Форд Ескорт 1983 1.3 комби

обяви за продажба на части и автомобили над 25 години
Правила на форума
В този раздел има специални ПРАВИЛА, спазвайте ги, за да не се налага намеса на модераторите.
Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Форд Ескорт 1983 1.3 комби

Мнение от peterdi_bg » 26 юни 2019, 11:32

Здравейте,

за съжаление се налага да се разделя с антиката, в която навремето положих много желание, средства и труд.

За тези, които не познават автомобила, ето тук е описана неговата история със снимки. Накратко: докаран от Австрия през 1994, закупен от мен през 2012, ползван активно до 2016. Много неща по интериора, двигателя и оборудването са добавени от предишния ми ескорт или са сменени с такива от други ескорти - в комбито има части от около 15 коли. Скоростната кутия заедно с лоста и носещата греда е присадена от следващия модел, благодарение на което има 5 предавки, а не 4 както беше в оригинал. Гредите отпред и отзад са ремонтирани и заздравени. Сложил съм други предни седалки, кори на вратите, брони и добавка под бронята отпред, колани отзад (оригинални от същото комби), предни спирачки с вентилирани дискове, табло с оборотомер, както и оригиналните копчета за включване на светлините за мъгла отпред и отзад, монтирани допълнително.

Колата засега е без акумулатор, пали и върви без проблем. Няма газова уредба, разходът извънградско може да падне до 6л / 100 км бензин. Намира се в София и се раздвижва периодично. Сключена ГО до 10.2019 и никога не е спирана от движение - има всички изрядни документи. Предстои ГТП, преди да може да излезе от мястото, където се съхранява.

Давам я заедно с втори комплект железни джанти - т.е. с летни и зимни гуми, багажник за покрива от старите, теглич (демонтиран и без ел.система) и всички части, които съм събирал през последните 10 години за този модел.

Забележки и недостатъци: ръжда по праговете, вратите и веждите, следи от леки удари (вдлъбнатини), вероятност люкът в някакъв момент да протече (уплътнявал съм го със силикон, но е било преди 4 години), буксата на контактния ключ поради повреда е премахната и връзките са презапоени. Автоматичният смукач и е многократно свалян, поради което резбата на алуминиевите легла е заминала. Засега не създава проблеми; в дългосрочна перспектива на колата може да се сложи друг карбуратор, газова уредба или моноинжекция от мк4, която да реши окончателно този въпрос. Повечето от ключалките през годините са разбивани или поне е правен опит за това, но се отключва и заключва нормално. Липсва работеща аларма и централно. Капачката на резервоара е от друг ескорт и се отваря с друг ключ.

Търся 600 лева. Моля само за сериозни обаждания - 0889 332285.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Форд Ескорт 1983 1.3 комби

Мнение от peterdi_bg » 20 авг 2019, 22:32

Вече е бракувана и се продава на части. Някой ако му трябва нещо - да звъни
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Отговори

Върни се в “Ретро части и автомобили”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта