проблеми с запалването или с бензинова помпа?

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
licho
потребител
потребител
Мнения: 505
Регистриран: 17 юли 2005, 13:19
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi, 1992, Черна лимунзина с три врати
Фиат Браво 1.2 1999, Черна лимунзина с три врати
Status: Извън линия

проблеми с запалването или с бензинова помпа?

Мнение от licho » 12 яну 2006, 11:07

имам следния проблем, като паднат много температурите и не мога да запаля, или пали колата но работи няколко секунди и спира. подозирам че нещо в бензиновата помпа или бензиновия филтър замръзва. звука който излиза при завъртане на ключа е по-кратък по продължителност от когато е по-топло времето. пробвах и с тези спрейовете за запалване. пръсках във въздушния филтър и изгарят газовете който са от спрея и до там.
установих и друго като е натиснат съединителя когато работи колата оборотите се увеличават. а при опитите да запали ако не е натиснат колата мърда малко напред при изключени скорости, все едно не е на нулева, може ли да е от студа това?
автомобила е фиеста 1.1 моноинжекция
:) Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 12 яну 2006, 12:17

По първата част на въпроса - най вероятно имаш вода в резервоара. Замръзва и проблем. Има добавки за абсорбирането и - купи си и виж дали ще се оправи проблема.
По втория - или маслото ти е много гъсто, или съединителя вече ти е поизносен или и двете...

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 12 яну 2006, 14:24

licho:
звука който излиза при завъртане на ключа е по-кратък по продължителност от когато е по-топло времето
Може би помпата не създава нужното налягане,щом по-кратко бучи.
станових и друго като е натиснат съединителя когато работи колата оборотите се увеличават. а при опитите да запали ако не е натиснат колата мърда малко напред при изключени скорости, все едно не е на нулева, може ли да е от студа това?
Да от студа е,маслото се сгъстява/тествано по другата ми кола,която държа на вън/.Винаги натискай съединителя като палиш на студ!Оставяй я на неутрал като я паркираш и не дърпай също ръчна,по-добре я подпри с нещо. Колата ти в гараж ли я държиш?
Изображение

Потребителски аватар
licho
потребител
потребител
Мнения: 505
Регистриран: 17 юли 2005, 13:19
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi, 1992, Черна лимунзина с три врати
Фиат Браво 1.2 1999, Черна лимунзина с три врати
Status: Извън линия

Re: проблеми с запалването или с бензинова помпа?

Мнение от licho » 13 яну 2006, 10:17

колата стои отвън на улицата, привечер като са се дигнали температурите пали по някое време, нещо замръзва имам чувство че е от помпата на към двигателя, знам ли ще пробвам да сипа нещо или ще сменям разни неща. благодаря за съветите
:) Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 13 яну 2006, 21:26

Сменял ли си скоро горивен филтър?
Когато е в движение усещаш ли разлика в динамиката или изгасвала ли е просто ей така?

Потребителски аватар
licho
потребител
потребител
Мнения: 505
Регистриран: 17 юли 2005, 13:19
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi, 1992, Черна лимунзина с три врати
Фиат Браво 1.2 1999, Черна лимунзина с три врати
Status: Извън линия

Мнение от licho » 15 яну 2006, 18:09

kEFi написа:Сменял ли си скоро горивен филтър?
Когато е в движение усещаш ли разлика в динамиката или изгасвала ли е просто ей така?
не съм сменял. от 6 месеца я имам, ще трябва да свърша и това.
иначе върви добре, не придърпва, не е гаснела.
замръзва нещо, ще сменя филтър после и помпа ако трябва по натам като се опарича.
гледах за добавки които абсорбират водата, само такива няма, има за прочистване на инжекционна, но смятам да отида в МП да свършат тая работа.
:) Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 16 яну 2006, 09:05

За това точно МП не ти трябва. Скъпо! Отдели 5 минутки в някоя бензиностанция и прочети упътването на добавките. На тях не пише точно "за абсорбиране на вода" - това се явява едно от свойствата на добавката. Другото решение е спирт (чист, не за горене),грубо ;итър на резервоар и си готов. Спирта освен че абсорбира водата е и с висок октан :wink:

Потребителски аватар
licho
потребител
потребител
Мнения: 505
Регистриран: 17 юли 2005, 13:19
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.1 mi, 1992, Черна лимунзина с три врати
Фиат Браво 1.2 1999, Черна лимунзина с три врати
Status: Извън линия

Re: проблеми с запалването или с бензинова помпа?

Мнение от licho » 23 яну 2006, 11:19

купих си тази добавка
Изображение

сипах я даже май малко повече дойде.
и засега нямам проблеми.
вероятно съм имал конденз или някъде вода по горивната система знам ли, като стане големия минус ще се разбере още по сигурно.
а струва около 7 лева някъде за тези който се интересуват на лукойл бензиностанциите съм я срещал
(не правя реклама)

всъщност вечерта вчера не запали, явно сутринта е запалила, като предния ден е било по-топло и снега е я натрупал и е запазила някаква температура, подозирам че имам проблем с датчика за въздуха, и по-точно откъде да влиза. имаше по руските форуми да се слага допълнително съпротивление да се вдига изкуствено температурата.
както се казва времето ще покаже :)
:) Човек това звучи гордо, но всичко може да се очаква от него!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 18 госта