Смяна на фабрично си-ди 6000 за фабрична навигация Мондео

Отговори
Потребителски аватар
b2d
потребител
потребител
Мнения: 527
Регистриран: 25 мар 2007, 19:19
Модел на автомобила: Мондео 2.0 / 2002
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Смяна на фабрично си-ди 6000 за фабрична навигация Мондео

Мнение от b2d » 27 мар 2014, 16:27

Става въпрос за следното нещо искам да сменя 6000 дабъл дина в колата с това - http://www.ebay.de/itm/Ford-Mondeo-Bj-2 ... 9936615596 и се чудя, първо има ли смисъл, второ никъде на видях по какъв начин се връзва телефон, предполагам не е чрез блутут, което щеше да е най-удобно и дали ще може да се управлява от джойстика до волана има и чейнджър към него и ако слушам музика от диск това означава ли, че няма да мога да ползвам навигацията, ако изобощо има някаква за БГ за този модел, или слагайки диск с нави си я копира някак си на вътрешна памет и после може да се махне, или трябва да си седи постоянно вътре диска, което ще рече, че ако искам музика от диск, ще трябва задълже чейнджър? Благодаря предварително за мненията :)
Последна промяна от paci на 27 мар 2014, 16:32, променено общо 1 път.
Причина: заглавието + местене
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на фабрично си-ди 6000 за фабрична навигация Мондео

Мнение от DigiPro » 27 мар 2014, 19:38

Това радио е абсолютна антика. Освен ако не ти го подаряват, то няма смисъл да го вземаш.
http://www.youtube.com/watch?v=5kcZnMOfUdg
http://www.youtube.com/watch?v=bQv_bSZwvjs
За карти за България пък изобщо забрави, както и въобще за актуални карти. Няма блутут, а евентуално допълнителна стойка към която се включва конкретен модел архаичен GSM.

Потребителски аватар
b2d
потребител
потребител
Мнения: 527
Регистриран: 25 мар 2007, 19:19
Модел на автомобила: Мондео 2.0 / 2002
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Re: Смяна на фабрично си-ди 6000 за фабрична навигация Мондео

Мнение от b2d » 27 мар 2014, 20:09

Да старичко но мисля, че ще даде една идея по-модерна визия на колата или пък да не се занимавам с глупости :) че сега от звука съм много доволен! и искам да е фабрично иначе ясно китайци и други, колкото искаш но нито ще са в зелено да се слеят с таблото, нито мисля, че някакъв тъч ще му е окей и то там :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Смяна на фабрично си-ди 6000 за фабрична навигация Мондео

Мнение от DigiPro » 27 мар 2014, 20:32

Освен да търсиш от тия 6000CD които пускат MP3.
Изображение
или TravelPilot DX
Изображение
http://www.ebay.de/itm/03-04-Ford-Focus ... 1228540505

Потребителски аватар
b2d
потребител
потребител
Мнения: 527
Регистриран: 25 мар 2007, 19:19
Модел на автомобила: Мондео 2.0 / 2002
Местоположение: гр.София
Status: Извън линия

Re: Смяна на фабрично си-ди 6000 за фабрична навигация Мондео

Мнение от b2d » 27 мар 2014, 21:08

Не колега не ми е зор за мп3 даже е по-добре на си-ди носител, че по хубав запис а и са ми напълно достатъчни 2-3диска, по-скоро мислех, за някаква по различна визия ама може би няма смисъл , при все, че ще я и продавам колата сега си е супер и свири перфектно просто има уникална музика и ще изчакам, евентуално още някое мнение, и ако ще и притвориме темата :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Lighter
потребител
потребител
Мнения: 36
Регистриран: 13 яну 2012, 21:23
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDdi 115hp Ghia 2001г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Смяна на фабрично си-ди 6000 за фабрична навигация Мондео

Мнение от Lighter » 28 мар 2014, 09:03

Колега, понеже съм ги виждал всичките варианти на фабричните радиа за Форд, тъй като и аз исках да сменя 6000 CD за Мондеото, ще си кажа мнението - радиото с навигацията 9000 VNR е напълно безсмислено. Единственото по хубаво нещо е, че диспея е цветен. Карти за България няма, навигацията работи само с диск, а Форд спират да поддържат тази навигация и да правят дискове за нея още през 2003 г (или докато излиза фейслифта на Мондео мк3). Блутут няма, дори мисля, че няма и Мп3 (а телефона трябва да е с шайба :D ), иначе може да си управляваш радиото от джойстика. От оригиналните - TravelPilot DX (който и DigiPro ти е предложил) е варианта, който може да ти даде по-модерна визия, ако това търсиш, плюс това получаваш и Мп3 като екстра. Няма смисъл, ако ти върши работа 6000 CD да го сменяш, с друго оригинално, освен ако не решиш да препряваш и конзола и кабели и да сложиж някое което е от фейслифта - сони или вистеон или някакво друго.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта