mondeo 2.0 zetec придърпване

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
dr_jekel
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 дек 2011, 18:53
Модел на автомобила: ford mondeo mk2
Status: Извън линия

mondeo 2.0 zetec придърпване

Мнение от dr_jekel » 15 дек 2011, 20:29

значи проблема ми е следния паля колата работи перфектно немени обороти абе двигателят направо мърка вкарвам на скорост тръгвам и има едно леко придърпване и някък няма мощ неможе да наеме все едно е 60 коня а не 130 а придърпването си остава колкото и да натискам газта.

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: mondeo 2.0 zetec придърпване

Мнение от cockyhotty » 15 дек 2011, 21:48

Провери си свещите и кабелите. При мен имаше такова придърпване, което стана непоносимо и се оказа, че е от свещи. Съшо така може да си затапиш и ЕГР клапана. Има теми по въпроса. По принцип този двигател изпитва немощ при потегляне с ниски обороти, хронично е. Придърпването и то до някъде му е заложено по някакъв начин колкото и странно да звучи.

dr_jekel
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 дек 2011, 18:53
Модел на автомобила: ford mondeo mk2
Status: Извън линия

Re: mondeo 2.0 zetec придърпване

Мнение от dr_jekel » 16 дек 2011, 22:50

cockyhotty написа:Провери си свещите и кабелите. При мен имаше такова придърпване, което стана непоносимо и се оказа, че е от свещи. Съшо така може да си затапиш и ЕГР клапана. Има теми по въпроса. По принцип този двигател изпитва немощ при потегляне с ниски обороти, хронично е. Придърпването и то до някъде му е заложено по някакъв начин колкото и странно да звучи.
значи аз колата я купих преди една седмица и забелязах че на ниските е малко тромава но иначе си имаше дръпка за толкоз коне и такава маса прилично но сега си няма мощ ниски високи мачисе и товае иначе на место оборотите си ги държи идеално без да ги мени но особенно при превключване направо така дърпа колата че забива предницата и колкото и газ да давам се си присецва и неможе да наеме до сега карах дизелово мондео и сега незнам при бензиновото от къде да започна да търся проблема темите ги попрегледах но точно със същия проблем не намерих някои да има

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: mondeo 2.0 zetec придърпване

Мнение от S_C » 16 дек 2011, 23:33

10 лева за нов бензинов филтър и тогава търси дефекта където и да е другаде из колата.
При тая кола бензинов филтър "живее" между пода и заден ляв калник...т.е. наврян е бЕлото куче в черния и се сменя малко трудно ако колата не е на подемник.

А това,че 2.0 зетек не дърпал в ниски обороти...има доста истина.Максимална мощност развива чак на 6000 оборота.Максимален въртящ момент на 4000.На по-ниски обороти хем харчи,хем не върви.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: mondeo 2.0 zetec придърпване

Мнение от Edinuser » 17 дек 2011, 16:26

И аз мисля че е свещи или кабели колега.
На мен когато ми се бяха прецакали свещите - така се държеше - придърпва м/у 1000 и 2000 оборота.Особено при превключване на скоростите. А иначе държи добре празния ход и над 2000 не се усеща придърпване.
Ако беше нещо по инжектори или бенз.филтър, бенз помпа щеше да губи мощност във високите обороти - тогава нямаше да му стига гориво.
Мондеото е капризно на свещи и кабели - иска си мотокрафт.

dr_jekel
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 дек 2011, 18:53
Модел на автомобила: ford mondeo mk2
Status: Извън линия

Re: mondeo 2.0 zetec придърпване

Мнение от dr_jekel » 18 дек 2011, 20:16

Edinuser написа:И аз мисля че е свещи или кабели колега.
На мен когато ми се бяха прецакали свещите - така се държеше - придърпва м/у 1000 и 2000 оборота.Особено при превключване на скоростите. А иначе държи добре празния ход и над 2000 не се усеща придърпване.
Ако беше нещо по инжектори или бенз.филтър, бенз помпа щеше да губи мощност във високите обороти - тогава нямаше да му стига гориво.
Мондеото е капризно на свещи и кабели - иска си мотокрафт.
ми значи може и да е филтъра защото мен ми придърпва и на високи и ниски обороти и дори на високите няма мощност както трябва ще сменя първо него и после поред на номерата. Кабелите изглеждат чисто нови за свещите не знам. Иначе колата е супер седаново мондео със ST TUNINGA и е направо трепач скоро ще кача снимки. Благодаря за съветите!

Потребителски аватар
cockyhotty
потребител
потребител
Мнения: 667
Регистриран: 26 май 2009, 18:47
Модел на автомобила: Ford Focus Mk2.5 1.6 PFi
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: mondeo 2.0 zetec придърпване

Мнение от cockyhotty » 19 дек 2011, 17:19

Свали си свещите и ще се уплашиш. :D Ако си виждал колко е голям бенз. филтъра на Мондео Мк1, ще разбереш, че бая км. му трябват да се запуши, за да доведе чак до прекъсвания.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта