Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Потребителски аватар
spalding_rs
потребител
потребител
Мнения: 132
Регистриран: 27 окт 2009, 11:08
Модел на автомобила: Фокус, EcoBoost 1.0 - 125hp Titanium, комби - 2017
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от spalding_rs » 02 апр 2019, 07:13

Аз Android Auto го ползвам от както съм взел колата. Две години вече ми върши отлична работа, особено извън България. Просто сваляш приложението като apk файл. Може да се свали от сайта на приложението.
Изображение

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 19 юни 2019, 14:24

Извинявайте виждате ли пост или поради техническа причина не мога да разбера какво става с публикуването?
Последна промяна от ORCADES_VIKING на 19 юни 2019, 14:24, променено общо 1 път.

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 19 юни 2019, 14:24

Незнам защо се повтори поста ми.

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 22 юни 2019, 21:11

ORCADES_VIKING написа:
19 юни 2019, 14:24
Незнам защо се повтори поста ми.
На телефона успях да прочета нещо от поста, че успешно сте упдейтнали на 3.0, но ако е възможно да опишете как и от къде сте взели фърмуера... Иначе аз спрях да се вълнувам от този ъпдейт, защото Епъл отключиха КарПлей-а и сега си пускам картите без да имам проблеми.
Предстои обаче нов ъпдейт на телефоните и не знам дали тогава няма да е нужно минаване на версия 3.0.. Доста нови екстри са сложили Епъл във версия 13 на iOS...

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 04 юли 2019, 20:19

drazhev написа:
ORCADES_VIKING написа:
19 юни 2019, 14:24
Незнам защо се повтори поста ми.
На телефона успях да прочета нещо от поста, че успешно сте упдейтнали на 3.0, но ако е възможно да опишете как и от къде сте взели фърмуера... Иначе аз спрях да се вълнувам от този ъпдейт, защото Епъл отключиха КарПлей-а и сега си пускам картите без да имам проблеми.
Предстои обаче нов ъпдейт на телефоните и не знам дали тогава няма да е нужно минаване на версия 3.0.. Доста нови екстри са сложили Епъл във версия 13 на iOS...
Добро Утро Колега Дражев. Свга ще опиша в резюме. Регистрирах си колата във официалния уебсайт на Форд -както си му е реда - VIN и всичко останало. От там видях че има ъпдейт 3.0 - моята версия беше 2.2 фабрично докарана от магазина.
Опитах през интернет да ъпдейтна и ударих на камък. Разрових търсачката Гугъл и разбрах че мога през флашката. Качих файла на флашката и за около 20-25 оставих флашката в USB-то и се инсталира успешно. След което се върнах на лаптопа и ъпдейтнах профила си във Форд да знаят за резултата и като дойде нов ъпдейт да пишат. Малко беше главоблъсканица ама успешна и без никакви плащания и никакви 1000лева братле. Незнам защо скапаняците във Мото Пфое искат пари. Знам че са смотани обаче не подозирах че и крадат. Версията и ъпдейта са безплатни от Форд както и при първия гаранциен сервиз на 20000км безплатен ъпдейт на Навигацията.
Аз от Ейпъл аповете не съм доволен - лимитирани са по видове и не можеш реално да ползваш всичко от айфона. Мое мнение не ангажирам с него. Ще кача и снимка на ъпдейта след малко. Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 04 юли 2019, 20:22

Защо поста ми се утрои след като натиснах веднъж бутона за изпращане на съобщението?

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 04 юли 2019, 22:35

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 04 юли 2019, 22:36

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 04 юли 2019, 22:38

Ако искаш мога да Ти пратя файловете с които ъпдейтнах фърмуера като файлове или мога да кача целият фолдър в ДропБокс и да Ти пратя линка да си го изтеглиш безплатно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 05 юли 2019, 22:39

ORCADES_VIKING написа:
04 юли 2019, 22:38
Ако искаш мога да Ти пратя файловете с които ъпдейтнах фърмуера като файлове или мога да кача целият фолдър в ДропБокс и да Ти пратя линка да си го изтеглиш безплатно.
Благодаря за информацията! По-добре ми прати линка, а тези дни ще направя и аз ъпдейт. Моята кола е едва на 24000, ама на всяко обслужване ми казваха, че нямат ъпдейт.
За iPhone-а и SYNC-а - да, има някои проблеми, особено ако искам Гугъл картите да ми говорят на български - има известно забавяне на диктора, когато е на български и забелязвам, че не всичко казват - само се чува някакво пукане и толкоз. Но проблема си го реших с Waze-то - Гугъл им предоставя картите безплатно и приложението работи читаво. Например имам купен премиум на Sygic Carnavigation и още не са отразили новостите по бул Левски във Варна, а Waze-то беше готово още преди да отворят булеварда след ремонта...
И явно доста хора го ползват, защото днес получих известие, че има полиция на Аспарухов мост, а като минах покрай тях полицая тъкмо монтираше камерата зад един измислен и вероятно забравен знак за ограничение от 30 км/ч... Колко ли хора изгоряха... :shock:

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 05 юли 2019, 22:52

ORCADES_VIKING написа:
04 юли 2019, 22:38
Ако искаш мога да Ти пратя файловете с които ъпдейтнах фърмуера като файлове или мога да кача целият фолдър в ДропБокс и да Ти пратя линка да си го изтеглиш безплатно.
Здравей пак, колега! Чак сега видях, че си от Нова Зеландия - За извън България няма никакъв проблем за ъпдейт... Всичко си е на местна почва - дори има колеги, които са си дръпнали файла от Германия - при мен ми даде проблем с VIN-а... За това чаках от БГ да си сваля файла, ама... Даже пробвах да сложа ъпдейт, но вижда разлика с VIN-а и ъпдейта с флашката не мина. А и не ми се рискува да сложа ъпдейт, който не е за моя VIN.

Поздрави на Нова Зеландия!!!

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 05 юли 2019, 23:09

Добро Утро & Добра Вечер.
Ясно тогава съжалявам че не мога да помогна.
Съгласен съм с Теб че има зависимост от ВИН-а защото когато поисках ъпдейтите ми поиска ВИН за да ми изпрати ъпдейт специално за моята кола. Фокуса ми е 2018 Декември и е на 22000км вече. Дизел агрегат и го обслужвам редовно не по предписание на производителят ами на всеки 5000км сменям консумативи. Много съм доволен и разхода е приличен 5,5 - 5,9 на 100 км. С един танк изминавам 1000+ км.
Благодаря за поздравите. Всичко най и на Теб.
Септември месец ще отскокна до България да видя как е положението.
Приятна вечер и лека нощ. Ако мога да помагам казвай.
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 05 юли 2019, 23:19

ПП. Да допълня. Можеш вече да му сложиш чип тунинг. Ще направи супер икономия защото и Твоята кола е дизел като моята. Моята е с новия двигател малко по-мощен и ще вдигне въртящият момент и ще увеличи икономията. Конските сили също ще се вдигнат. Аз моят ще го тунинговам след 30000км. Признава се от Гаранцията - поне тука в Нова Зеландия и Застрахователят няма нищо в против. Чипа струва $700 долара.
Отделно може да се инсталира от Теб няма нужда да ходиш при специалист. Plug&Play система. Лесно се манипулира ECU-то директно и във всеки един момент ако желаеш можеш да върнеш заводските настройки. Бебешка работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 05 юли 2019, 23:26

ORCADES_VIKING написа:
05 юли 2019, 23:09
Добро Утро & Добра Вечер.
Ясно тогава съжалявам че не мога да помогна.
Дизел агрегат и го обслужвам редовно не по предписание на производителят ами на всеки 5000км сменям консумативи. Много съм доволен и разхода е приличен 5,5 - 5,9 на 100 км. С един танк изминавам 1000+ км.


Sent from my iPhone using Tapatalk
И аз съм с 2 литра дизел - 150 коня, но такъв разход не мога да достигна... Най-ниския разход извън градско с 95-100 км/ч - средна скорост около 60 км.ч, постигам 6-6.5... Изляза ли на магистралата със скорост 120-130 минава 7.5 л/100. Но моята е C-Max и предполагам аеродинамиката да е по-зле от фокуса...

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 05 юли 2019, 23:36

ORCADES_VIKING написа:
05 юли 2019, 23:19
ПП. Да допълня. Можеш вече да му сложиш чип тунинг. Ще направи супер икономия защото и Твоята кола е дизел като моята. Моята е с новия двигател малко по-мощен и ще вдигне въртящият момент и ще увеличи икономията. Конските сили също ще се вдигнат. Аз моят ще го тунинговам след 30000км. Признава се от Гаранцията - поне тука в Нова Зеландия и Застрахователят няма нищо в против. Чипа струва $700 долара.
Отделно може да се инсталира от Теб няма нужда да ходиш при специалист. Plug&Play система. Лесно се манипулира ECU-то директно и във всеки един момент ако желаеш можеш да върнеш заводските настройки. Бебешка работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изпрати ми, моля те, линк за този чиптунинг...
По принцип 150 коня са ми предостатъчни. Ако ми трябва по-висока динамика минавам на "S" и се чувствам чудесно когато минавам доста пресечен терен...
Имах преди Сеат Алтеа и ... Доста ми пипаха мотора - ефекта беше смяна на глава и турбина... За това не ми се пипа много мотора, а и поостарях вече и станах малко аджамия... Не прекалявам със скоростта. А и сега като натисна с този мотор не ми достига тракция... Даже си търся по-широки джанти, че да мина на малко по-широки гуми за да се подобри тракцията. Съжалявам, че не си я поръчах с по-широките гуми, ама...

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 05 юли 2019, 23:45

Ще пратя линк. Не става въпрос за скорост. За икономия става въпрос. Пада драстично разхода с около 1.5-2 литра. Идва икономията от повишеният въртящ момент. Всичко по тунинга е в рамките на заводските възможности на колата не се пипа нищо по двигателя. Никакви валове никакви бутала сигменти или каквото и да било.
Можеш да ми повярваш и да не се притесняваш. Ако имаш въпроси казвай.

•Ето какво ще се измени по спесификата Ти на двигателя:
Ford Focus MK3.5 2.0 TDCi (150PS) EURO6
9/2014 onwards
Engine type : Turbo-Diesel
Engine size : 1997 cm3
Euro status :EURO6
Cylinders : 4
Original bhp : 148 (110kW)
Original nm : 370
BHP increase : 52 (39kW)
NM gain : 100
Boost at standard : 25 psi 1.7 bar
Boost modified : 28 psi 1.9 bar
Speed Limit Removal : Not Available

•Ето Линка:
https://www.mybluefin.co.uk/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 05 юли 2019, 23:59

Уффф - 100 Nm повече... Ще строша полуоските и автомата няма да издържи... Имам същия мотор като твоя, но 200 коня и 470Nm мисля, че е прекалено за трансмисията... Иначе цената не е висока - 800 лева с доставката излиза... Ама...

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 06 юли 2019, 00:04

Незнам за Теб обаче аз го купувам и слагам. Универсален чип е е можеш на всяка кола да го сложиш - дизел желателно. Всичко от Форд - до Мерцедес без проблем. Аз само подсказвам и помагам без да настоявам да правиш каквото и да било - Ти решаваш. Усеща се чувствителна разлика по параметрите пак казвам без да афектира негативно хардуера по колата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
drazhev
потребител
потребител
Мнения: 50
Регистриран: 28 юли 2016, 17:05
Модел на автомобила: Ford C-MAX 2015- (CEU), 2.0L Duratorq (110kW/150PS), Frozen White
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от drazhev » 04 юли 2020, 00:59

spalding_rs написа:
02 апр 2019, 07:13
Аз Android Auto го ползвам от както съм взел колата. Две години вече ми върши отлична работа, особено извън България. Просто сваляш приложението като apk файл. Може да се свали от сайта на приложението.
Здравейте!
Май отдавна не съм влизал, ама помните колко ревах за ъпдейт на фърмуера... Днес ми затрябва да пусна камерата от настройките и гледам непознати менюта... Почесох се по ряпата - верно непознати... Погледнах фърмуера - 3.0... Кога се е ъпдейтнал така и не съм разбрал, но е от скоро... може би преди около месец-два - абсолютно сам се е ъпдейтнал...
Е - вече съм хепи и спирам да рева :-)
Сега ще чакам нивия iOS, защото гледам в CarPlay-а са вкарали хубави екстри...

ORCADES_VIKING
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 19 юни 2019, 14:18
Местоположение: New Zealand
Status: Извън линия

Re: Ъпдейт фърмуера на SYNC 3

Мнение от ORCADES_VIKING » 10 сеп 2020, 20:29

Привет колега - не е ли ъпдейта вече 3.3?
Само питам защото моят се ъпдейтна на 3.3.
Изображение

Само да кажа че смених стария 2018 Фокус със 2020 Escape


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта