Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Отговори
Потребителски аватар
Logrus
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 04 фев 2015, 13:54
Модел на автомобила: Fiesta 1,3 08.1995
Местоположение: на баира до София
Status: Извън линия

Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от Logrus » 24 апр 2015, 18:26

Привет
Може би въпросите ми няма да са най-умните, ама все още съм новобранец с Форд - още не съм имал време да го разглобя и сглобя 5-6 пъти та да му науча тайните :D
И така по ред на номерата:
- Искам да сменя предните говорители, но оригиналните са с някакъв неравномерен захват и са в пластмасови "легла". Трябва ли да ги изкъртя от пластмасиите, за да монтирам новите говорители в тях или направо да слагам? Питам, защото не знам дали ще ми се свалят докрай стъклата после - много гадно ще е ако колоните пречат.
- Задни говорители - не искам да слагам на кората, защото често возя багаж и я свалям, но ми се ще да сложа нещо по-мощничко и тъй като оригиналните места отзад са за 10см говорители, дайте идея къде и как бих могъл да сложа колони, така че багажника да е свободен? М/у другото колата е двувратка (ако има значение де)
- Касетофон - в момента съм с "Форд 2014" - без забележка си свири, ама е с касетки - искам да го сменя с някоя свирка с флашка, но също така искам да е оригинална за марката и по възможност да е черна, че да не седи като леке в барчето. Та от кой модел на Форд бих могъл да ползвам музиката?
Мерси предварително
Смелите умират веднъж, страхливите по сто пъти на ден.

gras
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 21 ное 2014, 22:40
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 1.1 1989 - подарена ; Vaz 2101 - 1977 ; Ford Mondeo MK3 1.8 2001 ;
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от gras » 24 апр 2015, 21:18

Колега и предните и задните говорители са 13-ки .За предните - на фабричните пластмасови подложки не влиза никава нормална колона освен оригинална. другите стоят на криво и забиват звука в пода... трябва ли да се доработват или си купуваш нови ,които са предвидени да сложиш нормална 13 см. колона например: http://www.ebay.de/itm/Auto-Lautspreche ... 53f0eed41d.
Задните ситуацията е същата , като от повечето фиести са фабрично без задни колони - има място но адаптер и колони не . пак се купуват : http://www.ebay.de/itm/Auto-Boxen-Einba ... 3f26b75459
А на третия ти въпрос - е па такова животно нема. Моя съвет е да си сложиш нещо марково недей да търсиш оригинално, щом държиш да има и флашка

Потребителски аватар
Logrus
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 04 фев 2015, 13:54
Модел на автомобила: Fiesta 1,3 08.1995
Местоположение: на баира до София
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от Logrus » 25 апр 2015, 18:52

gras написа:Колега и предните и задните говорители са 13-ки ....
Мерих задните - наложих едни 13-ки.........е, не стават. Може и да е някакъв нестандартен размер, но 13 не е - пластмасата е по-тясна.
А случайно да знаеш тези адаптори да ги има някъде на по-нормална (за нашите стандарти) цена? Пък и някъде по-наблизо - в България например? :)
Смелите умират веднъж, страхливите по сто пъти на ден.

gras
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 21 ное 2014, 22:40
Модел на автомобила: Ford Fiesta МК3 1.1 1989 - подарена ; Vaz 2101 - 1977 ; Ford Mondeo MK3 1.8 2001 ;
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от gras » 25 апр 2015, 20:59

Линковете които ти дадох вчера бяха примерни ,да знаеш какво да търсиш .Навремето , когато аз търсих нямаше никъде и си ги поръчвах от Англия , сега като се порових малко :
http://www.electronics.bg/product_info. ... _id=119165
и
http://www.electronics.bg/product_info. ... _id=119166
само че провери дали са за МК3 ,че не са го написали.

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от ФордБългария » 27 апр 2015, 01:24

Че аз мойте направо ги слагах в ламарината на вратата, затова явно на някои дупки спираше музиката :lol:

Потребителски аватар
Logrus
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 04 фев 2015, 13:54
Модел на автомобила: Fiesta 1,3 08.1995
Местоположение: на баира до София
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от Logrus » 27 апр 2015, 07:37

Намерих си и тук: http://www.thunder.bg/product_info.php? ... cts_id=916 :)
Тея дни ще се заема с предните, пък за отзад ще видим, че нещо взеха да ми се въртят едни порочни басови мисли в главата :lol:
Смелите умират веднъж, страхливите по сто пъти на ден.

S7an40
потребител
потребител
Мнения: 62
Регистриран: 31 май 2009, 19:33
Модел на автомобила: Fiesta mk3 1.6 /CVH/ '91
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от S7an40 » 27 апр 2015, 21:41

Не се занимавай с пластмасови фланци за колоните, ще загубиш и малкото ниски честоти които 13см. говорител би изкарал в зле изолираната врата на фиестата. Най-добре би се получило ако си направиш фланци от мдф, които леко да насочват говорителите нагоре. Компромосен вариянт е директно върху ламарината на вратата със самонарезни винтове, но така губиш детал от насочването (така или иначе без високочестотен говорител горе на таблото високи няма да чуеш, така че загубата не е голяма). Ако ти се инвестират 20-30 лв за битумна лента за покриви (има я в големите строителни магазини) и да я налепиш по ламарината на вратата, за да я уплътниш и малко от малко да затвориш дупките на вратата за да се получи подобие на обем.

Що се отнася до задните места за говорители - нама смисъл да слагаш 10-13 см говорители да свирят в обема на багажника. Грешни пари са.

Потребителски аватар
Logrus
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 04 фев 2015, 13:54
Модел на автомобила: Fiesta 1,3 08.1995
Местоположение: на баира до София
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от Logrus » 28 апр 2015, 18:24

Не съм от тея дето се движат на музикална тяга :) Искам само да имам толкова музика, колкото да не чувам чалгиите от съседните коли и да е горе-долу равномерно озвучена каручката. Затова и ще сложа пластмасови адаптори и 13см. JVC отпред, а за отзад си проектирам подвижен бокс, в който да вкарам 2*13см. или две трилентови елипси+усилвател - идеята е да ляга върху кората и да се сваля лесно. Какво ще сложа зависи от това дали ще си намеря радио с флашка, което да ми хареса как седи на таблото. В оригиналните места отзад няма да слагам нищо - поне за сега.
Реша ли да правя изолация, си има материали за тази цел - битумната лента като я напече отвън и ще се свлече и ще завони в купето.
Смелите умират веднъж, страхливите по сто пъти на ден.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от HACKO » 30 апр 2015, 16:46

Logrus написа:Не съм от тея дето се движат на музикална тяга .....
Аз сложих 13см JVC отпред в оргиналните фланци и 10см JVC направо в решетките отзад и се получи много задоволителен ефект. Даже бих казал по-добър от очакваното за 75лв.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
Logrus
потребител
потребител
Мнения: 38
Регистриран: 04 фев 2015, 13:54
Модел на автомобила: Fiesta 1,3 08.1995
Местоположение: на баира до София
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от Logrus » 01 май 2015, 01:26

HACKO написа:Аз сложих 13см JVC отпред в оргиналните фланци ...
Това как го направи? Моите са с пластмасови фланци, които ако ги напъна за да махна оригиналните колони ще се счупят (стара пластмаса). Намерих и една с метален фланец, ама не успях да я извадя - като отлята вътре е.
Смелите умират веднъж, страхливите по сто пъти на ден.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Питанки за озвучаване на Фиеста Мк3

Мнение от HACKO » 01 май 2015, 13:07

Оргиналните говорители бяха хванати с видии за фланеца. Обаче моята е 89г, може по-новите да са ги направили едно цяло с говорителя, както на Астрите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта