Смяна език Voice Control и Bluetooth версия

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Смяна език Voice Control и Bluetooth версия

Мнение от bodurov » 07 авг 2016, 17:05

Това ми прилича на аларма или нещо такова ,допълнително слагано .
Изображение

Lokoto
потребител
потребител
Мнения: 51
Регистриран: 26 юни 2016, 22:26
Модел на автомобила: Ford Focus 2009 Ghia 1.6 100HP
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна език Voice Control и Bluetooth версия

Мнение от Lokoto » 07 авг 2016, 21:18

nixel написа:
bizu написа:Аз съм със същият модел радио, но нямам USB в подлакътника (само AUX изход, като за слушалки)...........което всъщност ме кара да си задам въпроса: "Аз дали не мога тогава сам да си изведа USB порт?" Май ще се налага да свалям жабката и да се добера до ВТ модула.
На моето радио пише, че е 7М5Т (пълен PART No: 7M5T-18C939-CC), докато на този ъпдейт дето го прати всички файлове пише, че са 8М5Т. Дали тов аби представлявало някакъв проблем?
Не, просто е по нова версия. Затова се увеличава първата цифра. Ако колата ти влиза в списъка със описаните автомобили - нямаш проблем. И да не влиза в тоя списък, най много да ти излезе надпис failed. Няма какво да объркаш. Аз първия път изкарах флашката, че ми се стори много фреме - искара ми failed. После отново и стана.

Няма да имам време да се рова повече днеска. Със VBF файловете съм запознат. Идентични са със BVC-тата. Не знам защо ги има по два пъти с различни разширения.
VBF - Volvo Binary Format. Това е бинарен файл с информация в текстов вид в хедъра на файла. Чете се през notepad (само началото).
Това не е вярно!

http://www.talkford.com/community/topic ... ?p=1819038
Ford Focus 2009 Ghia 1.6 100 HP

nixel
потребител
потребител
Мнения: 100
Регистриран: 06 фев 2015, 10:40
Модел на автомобила: Ford Focus 2.0 GPL
Status: Извън линия

Re: Смяна език Voice Control и Bluetooth версия

Мнение от nixel » 11 авг 2016, 02:28

По принцип е вярно. Номерата на софтуера нямат много общо със номерата на хардуера. Хардуера е един - софтуера има много версии. Това че някакъв по стар модел хардуер няма да поддържа новата версия е частен случай.
Да не говорим, че случая който цитираш е за по стара кола, която така или иначе не е включена в ъпдейта. Чети преди да пишеш глупости. *smackbum*

bizu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 фев 2008, 00:01
Модел на автомобила: Ford C-Max 2009 2.0i 145Hp LPG
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Смяна език Voice Control и Bluetooth версия

Мнение от bizu » 02 яну 2018, 13:00

В крайна сметка намерих време и пробвах и аз да update-на блутут модула, но за съжаление без резултат. Нямам USB в подлакътника и свързах флашката с допълнителен кабел директно към mini USB порта на модула. Флашката примигва няколко пъти и след това спира, но на дисплея на радиото не се появява никакъв надпис. Някой ако има някаква идея какво да пробвам нека сподели. В нета четох мнения, че на моя модул не може да му се обнови софтуера, други пък казват, че този mini USB порт на модула бил само за това(за обновяване на софтуера)
20171226_164029-2656x1494.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта