Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 01 ное 2015, 18:19

Идеята е такава:
Искам да сложа поставка за телефона на място което да е по-близко до волана (ще кажа защо малко по надолу), с кабел за захранване и 3.5мм аудио жак.
Захранването няма да е от запалката, ами някъде зад таблото и до телефона искам да има само една micro USB букса директно готова за включване в телефона.
Аудио жакът ще представлява AUX сигнал за фабричното радио 5000 RDS EON - на мястото на касетката. Отново искам да е мъжки жак готов за включване в телефона. Искам да не нося допълнителни кабели всеки път като искам да ползвам телефона.
Естествено след като музиката ще е от телефона, той трябва да е по-близо до волана, за да мога лесно да сменям музиката и да упрафлявам останалите функции (GPS, обаждания и т.н.).

Като цяло проекта го разделих на три основни части:
1. Монтиране на поставката за телефона на удобно място.
2. Прекарване на кабели - аудио и USB, включително и захранване за USB-то.
3. "Хакване" на заводското радио, така че да приема AUX сигнал на място на касетофона.

По първа задача, реших да използвам една евтина поставка за телефон, на която да махна гумата дето прави вакума и просто да я захвана с болт някъде на таблото:
IMG_20151101_125733.jpg
Първоначално идеята беше нещо такова:
IMG_20151101_130259.jpg
Но в последствие реших да захвана "стъблото" на поставката директно за дъното на джобчето в триъгълната част на таблото:
Джобчето е залепено, но не много здраво, така че го свалих лесно:
IMG_20151101_125758.jpg
IMG_20151101_125809.jpg
IMG_20151101_130134.jpg
IMG_20151101_130903.jpg
IMG_20151101_132121.jpg
Накрая би трябвало да изглежда нещо подобно:
IMG_20151101_132215.jpg
Остана да намеря подходящ болт, да пробия дупка и да го захвана. Също така ще са нужни и две дупки за USB и AUX кабелите.
Накрая трябва да го залепя обратно и това е по точка първа. >:D<:

По втора точка не съм правил нищо за сега, защото трябва да купя кабелите и USB зарядно за кола, което да монтирам някъде зад таблото.

Трета точка е може би най-трудната част от проекта. Не съм много "на ти" с електрониката, така че приемам съвети и идеи :)
Свалих радиото от колата и го "плеснах" на масата :twisted: Ако някога сте се чудили дали 5000 RDS може да се захрани с ДЦ адаптерче 12V и 500mA - отговорът е ДА :lol: .
Вързах за него едно говорителче на изхода за лява предна колона (LF) и запя :mrgreen: .
IMG_20151101_162128.jpg

Всичко е захванато "много професионално", с жички от ЛАН кабел и нагнетена салфетка, за да ги държи допрени до пиновете на радиото :mrgreen:
IMG_20151101_162156.jpg
Следва наистина трудната част. Проследих кабелите от главата четец на касетофона - отиват в отделен сноп и се включват в "дънната платка" посредством отделен слот. Хубавото е че на платчицата която влиза в тоя слот са надписани, коя жица за кой канал е - LF, RF, LR, RR.
Намерих един аудио кабел с 3.5мм жак, останал от стари слушалки, свързах единия канал (стерео е) към LF канала, на който е говорителчето и "боднах" жака в телефона.
Първоначално не се чуваше нищо, докато не поразмърдах хубаво жиците (особено тези на аудио кабела са много финни!). Крайният резултат е:
https://youtu.be/iq0v3AOPKUk
(телефонът с който снимах има излключително лошо качество на звука като прави клипове :()
В момента качеството на звука е меко казано ужасно, но това е разбираемо след като всички жици се държат на магия :mrgreen: Това беше просто тест, да разбера къде трябва да се свърже AUX сигналът.
А трябва и да намеря начин да излъжа касетофона че има касетка и да премахна всички излишни механизми на касетофона.

Стана доста дълъг пост, но това е за сега. Следва продължение...

UPDATE
Намерих начин да излъжа касетофона, да си мисли че има поставена касетка.
При поставяне на касетката се задвижва механизъм, който от своя страна натиска едно копче отстрани на касетофона.
Ако просто дам на късо пиновете на копчето, постигам нужния ефект:
https://youtu.be/4GUidacq7EE
Та за момента считам че техническата част на точка трета от проекта е ясна, остава изпълнението 8)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 02 ное 2015, 19:01

IMG_20151102_184304.jpg
IMG_20151102_184241.jpg
IMG_20151102_184631.jpg
IMG_20151102_184555.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от HACKO » 02 ное 2015, 20:23

Свързването на кабела директно на главата не е добра идея. Сигнала е много силен и ще има ужасни изкривявания, дори и телефона да е максимално намален. Трябва да подадеш сигнала на входа на усилвателя след предусилвателя (някъде из форума имаше описано къде се намира).
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 02 ное 2015, 22:14

Както споменах, не разбирам много от електроника и още по-малко от аудио техника.
Може би имаш впредвид инструкциите от тази тема.
За съжаление платката на моето радио се различава значително от показаните в темата:
IMG_20151102_221048.jpg
IMG_20151102_220349.jpg
Ако някой може да ми каже как изглежда "входа на усилвателя след предусилвателя" ще съм много благодарен :) .

ПП. Ако проблемът е че сигналът ще е много силен, няма ли начин да се намали посредством някакъв ел. елемент? Мисля че потенциометърът вършеше такава работа... :?:
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 04 ное 2015, 00:05

Такаа... успях да подкарам AUX сигнала на предусилвателя благодарение на една снимка от другата тема.
https://youtu.be/kCzqdtpxEDY
Радоста обаче трая доста кратко :( Точно след като записах това видео, започнаха проблемите: Когато свири музика от телефона е ОК, обаче между песните или когато е на пауза, започват страшни пращенета и бученета, даже телефона се ошашква и пуска музиката от неговите говорители, все едно не е включен жак-а.
Помислих си че не съм запоил хубаво жиците за платката - презапоих ги, резултат никакъв. Отнесох радиото в колата - същият проблем и там, даже още по-зле.
Проблемът се влоши, сега песента трябва да е усилена докрай от телефона, иначе се смазва да пращи. Интересното е че когато свири силно, звука е направо кристален... иди го разбери.
Та така цяла вечер го мъчих, какво ли не пробвах, презапоявах 20 пъти и накрая се отказах да се разправям повече. Сега радиото има AUX, излъгах го да си мисли че има касетка, като дадох на късо жиците за които споменах в първият пост и отрязах жиците на моторчето което движи механизмът на касетофона:
IMG_20151103_211042.jpg
IMG_20151103_232604.jpg
Ще видя, ако може да се кара така, ако не ... май скоро това радио ще бъде сменено с ново :? То, аз отдавна му се точех, ама тоя AUX щеше да го спаси, ама явно не му е било писано... може би. :lol:
Та това беше по трета точка от проекта.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от antipower » 04 ное 2015, 08:23

Пробвай да включиш друг източник на музика, примерно някой MP3 плеър.
Би трябвало да няма такива смущения ако си се вързал на правилното място.
Може да направиш по-близки снимки на крайното стъпало (голямата черна интеграла на радиатора),
да видим какво може да се направи.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от aspasia » 04 ное 2015, 08:45

Не си заслужава да му слага AUX на фабричният касетофон поне лично за мен. Моят фабричен го смених с Pioneer и звука доста добър с фабричните колони просто на фабричният е беден към звукови настройки и е доста слаб.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 04 ное 2015, 09:20

antipower написа:Пробвай да включиш друг източник на музика, примерно някой MP3 плеър.
Би трябвало да няма такива смущения ако си се вързал на правилното място.
Може да направиш по-близки снимки на крайното стъпало (голямата черна интеграла на радиатора),
да видим какво може да се направи.
Пробвах с МР3 плейър (този от клипа), но проблема пак си остава. Ако увелича песента докрай - кристално качество, ако намаля или дам на пауза - яко пращене и бучене.
Довечера ще пробвам отново в колата и ще направя клип.
Сигурен съм че съм запоил на правилното място, защото платката е същата като показаната на тази снимка (от другата тема):
Изображение
aspasia написа:Не си заслужава да му слага AUX на фабричният касетофон поне лично за мен. Моят фабричен го смених с Pioneer и звука доста добър с фабричните колони просто на фабричният е беден към звукови настройки и е доста слаб.
Като цяло съм доволен от зука на фабричното радио, пък и ми харесва заводският вид и факта че не трябва да свалям панел всеки път като оставям колата пред блока. Да не говориме че и дистанционното си е екстра.
Но в крайна сметка нещата май отиват към Pioneer-че...незнам може да помъча още малко, пък ще видиме.
ИзображениеИзображение

teh_policer
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 27 ное 2014, 15:52
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от teh_policer » 04 ное 2015, 10:06

Аз съм с оригиналното радио-касетофон RDS 5000 + ей това
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... eb201560_9

Линка е примерен. Скоро мисля да си взема и bluetooth модула, но е малко скъп в момента и чакам някакви оферти :D. Може би черния петък.

Относно твоя проект. Според мен тия спойки така направени рано или късно от вибрациите ще се откачат, а и звука както описваш не е добър. Както сам разбираш това си е чиста проба побългаряване. Ако искаш да направиш нещо различно и сам, а не да си купуваш разни готови неща, по-скоро ти предлагам тотално нова разработка да си направиш.
Вече е пълно с компютри тип Raspberry pi и много модули, които да свържеш към него (сензорни дисплеи, камери, най-различни датчици и много др. периферни устройства). Можеш да си направиш доста добра мултимедия, която да работи с камера за задно виждане и датчици за разстояние :). Да не говорим, че ако имаш уменията можеш да направиш и софтуер, който да ти управлява ECU и да си правиш настройки в движение и да взимаш живи данни от колата. (Обаче трябва да си наясно с комуникационния протокол, май малко се отдалечавам от темата :D
Всъщност възможностите се ограничават само от въображението ти :) , когата имаш компютър с десктоп ОС вграден в колата.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1413
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от aspasia » 04 ное 2015, 12:07

teh_policer написа:Аз съм с оригиналното радио-касетофон RDS 5000 + ей това
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... eb201560_9

Линка е примерен. Скоро мисля да си взема и bluetooth модула, но е малко скъп в момента и чакам някакви оферти :D. Може би черния петък.

Относно твоя проект. Според мен тия спойки така направени рано или късно от вибрациите ще се откачат, а и звука както описваш не е добър. Както сам разбираш това си е чиста проба побългаряване. Ако искаш да направиш нещо различно и сам, а не да си купуваш разни готови неща, по-скоро ти предлагам тотално нова разработка да си направиш.
Вече е пълно с компютри тип Raspberry pi и много модули, които да свържеш към него (сензорни дисплеи, камери, най-различни датчици и много др. периферни устройства). Можеш да си направиш доста добра мултимедия, която да работи с камера за задно виждане и датчици за разстояние :). Да не говорим, че ако имаш уменията можеш да направиш и софтуер, който да ти управлява ECU и да си правиш настройки в движение и да взимаш живи данни от колата. (Обаче трябва да си наясно с комуникационния протокол, май малко се отдалечавам от темата :D
Всъщност възможностите се ограничават само от въображението ти :) , когата имаш компютър с десктоп ОС вграден в колата.
За още 30-40 лева над тези 82$ ще си вземеш CD с USB и bluetooth

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 04 ное 2015, 19:19

В крайна сметка май ще се окаже че проблемът или поне част от него, е в телефона ми.
Преди малко закачих радиото в колата и тествах с MP3 плейъра и няма никакви смущения или каквито и да били други проблеми:
https://youtu.be/JE1V427i5-Y

Телефона прави много лоши клипове, особено звука е ужас и не може да отрази истинското качество на звука от AUX. Със сигурност по-добро от фм трансмитер :)

Не знам защо снощи ми се е сторило че има проблем и през МР3 плейъра, ама знам ли...
Утре ще пробвам и с друг телефон, да видя дали ще има същите проблеми.

А относно зарядното за телефон, някой има ли на идея колко ток харчи когато не се ползва и има ли опасност да падне акумулатора ако не се кара 1-2 седмици?
Питам понеже токът към запалката не спира дори и на изваден ключ, а пък аз точно от там мисля да хвана ток.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от S_C » 04 ное 2015, 23:31

Значи...на прав път си, ама няма да ти давам съвети, щото трябва да го направиш сам. По една проста причина-радиото, което модифицираш, е абсолютна кочина и половината му елементи вътре са пътници. Като се строши нещо (а това е само въпрос на време), трябва ти да си знаеш какво си правил, за да хванеш къде е дефекта.
За начало-телефонът наистина ползва 3,5 жак, но не 3-пинов стерео, а 4-пинов (с 4 пръстенчета, а не с три). ОТделно 4-пиновите са два вида.Епълски и НЕепълски. На Иайфона и всички просотитии, започващи с "Ай" отпред, са разменени захранванията на два пина. Идеята е старите слушалки, примерно на Нокия, да не могат да работят и да трябва да си купиш нови. Тоя, дето ритна камбаната...собственика на Епъл...как мислиш е станал от най-богатите хора в света...Ми ей така!
Та...ако искаш да го подкараш това, първо се увери, че ползваш правилния жак, с правилната подредба на пиновете.
И после...намери къде е интегралчето на усилвателя и се вържи там. Имаше схема...ама не тая от форума, а намери тая от руските форуми, че блядовете слагаха някакви филтри...

По въпроса със захранването...това да дадеш 20-30 лева за нещо заводско, дето вътре има елементи за точно 5 лева (с радиатора заедно) не го разбирам, ама ти си знаеш...Схемата се изпълнява за 20 минути от човек, дето никога не е хващал поялник. И е нещо, дето ти е минало през ръцете, знаеш как работи...Телефона му смятай 1 ампер консумация като минимум. Ако е с паднала батерия...и нагоре отива в началото.

Това радио, може да си абсолчтно сигурен, че изклчено тегли поне 5 пъти повече ток от батерията, в сравнение с кое да е импулсно зарядно.

Понеже мен не мързи кански и никога няма да се хвана да правя такова нещо...първо щот няма смисъл, второ че ме мързи, си взех една адапторна касетка с 4-пинов жак и вързах телефона към касетката. Кога е сложена касета, касетофонът разпознава по едно ключе, разположено отзад на железарията, дето отговаря за касетата. Е те това ключе го изкарваш отпред и нищо друго не ти трябва. С него лъжеш касетофона, че вътре има касета и съответно сменяш източника-дали да е радиото или телефона. Тия разпоявания, запоявания, търсене кое къде отива...няма вече, остарях с 20 години от времето когато ми беше интересно...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
audio_mania_max
потребител
потребител
Мнения: 39
Регистриран: 27 яну 2011, 04:54
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от audio_mania_max » 05 ное 2015, 04:22

Това да искаш да си причиниш фабрично вградено радио си е чист мазохизъм - моделът е отпреди 5-10-15 години, крайните стъпала са 4х8W, за елементарни екстри като USB и Bluetooth да не говорим. То затова има толкова много маркови афтърмаркет радиа - повечето хора изхвърлят фабричното дърво веднага след покупката на колата.

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 05 ное 2015, 09:42

Няма смисъл да коментираме дали си заслужава, всеки си има различни предпочитания. Аз и на предишната кола изхвърлих някакво Sony Xplod, сложих заводско радио с CD чейнджър и бях много доволен. Само не ми хареса че трябва да записвам аудио дискове, затова реших този път да пробвам с AUX. :)
Така сега по темата - днес пробвах с друг телефон и проблемът пак е налице.
Това което колегата S_C каза за разликата в броя на пиновете, май е причината за проблемите.
В другия форум има един колега който е правил същата процедура и има същите проблеми със сигнала. Там са го посъветвали да запои по един резистор 100к от всеки канал към маса. За съжаление не е писал какво е станало... Може да пробвам и да видя дали поне ще има някакво подобрение.
ИзображениеИзображение

atanas76
потребител
потребител
Мнения: 30
Регистриран: 16 ное 2012, 10:11
Модел на автомобила: Focus 1.8i,16v Ghia '99
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от atanas76 » 05 ное 2015, 13:40

Здравей! Забравил съм да напиша там но опита с резисторите бе неуспешен. Пробвах с 10 телефона и проблема е налице с пукането , като звучи песента е перфектно . Странното от цялата работа е че с на малката ми дъщеря с таблет за 50 лв свири прекрасно. В какво е разликата не знам но ще пробвам и аз с друг жак

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 05 ное 2015, 13:47

Най-вероятно таблета е с три-пинов жак. За 50лв едва ли има възможнст за хендсфри с микрофон.
Както споменах с най-обикновен MP3 плейър качеството на звука е перфектно.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 08 ное 2015, 16:42

И така, да приключа темата:
Доста мислих къде и как да свържа USB зарядното, така че да не работи постоянно. В крайна сметка го хванах към запалката, свързах бутон към зарядното и го изнесох в жабката:
IMG_20151107_210748.jpg
IMG_20151107_210713.jpg
https://youtu.be/qxpl_LOY2Hs

Краен резултат:
https://youtu.be/NpcXhZKtoRM
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
ИзображениеИзображение

temples
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 14 мар 2012, 09:10
Модел на автомобила: uninst Focus MK1 2.0 benz
inst Focus MK2.5 2.0 benz
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от temples » 16 дек 2015, 08:17

с директния AUX кабел, запоен като на снимката(тя е от старата ми кола), звукът си е перфектен. Имаше някакви смущения само когато не се подава сигнал по AUX-а. М/ду песни или на пауза и т.н., иначе докато свири звукът си е супер. И на мен ми харесва оригиналния вид, също така на стария фокус колоните си бяха много добри(поне аз не ги бях сменял, съмняваме и някой друг да ги е сменял преди мен), много по-добри от новия, които след 20 кривят та се късат :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от HACKO » 02 яну 2016, 22:17

Не знам докъде си стигнал с проекта, но виж какво видях, докато се "разхождах" из мола.
http://www.aliexpress.com/item/Audew-CD ... eb201560_1
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
dragonn2
потребител
потребител
Мнения: 475
Регистриран: 10 ное 2014, 12:09
Модел на автомобила: 2001 Ford Focus 1.6 16v / 2007 Ford Fusion 1.6 16v / 2004 Toyota RAV4 D4D
Местоположение: sofia/samokov
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проект за докинг станция за смартфон + AUX на радиото

Мнение от dragonn2 » 02 яну 2016, 23:01

HACKO написа:Не знам докъде си стигнал с проекта, но виж какво видях, докато се "разхождах" из мола.
http://www.aliexpress.com/item/Audew-CD ... eb201560_1
В обявата пише че става за коли след 2005г, демек Фокус МК2 нагоре.
Иначе и при "старите" има начин да се хакне връзката към чейнджъра, но задължително трябва да има свързан работещ такъв. Инвестицията не си струва просто.

Нека да обясня как стоят нещата с проекта сега, след като вече имах няколко месеца да тествам в реална обстановка:
Първо, холдера за телефона и USB зарядното ми вършат перфектна работа. До сега ги ползвах 3-4 пъти когато ми трябваше GPS навигация, плюс няколко пъти просто да си заредя телефона докато карам на дълго. Като телефона ми е точно до лоста за чистачките и е лесно да го ползвам без да се пресягам.

Относно AUX изхода на радиото - ползвах го 5-6 пъти с мп3 плейъра, ама накрая пак минах на ФМ трансмитер. Просто прекалено много действия трябва да извършвам за да пусна/спра музиката. Отделно радиото почна да се бъзика - спира звука на левия канал и трябва да увелича доста за да се "отпуши" или пък нищо не се чува и трябва да го "рестартирам" след като пусна мп3-то - абе голяма разправия.
Явно техниката си е остряла и не е пригодна за такива манипулации каквито ми се иска на мен :).

Имам едно Sony Xplod CD MP3 останало от едно време и мисля скоро да го монтирам, та поне малко да вдигна качеството на музиката в колата :)
ИзображениеИзображение

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта