Кое да избера, помогнете колеги.... LG или Sony

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 18 юли 2006, 15:13

Не е така колега. Най-важното за една апаратура е контрола на качеството. Без него целия труд на конструктора и завода производител отива на вятъра. След като работих известно време в повърхностния монтаж, т.нар. SMD и в последствие бях шев на производството на една от водещите български фирми в областта на високите технологии смея да твърдя, че занижения контрол и некачествените консумативи могат да вкарат в гроба дори и SONY.
Бил съм на спецализация и в Япония и в САЩ и в Европа. Видял съм неща, които у нас може и да не видим в близките 10 години и мога да ти направя апаратура да работи 20 години безпроблемно или да се скапе на 6-тия месец.

Прост пример:
В Румъния се правят HDD - дискове за компютри с марката Макстор. Това е наследника на Куантум, които се издъниха с 3-4 поредни модела дискове и решиха да сменят името и си върнат изгубените клиенти (както Голд Стар и LG). Румънските дискове работеха максимум 2 седмици, а нормално 2 часа. Същия проблем има и IBM в Унгария. С една малка разлика, че дисковете им работеха точно 6 месеца и се скапваха.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта