СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
DALeksiev87
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 24 апр 2010, 19:06
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от DALeksiev87 » 11 дек 2010, 18:38

Значи проблема е:Съединителя ми си е заминал обаче много ми е странно защо при тръгване по разни светофари на 1-ва колата си тръгва перфекно без никакво приплъзване на втора има съвсем леко прип. почти не се усеща на трета вече работата се усеща на 4-та си играя с стрелката на оборотите.Мислех си дали пък не е някаква друга работа нещо свързано с притискането на съединителя няко пружина ли той е лагер-помпа и сервото играе роля да се отлепи съединителя нали?А какво го притиска да не би да не се притиска достатъчно.Аз така или иначе ще го сменям намерих един приятел майсторче за 60лв. двамата ще я свършим тази работа той ми каза че като я отворим ще се види за какво става дума каза че мога да се размина леко само с феродов диск да сменя.Съвети очаквам за Марка феродов диск и от каде както и ако може някаква цена да си правия сметката.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Milcho
потребител
потребител
Мнения: 428
Регистриран: 16 дек 2006, 17:49
Модел на автомобила: BMW E46 325i, '04 Focus C-Max 2.0 TDCi, '92 Sierra TD, разни НЕ Фордове
Местоположение: Шумен
Status: Извън линия

Re: СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от Milcho » 11 дек 2010, 20:25

Най-просто казано - на ниска предавка съпротивлението, което двигателя трябва да преодолее за да задвижи колата е по-малко и затова не приплъзва.

DALeksiev87
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 24 апр 2010, 19:06
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от DALeksiev87 » 11 дек 2010, 20:39

вярно логично е мерси.Според вас да сменя само феродовия диск не е проблем нали лагера ми е здрав притискателния мисля също е здрав ,като отворя ще видя и в крайна сметка става дума за пари:)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10858
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от ЯЛТА » 11 дек 2010, 21:48

В раздела " ПРОДАВА " имаше на прилична цена, съединител-комплект, но не помня за дизел, или за бензин беше,- окло сто и нещо лева, ми се върти в главата .
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от S_C » 11 дек 2010, 22:16

Съединител пакет плюс лагер.Ресурсът им е сметнат така,че едното рядко надживява другото с много.Нищо няма да спестиш,ако след половин година примерно си замине и лагера,който сега си решил да не сменяш.Ремонтът е сложен,а трудът по сервизите не е най-евтиното нещо на света...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от urgan » 11 дек 2010, 22:49

От друга страна защо трябва да сменя лагера ако е здрав. Това с ресурса мани ти. Същата е ситуацията с водната помпа. Трябвало да се смени защото труда бил същия. И какво се получава дай да сменяме здрави части с други нови и с неясен произход само щото някой си казал че тия имали ресурс примерно 150 000 км.
Изображение

DALeksiev87
потребител
потребител
Мнения: 63
Регистриран: 24 апр 2010, 19:06
Модел на автомобила: Mondeo
Status: Извън линия

Re: СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от DALeksiev87 » 11 дек 2010, 23:15

И аз така мисля ,сега да давам 200-250 лв повече приположение че лагера си е здрав нито вие нито нищо.А пак и горе споменах че с един приятел двамата ще го сменяме ще ми иска 60 лв за труда така че след година година и половина нямам нищо против пак да дам 60лв.И пак казвам като го отвория ще се проверява пак за състоянието на другите части.Феродовия диск си част която според това как караш така се износва може 20000км може и 200000 да издържи.Колегата е прав горе с тея боклуци дето навсякаде ги продават направо незнам.Хем познати хем това и пак си купуваш някакви шибани авточасти.

Потребителски аватар
vanko
потребител
потребител
Мнения: 315
Регистриран: 23 юни 2007, 21:10
Модел на автомобила: Ford Galaxy-1.9 TDI- 90hp "98;KiA c'eed 1.6 CRDi
Местоположение: pleven
Контакти:
Status: Извън линия

Re: СЪЕДИНИТЕЛ ФОРД МОНДЕО МК2!!!

Мнение от vanko » 12 дек 2010, 00:44

Сменяи и лагера за да не разглабяш скоро пак . И без тва си е приключение съединителя на Мондеото
Изображение

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта