Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 30 окт 2017, 23:04

Здравейте колеги,
Имам SYNC 3 инфотеймънт система и версия 2.2 на фърмуера. За да мога да ползвам Sygic Car Navigation и връзка с AppLink директно на екрана ми трябва ъпдейт към версия 2.3 минимум (http://www.sygic.com/car-navigation/com ... -cars/ford). Където и да търся за ъпдейт към версия 2.3, винаги попадам или на някакъв крак от братята руснаци или на американските варианти, където вече има и версия 3.0. Но за да получа фърмуера, трябва да укажа VIN номера, но в щатските сайтове това е невалиден номер. Притеснявам се да слагам неща от руските сайтове, защото може да стане по-лошо. Иска ми се да си сложа оригинална версия за моята кола, но ...
Естествено МП мигат умно на моите въпроси и техните реакции свършват до момента докато купиш колата ... След това кучета те яли...
Та въпроса ми е - Някой правил ли е опит за ъпдейт на фърмуера на SYNC 3 или дали са ви правили ъпдейт в сервиза.
Някъде четох, че за ъпдейт на SYNC 3 за поддръжка на AppLink ще се извършва в сервиза срещу заплащане, ама както казах по-горе - или са безотговорни, или са кухи лейки ...

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 10 ное 2017, 20:46

Здравейте!

Колата ми направи 1 година и ходих в сервиза за смяна на масла и филтри. Разпитах за моя проблем и викнаха електрончика, който се оказа от нашата кръв (горд собственик на фокус)... Взе ми молбата присърце и се опита да направи ъпдейт на фърмуера, но няма... Обади се на "гуруто" по тез въпроси в София и от там му казаха, че все още не е достъпен и се чакало към края на годината да има решение от Форд.
Когато бях в МП тъкмо издадоха едно намазано Мондео Вигнале и то си беше вече с новия фърмуер... Но влязох в новата Куга и Фокус - греда - със стария софтуер са ...
Ще чакаме!

Благодарности на електрончика от варненското МП за отзивчивостта и огромното желание да помогне!!!

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 17 яну 2018, 02:05

Здравейте!
Някой нещо да е подочул по моя въпрос?

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 12 окт 2018, 23:01

Привет колеги,

Днес ми заявиха от "учтивите" приемчици в Пловдив че за да си ъпдейтна Sync-а, трябва да заплатя 192лв. Със Sync 3, версия 2.2 съм. Аз попитах дали гаранционно може да се направи, тъй като в офертата на колата има точка във включеното в цената оборудване -
"осъвременяване на софтуера през Wi-Fi". Не че съм се сетил сам, преди време, май като да взимах колата, случайно чух - "ще му направим ъпдейт на софтуера по гаранция". Но явно е избирателно за определени хора. На мен явно ми миришат чорапите. Не зная как е при вас, но в Пловдив съм очарован от търговците, но от обслужването в сервиза - нямам думи просто, все едно си им длъжен с нещо.
Иначе се ровнах в нета и по шаси, ми излезе бутон да си сваля софтуер, който да съхраня в компютъра, да разархивирам и да кача на флашка. После ставало автоматично. Аз обаче се страхувам, тези "специалисти" в България, да не са сложили някакъв ключ, за да взимат пари. И сега се чудя, дали да пробвам с инсталацията. Линка от който става това за моята версия без навигация е: https://www.ford.de/service/betriebsanl ... oth/update#/
Ако се престраша да пробвам, ще пиша. Надявам се да не се наложи да плащам след това 192лв.
Другото което ме притеснява е, че при 100% разархивиране на файла, ми излиза някаква грешка.
Също така, трябва да е изключено всичко - например връзката с телефон чрез Блутут.
Изображение

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 30 окт 2018, 11:28

Здравей!
Мисля, че няма нужда за ъпдейт. Поне при мен е така, защото след ъпдейт на телефона ми до iOS12, ябълките са разрешили на CarPlay да подава свободно всички софтуери за навигация към SYNC-a. До сега беше само за техния Maps. Преди три дни ми казаха, че все още нямат ъпдейт и като им казах, че в Пловдив го правят - ахнаха...
От този линк - немския - изтеглих за моята кола и няма проблем в разархивирането - изтегли го пак. Явно е станала някаква грешка при тегленето. Но и аз не смея да го ъпдейтна да не си скапя SYNC-a...

Бтв, имало някаква сервизна акция, която се състояла в смяната на софтуера за компютъра на колата във връзка с Евро 6. Вие правихте ли такова нещо? Имам чувството, че карам друга кола - МНОГО ВЪРВИ!!! При вас така ли е? Да не би да вдигне и харченето?!?!?
Или просто защото колата е вече на 18К км да отключват някаква сервизна функция, смятайки че колата е разработена. Поне в Мерцедес на първата смяна на маслото го правят това...

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 15 ное 2018, 20:34

На мен не са ми правили нищо. Поне не знам. Но иначе за вървенето на колата, при мен също се поотпуши и май на 15к. Точно като при теб. Аз вече съм на близо 28 000.
Инаме аз също не смея да ъпдейтвам от флашката. Само не разбирам, защо "братята" немци го дават свободно, а нашите искат пари. Като нищо може да са сложили някакъв ключ. Ще взема да пиша до немското Пфое. Нашите ще ме метнат нещо. Като получа отговор дали е безопасно, ще пиша. Само да не забравя, още утре ще пиша до немците.
Изображение

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 04 дек 2018, 05:52

Здравейте,

Не успях да намеря на кого да пиша за ъпдейта, но май ще ми го направят, защото ми се наложи да ходя в Пфоето, а точно тогава нещо не сработи Синк-а и им го показах. Сега чакам уж за пристигне механизма на седалката и тогава щели да направят и двете неща. Само нещо ме озадачи. Взеха да ми разправят, как заводската гаранция била 2 години, а останалите три били, удължена такава. Не разбрах точно, какво означаваше това, но надявам се да нямам проблеми. Дано да мине всичко добре. И също така, се надявам да не ми се налага да ходя при тях, освен за обслужване.
Изображение

Потребителски аватар
synthez 3D
Потребител
Потребител
Мнения: 1745
Регистриран: 04 окт 2005, 08:57
Модел на автомобила: C-MAX Titanium 1.0 Ecobоost-125 HP 2014,
FOCUS 1,6-100 HP 2011,
C-MAX -компютърен 3D модел,
бивш C-MAX Ghia 1.8 16V-125HP 2008,
Местоположение: Г.Оряховица
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от synthez 3D » 04 дек 2018, 08:07

Да, заводската си е две години и включва почти всичко, докато останалите 3 са от МП, за което си си платил около 1200лв, включени в цената на автомобила. Удължената гаранция включва доста по-малко неща (почти нищо), но трябва да има някакъв списък какво точно е включено. Дано не се налага да я ползваш, че може да се разочароваш :( По време на заводската гаранция всичко е перфектно, защото завода покрива евентуални проблеми, докато за удължената има пазарлъци. Аз затова до сега съм си вземал всичките коли само със заводска. Това обаче може да стане само ако си купиш колата в брой или на финансов лизинг. Не става при оперативен.
Изображение

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 04 дек 2018, 10:07

synthez 3D написа:
04 дек 2018, 08:07
Да, заводската си е две години и включва почти всичко, докато останалите 3 са от МП, за което си си платил около 1200лв, включени в цената на автомобила. Удължената гаранция включва доста по-малко неща (почти нищо), но трябва да има някакъв списък какво точно е включено. Дано не се налага да я ползваш, че може да се разочароваш :( По време на заводската гаранция всичко е перфектно, защото завода покрива евентуални проблеми, докато за удължената има пазарлъци. Аз затова до сега съм си вземал всичките коли само със заводска. Това обаче може да стане само ако си купиш колата в брой или на финансов лизинг. Не става при оперативен.
Ами аз си купих колата в брой, ама не ми предложиха опция да не плащам тези 1200 лева... И нямаше да ги платя, защото прочетох условията на МП и ... дано не се налага да ги ползвам. Да не говорим, че още на 3-тата седмица след като я купих ми направиха такъв въртел, че се наложи да направя скандал... Та шефката на варненското МП се намеси и се взеха в ръце... Та с 2 думи - да не се налага да се ползва допълнителната гаранция...

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 03 яну 2019, 22:58

Здравейте, и моята е платена в брой, но не са ми предлагали само заводска.
Та, да се похваля, че след четири ходения до Пфоето, най-накрая ми оправиха всичко по рекламацията, та даже и ми ъпдейтнат Sync-а с 3-а версия. Имах късмета при едно от ходенията да не иска да сработи и те го видяха. Сега остава да разгледам новата версия утре, че днес си взех колата, и да видя през лятото, дали седалката е наред.
Изображение

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 13 яну 2019, 18:41

Браво!
Само ми кажи, какви пари ти взеха за ъпдейт до 3-та версия или всичко мина като рекламация?

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 23 яну 2019, 15:12

Привет, не съм плащал. Тъй като имах проблем, ми го направиха по гаранция. Не намирам нищо особено, само се надявам да не се повтаря несработването за напред. Не ме съм имал кой знае какви проблеми, но се е случвало 4-5 пъти да не сработи, но не за повече от 1/2 ден. Иначе, ако исках по собствено желание да го направя, ми казаха 195лв.
Изображение

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 04 мар 2019, 20:07

Здравейте колеги, искам да Ви се "похваля" от специалистите в пловдивското МП. След ъпдейта на Sync-а, вече не ми работи връзката през USB за Android Auto. Направо съм бесен. На всичкото отгоре, имам язва на лаковото покритие, което уж провериха преди 2 седмици. Май, май човек трябва сам да се оправя, особено след втората година. Това с удължената гаранция е пясък в очите. Много съм разочарован. Ако случайно някой може да помогне, да ми пише.
Изображение

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 04 мар 2019, 23:47

Здрасти!
За съжаление, както знаеш съм с iPhone, но бях пробвал Андроид ауто и не тръгна веднага, защото няма лиценз за България. Пробвай евентуално да си инсталираш ръчно по-нова версия на Андроид Ауто и дано се стекнат със Sync-a... Пиши, ако имаш някакъв резултат.
За допълнителните гаранции - верно е прах в очите. Много мислих дали да минавам обслужване в МП, ама бях едва на 18К км и въпреки колебанията ми минах при тях... Казаха ми, че щяло да бъде 380 лева - да, ама не - 500+ беше 2-рото обслужване за кола на 18К км... Не ме кефят в МП...

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 10 мар 2019, 08:19

Здравейте,

Да се похваля, че проблемът при мен вече е установен. Usb-то на телефона ми се е скапало. На колата й няма нищо, тествах с друг телефон.
Изображение

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 10 мар 2019, 08:23

Ееее - тъкмо повод за нов телефон :-)

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 21 мар 2019, 20:14

Здравейте,

Смених USB-то и заспа работата. Но сега имам "проблем". Видях в "туба", че има трикове, че правят "mirror" на телефона. Три дни търсих и свалих всички възможни приложения с които го правят. Но при мен не се получава. Нещо ми обягва. Ако някой знае дали има в БГ хора, които го правят, моля да пише. Много искам да го направя. Прехвърляш телефона на екрана и си ползваш всичко налично.
Изображение

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 22 мар 2019, 17:21

Може би това? Във видеото са описани стъпките на свързване.

https://www.youtube.com/watch?v=QHKA3L4cJPU
*fe*

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 23 мар 2019, 07:49

GeorgiToRuleThemAll написа:
22 мар 2019, 17:21
Може би това? Във видеото са описани стъпките на свързване.

https://www.youtube.com/watch?v=QHKA3L4cJPU
Привет, аз имам предвид това:
https://youtu.be/T8auMztDzw8
Изображение

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 23 мар 2019, 12:04

В такъв случай намерих следното в сайта на Android Auto:

1. Достъпно ли е приложението в моята държава?
- България не е в списъка.

2. В кои държави мога да използвам Google Асистент за Android Auto?
- България не е в списъка.

3. Какви са изискванията за стартиране на Android Auto на моето устройство?
- Необходим е телефон с Android 5.0 (Lollipop) или по-нова версия и план за данни. За най-добра производителност се препоръчва Android 6.0 (Marshmallow) или по-нова версия.
- Поставка за телефон (по избор, но се препоръчва).
- USB (по избор, за да се зарежда телефонът).

4. Какви са изискванията за стартиране на Android Auto в моя автомобил?
- Необходим е телефон с Android 5.0 (Lollipop) или по-нова версия и план за данни. За най-добра производителност се препоръчва Android 6.0 (Marshmallow) или по-нова версия.
- Марка автомобил, коята е съвместима с Android Auto.
- Висококачествен USB.

5. Съвместима ли е аудиосистемата на автомобила ми с Android Auto?
- На следващия линк са дадени поддържаните аудиосистеми:
See compatible vehicles

6. Как да стартирам Android Auto в автомобила си?
- За повечето съвместими марки автомобили и аудиосистеми просто свържете своя смартфон с автомобила си посредством USB и Android Auto ще се стартира автоматично.

П.С. В сайта на Android Auto има препратка към подстраница за Форд, където пише, че Android Auto се поддържа от Focus 2017-, но предполагам, че става въпрос за Фокуси в САЩ. Също така се казва, че Android Auto е наличен за новозакупени автомобили и може да се предлага като стандартна или допълнителна екстра, но това подлежи на промяна и може да се различава за автомобилите в зависимост от географския район на покупко-продажба и нивото на оборудване на автомобила. :(
*fe*

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта