помощ за тест на 6006E

Отговори
yasmania
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 18 мар 2006, 13:16
Модел на автомобила: Аз- Opel Calibra 16v, Тя - Ford Ka, Семейство - Mondeo Мк2 Tournier
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

помощ за тест на 6006E

Мнение от yasmania » 02 юли 2020, 10:28

Здравейте,
от колата която се наложи да бракуваме преди време ни остана така обичания и скъпо закупен преди години плеър 6006E CD RDS EON.

Работил е безотказно докато колата се ползваше, след което бе свален и няколко години престоя на място в стаята ми.
Сега има колега който иска да го вземе, но за целта исках да докажа, че всичко работи по механиката на чейнджъра.

Така или иначе беше свалено с 5 любими диска вътре, реших да го вържа в домашни условия към 12v и да направя клип как ги чекира и изважда.

Дотук добре, намерих схемата на пиновете и подадох на 2 места 12в и 1 маса, както е описано.

Устройството светна, заработи и инициализира/подреди дисковете, поиска си кода.

За нещастие, кода си бе отишъл пронудително заедно с колата и след 3 налучквания съответно, устройството блокира за 20 минути.

Разтърсих се в интернет и по сериен номер получих код който смятам, че е правилен.

При въвеждането му обаче, в момента на потвърждаване с бутон 5, единственото което се случва е един своеобразен рестарт - започва отново да инициализира дисковете и отново иска код, но забележете - с 1.

Т.е., при въвеждане на грешен код, всяко следващо въвеждане е 1 - 2 - 3.

При въвеждане на получения код, всеки следващ път отново пише 1.

Пробвах да въведа 2 пъти грешен код и на третиря път "правилния" - изтрива се брояча за грешен код и отново пише 1.

Не съм виждал подобна реакция, мисля че не бъркам във вързването и има достатъчно ток като поискана консумация. Някъде бъркам,
бих предположил че вероятно търси връзка с автомобила и тогава да заработи?

Бихте ли помогнали с опит или съвет? Колега с Форд от Варна, в чиято кола можем само да му закачим буксата и да пробваме на място, също би ми помогнал много за установяване дали всичко е окей или имаме "проблем". ... макар че не виждам от към електроника какво може да е станало от стоене при съхранение ....

Ще почерпя, разбира се...

Длъжен съм да опитам всички варианти за да не подведа колегата в състоянието на устройството.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: помощ за тест на 6006E

Мнение от Ozzie » 02 юли 2020, 18:09

В неделя мога да отделя време и ако съм в състояние да помогна - да го закачим на моята кола, евентуално да му прочета серийния номер и да генерирам код за отключване, ако е необходимо.
Пращам ти на лично телефонния ми номер.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

yasmania
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 18 мар 2006, 13:16
Модел на автомобила: Аз- Opel Calibra 16v, Тя - Ford Ka, Семейство - Mondeo Мк2 Tournier
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: помощ за тест на 6006E

Мнение от yasmania » 03 юли 2020, 10:12

Благодаря,
ще ползвам пратения контакт.

Отговори

Върни се в “Аудио и мултимедия”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта