Bluetooth и Handsfree почти без пари Pioneer deh 3900mp DIY

Отговори
aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Bluetooth и Handsfree почти без пари Pioneer deh 3900mp DIY

Мнение от aspasia » 22 апр 2018, 14:41

За тези които притежават Pioneer deh 3900 mp оставям им схема и как да си направят bluetooth и handsfree
Първо закупих ето този модул https://www.aliexpress.com/item/For-Car ... 0.0.geEmfo
Изображение
Изображение
После отворих моето old-fashion Cd и със удоволствие изкормих CD механизма
Изображение
След като извадих CD-то залепих с двойно залепваща се лепенка и пластмасови крачета BT-модула
Изображение
Свързването на звука трябва да изкарате платката на CD-то защото са от долната част слагам и снимка кой кабел на кой пин трябва да отиде
три кабела са ляв десен канал и GROUND
Изображение
Изображение
Захранването на BT-модула го взех от пиновете на задната част на Cd-то там където влизат цялата букса за захранване и говорители. Модула трябва да има ток само когато е ключа на колата или демек да работи в режим ACC иначе ако го оставите постоянно включен ще ви източи акумулатора.
Ето как свързах микрофона това е моята интерпретация взех гумичка и изрязах каналче за кабелите поставих микрофона в дупката като сложих малко лепило да не скъсат. От задната част на микрофона залепих пластмасово капаче за защита.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
После изкарах кабел от CD-то до микрофона купих 2,5 мм моно жак за 0,20 стотинки но нямаше 2,5 мм букса за това взех такъв за монтаж на платка.
Изображение
Изображение
Микрофона го монтирах на пластмасовия панел на километража като изрязах малка част от зад за да може да се монтира и малка дупка.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Накрая сложих декоративна решетка от слушалки за мобилен телефон.
Изображение
Всичко това ми струваше модула 7 евро две букси по 0,20 стотинки и един ден работа мога да кажа че няма никакви странични шумове и пращения както и при разговор ме чуват отлично а телефона се свърза с модула за секунда. Единствено не можах да открия подходящ светещ бутон за да го използвам за начало и край за разговор но и без него може да се използва BT-модула за разговор. Когато намеря подходящ ще го кача в темата. Надявам се че съм бил полезен на хората от форума.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Bluetooth и Handsfree почти без пари Pioneer deh 3900mp DIY

Мнение от aspasia » 20 авг 2018, 12:51

Днес направих малък update вече имам копче за начало и край за разговор а като се включат светлините вечер копчето свети!
Изображение

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта