Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
suantito
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2010, 14:46
Модел на автомобила: ford mondeo 93
Status: Извън линия

Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от suantito » 19 юни 2010, 20:02

Здравейте. Наскоро и аз се сдобих с форд мондео 93, 1.6 - 16 В . Проблема ми не е кой знае какъв (не ми пречи да се движа ) Когато рязко подам газ колата заглъхва за малко и дига оборотите. Откачам маф - сензора, дебютомера , колата си работи все едно. Ако някой може да ме насочи какво мога да направя за да се отсрани този проблем. Мерси предварително.

П.С ( колата се кара само на бензин , но мисля скоро да сложа и газова уредба)

valio_kostov
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 01 дек 2009, 22:19
Модел на автомобила: Форд ескорт 1.8Д
Status: Извън линия

Re: Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от valio_kostov » 21 юни 2010, 00:48

Здравей колега! Пробвал ли си да почистиш дросела? С времето се натрупва прах, нагар и т.н. Има специални препарати под формата на спрей за тази цел. Въздушен или пък горивен филтър (ако не си ги сменял скоро), такива дребни неща. :)

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от cockyhotty » 21 юни 2010, 12:27

Възможно е и клапана на ЕГР-а да ти е проблема както и маркучите свързани с него. Ако е заял отворен, двигателя се дави и губи мощност при рязко ускоряване.Изчисти и MAF-a +това което ти каза колегата.

suantito
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2010, 14:46
Модел на автомобила: ford mondeo 93
Status: Извън линия

Re: Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от suantito » 21 юни 2010, 20:45

Едвали ще е от дросела , като го гледам си изглежда чистичък. Въздушния филтър е сменян наскоро , МАФ сензора се каня да изчистя , обаче от някаде трябва да намеря ключ тип еврейска звезда с дупка посредата.
Колега ако може да ми обясниш на бързо какво е ЕГР - ще сам ти много благодарен. Прочетох някой друга книжка за инжекционните системи но това нещо ми обягва.

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от cockyhotty » 21 юни 2010, 21:13

Exhaust Gas Recirculation или рециркулация на отработените газове е система за подобряване на екологичните параметри на ДВГ. При товар под средният на двигателя и ако е загрял, се подава сигнал на соленоиден клапан, той отваря вакумна магистрала към всмукателният колектор и ако разреждането е достатъчно и в определени граници с този вакум се отваря клапан, който съединява изпускателният колетor с всмукателния. Това се прави с цел да се промени температурата на горене в горивната камера в следствие на постъпващото количество изг. газове в камерата с цел намаляане на азотните окиси. Тази система ако ти не e в ред, възникват точно придърпвания и заглъхвания. Провери всичките маркучи на вакумните линии (намират се зад всмукателният колектор на стената на купето) и тръбичката към испускателният колеkтор дали е добре уплътнена.
Виж и тая тема: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 20&t=38719" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от mrdds » 22 юни 2010, 09:13

С предишната ми кола (мондео 1.8 16 клапана) имах същия проблем.
И аз като теб чистих маф,дросел,филтри сменях,свещи,ходих на 2 елкона всеки ми викаше колата е екстра запалването е добро,обаче като настъпя газта и започва да хълца,ако подавам бавно газ няма проблеми.
Смених и кабелите и колата литна.А ги гледахме на тъмно,мерихме ги с ампер клещи всичко уж беше нормално,но ...това е.Скъпи са,но от тях се оправи колата.

Потребителски аватар
NightRider
потребител
потребител
Мнения: 184
Регистриран: 01 сеп 2007, 16:31
Модел на автомобила: Mondeo 2.0 '93г. Zetec, Ghia, Седан, ГИ Фобос
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от NightRider » 22 юни 2010, 10:11

ЕГР не работи при ускорение така, че мисля не е от него.

Nomad4o
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 29 мар 2012, 17:03
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: Мондео глъхне при рязко подаване на газ

Мнение от Nomad4o » 29 мар 2012, 17:16

И при мен е сащият проблем с колата само че аз съм на газ смених мембраните но колата заглъхва някой може ли да каже от какво е ходих даже и да регулират газта и си е саштото

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 56 госта