Запитване за CD за Фокус МК1

Потребителски аватар
adis_78
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 23 фев 2005, 11:34
Модел на автомобила: лачен фокусник mk1.5
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от adis_78 » 29 апр 2016, 23:04

я кажи за кои става дума да не настъпвам мотиката ... аз ecx 570.5 гледам. Ако не свирят добре ще ги изгоня на задните врати и ще мисля алтернатива

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от ФордБългария » 29 апр 2016, 23:12

Аз като цяло гледах dcx,ecx и т.н., и накрая взех туба за багажника, а отпред мисля да сложа мидбаси с пищялки, като мидовете и тубата ще са вързани към усилвател.


Иначе заводското cd има мощност около 4х25, като му сложиш 100 ватови ecx, няма да ги захрани и се съмнявам да усетиш голяма разлика от заводска колона, не защото са слаби, а защото няма да свирят с пълния си капацитет.

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от Tsurinski » 30 апр 2016, 09:18

adis_78 написа:я кажи за кои става дума да не настъпвам мотиката ... аз ecx 570.5 гледам. Ако не свирят добре ще ги изгоня на задните врати и ще мисля алтернатива
Колеги, какво сте се "залепили" по размера 5х7? Плащате пари отгоре само заради специфичния размер използван главно от Форд и Мазда. За същитите пари можете да вземете по висок клас коксиални или дори компонентни системи с 6,5 инча размер. Погледни Hertz DSK 165.3 и Hertz DSK 170,3. Ако не държиш на марката Hertz погледни и DLS MK 6.2 и Pioneer TS-170Ci. Pioneer от този модел работи сносно с оригиналното CD, за останалите за да ползваш пълния капацитет ще ти трябва усилвател. Ако държиш на размера все пак погледни и Audison Prima APX570 и Pioneer TS-A6813i. И този модел на Pioneer свири сносно със заводското CD, но макар и на мен да ми харесва как звучи този модел, има колеги които не са доволни. То като цяло слуховите възприятия са субективно нещо и е най-добре сам да си подбереш говорителите а не щото всички слагат такива.
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
adis_78
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 23 фев 2005, 11:34
Модел на автомобила: лачен фокусник mk1.5
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от adis_78 » 30 апр 2016, 12:56

Единственият ми аргумент за 5x7 е да не пипам нищо по колата. Херца на посоки посочих защото не съм пробвал тази марка. Pioneer компонентни ползвах на старата кола и не им се кефих за парите които дадах а и едната без време си замина. Отново благодаря за мненето!

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от ФордБългария » 30 апр 2016, 13:16

Фланците, за да минеш към 16.5 коаксиални,са 10 лева за 2 броя..

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от Tsurinski » 01 май 2016, 08:56

adis_78 написа: Pioneer компонентни ползвах на старата кола и не им се кефих за парите които дадах а и едната без време си замина.
Интересно кой модел? Имай на предвид че Pioneer са сред най-копираните и вероятността да попаднеш на менте е голяма. Лично съм попадал на такива и на пръв поглед лъжат окото но само до там и после "абе нещо не ме кефят". Моята кола дойде от германия с TS-G1312i във вратите и TS-G1012i (може и да бъркам моделите ама това беше преди 3 г.) отзад които са си от бюджетния клас. Свиреха си доволно за класа си и след като ги смених ги монтирах в реното на колега където си свирят и до днес без проблеми. Както и да е, избора на марка си е лично решение но както ти писах по горе, както и колегата ГордСФорд за мощности над 35W ще ти трябва усилвател. Не че няма да свирят, но просто няма да им ползваш пълния капацитет.
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
adis_78
потребител
потребител
Мнения: 55
Регистриран: 23 фев 2005, 11:34
Модел на автомобила: лачен фокусник mk1.5
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от adis_78 » 04 май 2016, 21:05

За модела на пионерите ще излъжа - даже от авител хората малко се изненадаха защо искам да дам толкова пари. Това е минало;)

Вече съм с 2 херца повече и резултатът е повече от приятен. Неприятното е че май ще трябва да взема още 2 за задните врати ;) .

Друго положително наблюдение е че тунера свири безупречно дори без антената на покрива:)

По темата за усилвателите ... настоящото ми радио достатъчно шум вдига за да е нужно повече. Важното за мен беше да свири приятно при ниски нива

darkfire
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 21 дек 2016, 17:21
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от darkfire » 02 мар 2017, 13:50

Привет колеги :)
Поръчах си нов headunit - Pioneer MVH-X580BT и като част от предстоящия ъпгрейд, мисля да си сложа и компонентна система във Фокуса - DLS R6A.
Въпроса ми е.. вие къде сте си 'закачили' пищялките?
Така като гледам имам 2 опции.. или на вратите или на гредата до регулирането на огледалата..
И в двата случая ще трябва малко пробиване :)

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Запитване за CD за Фокус МК1

Мнение от ФордБългария » 02 мар 2017, 18:00

Моите лично за в края на самата конзола(над малките триъгълни духалки в двата края). Само че нямам поставки и стоят адски грозно. Ако можеш да ги вградиш в кората на вратата или при ръчката за огледалото - най-добре, само виж дали ще успееш да прекараш кабела от някъде, че там е с букси през самата врата и е кофти.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта