVD-та си избират дисковете,освен че са и доста по-скъпи,а и аз не робувам на имена.Имам доста таксиметрови познати и понеже всяко 2-ро такси вече има такава екстра и съм си извадил изводите.Дори и знам защо марковите не искат да четат всеки диск но това е друга дълга тема :) Та въпроса ми беше дали някой си е сложил екстрата вече или аз ще съм първия и ще трябва да импровизирам *00106* *00147*
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 15 май 2006, 22:47

есно казано не виждам смисъла да имаш в колата такова нещо, едва човек прекарва толкова време в нея че да гледа филми, не става въпрос за таксиметровите шофьори (те и без туй когато чакат някаде, няма какво да правят, пък и клиентите после намазват :) ) за обикновения водач на мпс имам впредвид, може да са изключени случаите - чакане пред кат за нови номера :) или думи към някоя мадама - "ела сред природата да изгледаме някой филм" :) през останалото време само може да отвлича вниманието от пътя или привлича вниманието на крадците. Иначе си е газарийка. Тоя елит, да не е онова 11 инчово цветното :)

okm
потребител
потребител
Мнения: 45
Регистриран: 18 апр 2006, 21:35
Модел на автомобила: Orion 1.8TD 1992
Status: Извън линия

Мнение от okm » 15 май 2006, 23:01

Е сложил съм колега. 2 екрана - единия на таблото пред часовника - 7 инча, другия е падащ panel до флафона на тавана - 10 инча. ДВД -то е Цларион и стои в дябката.

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от 1.8d » 15 май 2006, 23:09

В един магазин за електронни компоненти намерих най-различни телевизорчета с най-различни размери,така че все едно ще пастне.
Аз прекарвам доста време в колата си.Освен това често ми се налага да изминавам доста големи разстояния с децата.Балдъзата живее в Плевен,нашите са на село(Ст.Заг - Плевен=3-3.5 часа)Имаме разхвърляни и 1-2 баби по провинциите :lol: .Почти всеки уикенд ако не съм на работа съм някъде на гости.И вместо да се притеснявам дали няма да направят някоя поразия отзад,като пусна "Том и Джери" или "Ну,погоди" или каквато и да е друга анимация(може и ТВ Планета) и ще има спокойствие.Освен това дето викаш си е гъзария :twisted:
okm написа:Е сложил съм колега. 2 екрана - единия на таблото пред часовника - 7 инча, другия е падащ panel до флафона на тавана - 10 инча. ДВД -то е Цларион и стои в дябката.
Ако дадеш и снимки да видим :D .Аз го мислех това за падащият екран,но не мога да измисля още как да го хвана без да късам тапицерията на тавана,освен това там ми е антирадара и ако реша да го местя трябва да му пускам нов кабел,защото сега за него взимам ток от плафона.Макар че това е най-малкият проблем де
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Потребителски аватар
ikov_vr
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 30 апр 2006, 13:53
Модел на автомобила: `05 Fiesta 1.3
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ikov_vr » 15 май 2006, 23:42

aз в мондеото имах :( ама го разбиха в софия и вече нямам

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от 1.8d » 16 май 2006, 00:00

ikov_vr написа:aз в мондеото имах :( ама го разбиха в софия и вече нямам
Точно затова не ми харесва особено идеята дето екрана да е на мястото на касетофона и да не се сваля.А плеера какъв беше,дай отзиви
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Потребителски аватар
snaiperisto
потребител
потребител
Мнения: 963
Регистриран: 11 мар 2006, 22:59
Модел на автомобила: Мондео , Ескорт кабрио...и Honda CBR 600F3
Местоположение: София-Кв. Бенковски
Status: Извън линия

Мнение от snaiperisto » 16 май 2006, 04:50

Аз имам от години...ходих до Истамбул специално за плеъра (ТВ-то е от Илиенци) , ще ти кажа 2 неща : 1. ОМРЪЗВА 2:Купи си СЕННИК ТВ , лесно ще го криеш (освен от тези които знаят че го имаш) , на мене ми е писнало да го свалям и да го слагам.
...дрън-дрън...мноо важно...

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 16 май 2006, 08:28

ето тука http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... ht=#489778
човека продава всичко на прилична цена :)

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от 1.8d » 17 май 2006, 20:24

HePeDoBeH написа:Хайде сега да видим как може да сложим CD ROM в колата който струва максимум 20лв вместо CD (Ще го пиша ЦД - за да не сменям постоянно БГ-ЛАТ) плеър за 150 :) Значи идеята е следната Тъй като ЦД-то работи на 12 и на 5 V ни трябват две напрежения.Това вече съм го пробвал и работеше доста успешно в стария ми автомобил - ВАЗ2101 :D Първо трябва ви ЦД-РОМ от старите тия дето бяха още на Пентиум 1 и подобни които са си оборудвани с копче PLay и изход за слушалки.Ако се разтърсите из фирмите за компютърни компоненти няма начин да не намерите.Това което аз бях сложил дори имаше и копчета за напред назад и SKIP :wink: После взимате си нормалните 12V и го прекарвате през елемента в схемата която съм приложил за да изкарате 5V .Схемата е елементарна с редуциращ елемент ,който струва 50ст. - 1лв в магазин за ел.части :). По средата както виждате на двете крачета е масата и това е в общи линии конектора(кабела) за захранване на ЦД-то пак можете да купите от маг за ел части или за комп.компоненти .Звука се взима от извода за слушалки или отзад на ЦД-то между захранващия конектор и другия за IDE кабела има един извод който също е за звук.Само че и за него трябва да си закупите допълнителен конектор.И задължително трябва да разполагате със усилвателно стъпало което да усили звука иначе нищо няма да се чува :? Понякога може да се случи да Ви прескочи диска обаче това много рядко единствено ако не ви е хоризонтално поставено ЦД-то иначе не прескача нищо че е без антишок.На мен на жигулката ми вършеше супер работа.Пък и кой ще тръгне да краде ЦД-ром :D . Че той е по-евтин от най-евтиния касетофон за кола :D Ако някой иска допълнителна информация може да пише .Поствам го това прост оза информация , в случай че има заинтересувани :)
А дали тази цялата работа не можа да стане и с ДВД-ром в жабката,че да не разбарниквам централната козола,а и докато децата си зяпат филмчета,аз да си слушам радиото.И дали няма да прескача филма по дупките.Всъщност може и с ЦД-ром,но всички филми трябва предварително да ги преработвам в .avi или VCD че да може да ги чете ЦД-то.Или не става,не съм много в час със компютрите
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от DigiPro » 17 май 2006, 20:43

1.8d написа:А дали тази цялата работа не можа да стане и с ДВД-ром в жабката,че да не разбарниквам централната козола,а и докато децата си зяпат филмчета,аз да си слушам радиото.И дали няма да прескача филма по дупките.Всъщност може и с ЦД-ром,но всички филми трябва предварително да ги преработвам в .avi или VCD че да може да ги чете ЦД-то.Или не става,не съм много в час със компютрите
Ами няма как да стане без компютър тази работа. За обикновени аудио CD-та не е проблем защото всеки CD-ROM има ЦАП (цифрово аналогов преобразувател) и изход на неусилен аналогов аудио сигнал. А за видео няма. Освен това трябва и декодер.
Преди 2 години гледах на пловдивския панаир един опел вектра с вграден компютър Пентиум4 на 2ГХц.
Преди имаше някаква тема подобна със линкове към сайт на някакъв ентусиаст.

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 17 май 2006, 21:40

Аз си купих един Елит TFT 7 инча,със зарядно и адаптор за кола, който е специално за кола, въпреки че аз го ползвам за други цели де, но като нищо може да се монтира, но това може да стане в едно по добро време, когато сменя колата, но най якото е с сателитна антена и цифров приемник, лошото е че като си в движение няма да може да гледаш, но като спреш някъде просто си закачаш антената и си гледаш :lol:

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 18 май 2006, 10:21

Ето такова нещо ви трябва - компютър за кола

:twisted:
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 18 май 2006, 10:32

Разтърсих се и намерих още по-добро решение
http://stores.ebay.de/Extreme-Audio-Electronics-Ltd

Код: Избери всички

Lilliput Fully 1 Din In-Dash Car PC DVD Player System 
Working Voltage from 7v to 24v 
Working current from 2.2A to 4A 
VIA BlaXtream TC-1000 with 1 GHz CPU,266MHz Bus (DDR),VGA card ,Sound card ,LAN card on board . 
DVD Rom build in 
512 MB DDR Ram 
40 GB Hard Drive - 5400 RPM and 8 MB cache 
Bluetooth on board 
Dimensions : 195 x 177 x 54 mm 
Weight : 1.55kg 
*****
Compact Design: with the dimensions of 195 x 177 x 54mm , it is easy to be installed and carried. High Performance Specification: CPU 1G , Memory up to 512mb , 40GB Hard Disc , and  DVD drive. Lower Power consumption: maximum power consumption of this machine is 48W. Rated power consumption is lower than 30W . Energy saving and efficient heat emission performances make is applicable to the car environment. Professional make is applicable to the car environment. Professional design: it is specially designed for the application under vehicle environment with good mechanical structure and electrical design, such requirements as anti-vibration, heat emission, anti-disturbance, and power separation ca be satisfied; and the following severe operation conditions under vehicle environment can be improved, including vehicle jounce, high and low temperatures , surge current, and electromagnetic disturbance. Intelligent Power Control-this equipment has special Intelligent Power Control system .

Wide voltage range input: this car PC can normally work ranged from 7V to 24V,overcoming the disadvantage of non-stability of vehicle battery voltage, especially the insufficient instantaneous vehicle ignition voltage.

Automatic Delay shutdown: after "ACC" ( automobile electric lock ) switches off the power , the computer can automatically normally shut down and has 20 second delay to switch off the whole computer's power supply to ensure the normal PC shutdown. 
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 18 май 2006, 10:57

За нашите условия имам една добра идея. В магазините на CONRAD предлагат DVD и TV заедно във вид на чантичка. Закача се за стойката на възглавничката за главата. Цената беше сносна, а и като слизаш го сваляш, затваряш ципа и става обикновенна чантичка. На обяд ще потърся каталога и ще ви сканирам такива гъдели, включително и сателитен приемник и чиния в дипломатическо куфарче.

Потребителски аватар
me4o_1
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 20 апр 2006, 01:40
Модел на автомобила: Escotr '90
Местоположение: Смолян
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от me4o_1 » 18 май 2006, 11:17

Момчета няма смисъл да слагате DVD система. Аз това го реших по следния начин : с едно pocket pc което ми върши много повече работа само един охапан DVD player със екран . Не се занимаваш с дискове и такива работи като може всичко да е на една SD карта която е с USB накрайник и само си смачкваш филми или клипове. Е има един малък недостатък , че трябва да имашкачествен усилвател и узвочаване (немам снимки ама в най скоро време ще кача да жидите за какво става въпрос)

Потребителски аватар
ikov_vr
потребител
потребител
Мнения: 143
Регистриран: 30 апр 2006, 13:53
Модел на автомобила: `05 Fiesta 1.3
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от ikov_vr » 18 май 2006, 13:44

ами беше LG но несъм сигурен беше ми подарак от баща ми за рд-то
сега съм с един гаден касетофон(оригиналния) 2006-2007 него знам точно
Последна промяна от ikov_vr на 18 май 2006, 22:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 18 май 2006, 14:07

me4o_1 и това го има TV с 40GB диск. Какво да ви разказвам. Просто си купете каталога - само 3 лв. Има такива готини работи за кола, че ще се шашкате цял ден. Над 1200 страници за всичко каквото се сетите.

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 18 май 2006, 17:01

nikolovvd написа:me4o_1 и това го има TV с 40GB диск. Какво да ви разказвам. Просто си купете каталога - само 3 лв. Има такива готини работи за кола, че ще се шашкате цял ден. Над 1200 страници за всичко каквото се сетите.
Пък на който не му се купува, може да разгледа нещата on-line точно :arrow: ТУК

:twisted:
Последна промяна от Brock на 18 май 2006, 17:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 18 май 2006, 17:20

За това става дума. 500 лв. за DVD и ТV е съвсем сносна цена.
Има и по-ниски цени. Въпрос на избор.
От тук съм си купил осцилоскоп преди 10 години и още не ми е създавал никакви проблеми. Бачка без грешка.

1.8d
потребител
потребител
Мнения: 1156
Регистриран: 19 яну 2006, 20:07
Модел на автомобила: БМВ Е46 320d Комби 2001г 136к.с
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Мнение от 1.8d » 18 май 2006, 20:11

Другият вариант за който сериозно се замислям е ето това :arrow: http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09017136" onclick="window.open(this.href);return false;
За да не ми се налага да развалям таблото и интериора,а и както казах,докато вървят разни филми на задната седалка аз да си слушам радио отпред.
След като разгледах обстойно продуктите на Техномаркет,мисля че ето това е най-добрият вариант и като цена и като възможности.Само това чете DIVX формат :arrow: http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09017448" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
.....Защо съм с ТУРБОДИЗЕЛ,когато няма да се заяждам....

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта