Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Отговори
Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от Иван Вълков » 15 ное 2015, 19:35

Здравейте колеги,
Преди няколко дни изведох успешно AUX вход на CD -то на един познат и реших да споделя начина. Да поясня че става въпрос за CD което 1,5 DIN или Сд което се вгражда в Мондео Мк2, Mk3( преди фейслифта) Фокус Мк1, Мк1,5. За въпростното начинание ще са ви необходими следните инструменти и материяли:
Поялник
Аудио кабел екраниран( двужилен с оплетка)
Букса или жак 3,5мм
Торкс Т8
Празен компакт диск

Първо отваряте горният капак на Сд-то - два торкса на задния капак от към буксите.
След това свалятя целият лицев панел - държи се на 3 броя торкса и пласмасови уши.
След това сваляте механиката на самото Сд - два торса вътре след отварянето на горния капак( от страната на буксите) и още два торкса на лицевата страна на плеяра( затова се налага демонтиране на лицевата част).
Има още един торкс на десният капак.
Вече можете внимателно да изкарате механиката. След повдигане на механиката ще видите лентовият кабел за комуникация закрепен към дънната платка. Освобождавате лентовият кабел като е добре да маркирате какво е било положението му. След като механиката вече е свободна я обръщате на обратно и където е другият край на лентовият кабел намирате ето тези крайща
Изображение

Запоявате аудио кабела( ляв, десен канал и оплетката за маса/ graund)

След това запоявате и буксата/жака от другия край на аудио кабела.
Събирате Сд-то по обратен ред. За да тръгне Aux-а трябва да си запишете един "тих" аудио диск. При това положение ще можете да си пускате музика от Мп3 плеяр, телефон, таблет. Единственият недостатък на метода е че сигналът на АUX-а е по тих от колкото при възпройзвеждане от Сд или радио.
Успех на всички и знаете че правите всичко на ваша отговорност

Sent from my LG-D290 using Tapatalk
Последна промяна от Иван Вълков на 15 ное 2015, 19:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от antipower » 16 ное 2015, 11:15

Много хубав и лесен вариант за AUX.
Не знам на какво място си се присъединил,
но може да се измисли едно предусилвателче, за да не се
чува така тихо музиката.

Преди време съм използвал този и работи добре:
http://hobby.neomontana-bg.com/kit67.htm

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от Иван Вълков » 16 ное 2015, 13:16

Присъединяването става на механината на самото СД. Иначе предусиловател може и преди жака/буксата може да се сложи, но пак трябва да се нагласи спрямо сигнала от Сд-то.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk

Иван Атанасов
потребител
потребител
Мнения: 163
Регистриран: 31 окт 2014, 11:26
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI, 90 HP, Комби, 2000 год.
Местоположение: Врачанско
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от Иван Атанасов » 16 ное 2015, 17:59

На мен по- ми харесва метода, използван в това клипче . Въпреки, че не са показали как са го постигнали, аз си мисля, че е на малко по- различен принцип, от това на колегата Иван Вълков. Според мен са ползвали женски 3.5 мм жак с ключета, като този .
Разсъждавам само теоретично, като се базирам на схемата на радиото. Прекъсват се пистите, където радиомодула подава сигнал на Н.Ч. предусилвателя, и се запояват два екранирани кабела за стереосигнал, които прехвърлят сигнал към стереожакчето - единия кабел е от прекъснатите писти на радиомодула към жакчето, а другия от жакчето към другите краища на прекъснатите писти. Когато не е включен мъжки жак, ключетата на женския прехвърлят сигнала към оригиналните изводи и си работи радиото. Когато се включи един мъжки жак, подаващ сигнал от някъде- телефон, таблет примерно- и Н.Ч. усилвател приема именно този сигнал, а сигнала от радиото не отива никъде, отива само до ключетата на женския жак- именно затова, при включен кабел/ жак - на която и станция да пуснеш- се чува сигнала от външния източник. Когато имам повече време ще "разцъкам" тоя вариант при мен- вижда ми се по- лесен и перспективен, а и не е нужен "тих" диск. Дано с това съм дал идея и на някой друг.

Иван Вълков
потребител
потребител
Мнения: 348
Регистриран: 24 май 2010, 14:49
Модел на автомобила: '04 Mondeo Mk3 2.0 TDCI estate
Местоположение: Димитровград, Харманли
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от Иван Вълков » 16 ное 2015, 18:14

Колега това беше и моят първиначален замисъл, но елементите който трябва да разпоиш са в непосредствена близост до процесора. Това предполага по професионална ръка. Отделно сигнала пак е по слаб даже е показано на клипчето. Аз си блъсках главата 2 нощи в проследяване мерене и т.н накрая реших да го направя по описаният от мен метод защото:
Максимално далече си от дънната платка и процесора.
Има си оставени готови места.

Тихият диск може да се замени от букса с контакти но да се проследи точно на кой крака на лентовия кабел за да симулира наличие на диск.

Sent from my LG-D290 using Tapatalk

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от vorronin » 09 фев 2016, 20:49

Здравейте колеги, тъй като и аз обмислям да си изкарам едно aux кабелче за да си пускам песнички от телефон/плейър на оригиналното аудио 5000RDS, да дадете някой съвет:

- ако използвам следния кабел(или подобен), включен в зелената букса на радиото - място за СД чейнджър, дали ще станат нещата? Предполагам, че ще го активирам като избера СД на дисплея.

отзад: Изображение
отпред: Изображение

кабела с който искам да го свържа: Изображение

Ако имате друго предложение в бюджет от 20-30лв го дайте.

teh_policer
потребител
потребител
Мнения: 118
Регистриран: 27 ное 2014, 15:52
Модел на автомобила: Focus
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от teh_policer » 09 фев 2016, 21:26

НЕ! Темата е обсъждана и преди това. Там се вкл. устройство, коеото си комуникира с радиото посредством протокол. Не може просто да "мушнеш" кабел и да тръгне. Бюджетния вариант е CD\Digital Changer Emulator, има няколко производителя, но изпитаната марка е Yatour (цена - качество). При сегашната цена на долара г/д би струвало от Aliexpress или подобен сайт около 100 лв. За 20-30лв можеш да си купиш FM Transmitter, но това се сещаш може би сам :) . Аз лично ползвам Yatour. И много мои познати ме попитаха, защо просто не си купя "нормално" радио като останалите, но като се повозят и послушат музичка, разбират че варианта не е лош. Плюса е, че работи джойстика до волана, а може да се закупи и Bluetooth модул и да водиш разговори.

Потребителски аватар
vorronin
потребител
потребител
Мнения: 34
Регистриран: 24 юни 2015, 16:07
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от vorronin » 09 фев 2016, 23:35

Намера ли Yatour до 80лв, крайна цена, го купувам веднага, но няма :( Иначе много ми харесва, гледам че има Yatour light, които са по евтини. В момента има едно в ОЛХ, но е от рено. Цената, която е сложил колегата е 75лв. Вътре платката една и съща ли е? Ако е една и съща, проверих за кабел, който да свърже мойто аудио(12 пиновата букса) със Yatour, струва 30лв.

Потребителски аватар
ФордБългария
потребител
потребител
Мнения: 854
Регистриран: 10 яну 2014, 23:22
Модел на автомобила: Ford Focus mk1 1.6 16v
Status: Извън линия

Re: Извеждане на AUX вход на Cd 6000 EON RDS

Мнение от ФордБългария » 10 фев 2016, 00:48

Аз мислих всякакви варианти и накрая просто смених СД-то и не съжалявам. По-лесно е, по-силна музика. Единствен проблем засега е управлението от волана, но и него що оправя рано или късно.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта