колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
иван5119
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 25 дек 2011, 10:58
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от иван5119 » 25 дек 2011, 13:14

колеги моля за помощ собственик съм на форд фокус 1.6 16в от 5 месеца със газов инжекцион до преди месец никавки проблеми навъртяни 9000 км след като му смених антифриза който беше син и му сложих червен немски за белязах че стрелката на температурата мърда след средата но го карах до вчера само градско ц сф и нямаше проблеми вчера тръгнах по магистралата и започнаха проблемите при нагорнище или като искам да изпреваря стрелката от нормално положение отива към червеното и като върна газта се нормализира .стигнах с хиляди главоболия и останових че върти само малкия кръг но се включва перката смених термостат вчера и термо датчика който е между свещите и пак така възможно ли е да е от водната помпа само тя не е сменяна дори като взех колата.
четох че колеги са имали същият проблем заради газовото но при мен това го нямаше до сега много ще съм благодарен ако ми помогнете

Потребителски аватар
ceco georev
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 08 май 2008, 17:10
Модел на автомобила: Focus 1.6 Zetec-s Ghia 99.Kombi.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от ceco georev » 25 дек 2011, 16:15

Колега проблема е че не е обезвъздушена системата или са ти дали грешен термостат.
При мен след обезвъздушаване този проблем изчезна.

иван5119
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 25 дек 2011, 10:58
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от иван5119 » 25 дек 2011, 18:20

колега пробвах термостата отваря после го сложих на колата и форсирах на място и отвори и големият кръг значи днес проверих всичко термостат водна помпа и датчик възможно ли е да е от алтернатора да подава повече ток и да се шашка датчика от него че четох тук на друг колега че му е станало така
най интересно е че когато форсирвам колата 2-3 минути на място да обезвъздуша стрелката си стои в нормално положение и като я изкарам на леко нагорнище и пак го прави този проблем
кажете къде в софия да я закарам ако мога д асе прибера с нея де

иван5119
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 25 дек 2011, 10:58
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от иван5119 » 27 дек 2011, 21:26

колеги днес след много мъки в сервиза на улица брод постигнахме някакъв напредък почти обезвъздушихме форда но все още не е както трябва пак загрява но по слабо от онзи ден някакви идеи за лесен начин на обезвъздушаване ще съм много благодарен

Потребителски аватар
ceco georev
потребител
потребител
Мнения: 170
Регистриран: 08 май 2008, 17:10
Модел на автомобила: Focus 1.6 Zetec-s Ghia 99.Kombi.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от ceco georev » 28 дек 2011, 07:54

С риск да ми се присмее някои ще опиша как аз обезвъздуших моята.Вадят се двата тънки маркуча от разширителния съд и се отвива капачката.Слага се десния маркуч в шише а левия и отворите на разширителния съд се запушват(може с пръсти).С уста :oops: се надува през отвора на разширителния съд и шишето почва да се пълни.Следи се нивото на антифриза.Когато намалее достатъчно шишето се сипва в казанчето и така докато не се превърти около литър антифриз.Същата процедура и с левия маркуч.Не твърдя че това е начина просто при мен свърши работа.Иначе в книгата на форд е описано как се прави като се държат 2800 оборота за два цикъла на перката и др подробности но при мен не сработи.Сигурно защото имам ГИ.

иван5119
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 25 дек 2011, 10:58
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от иван5119 » 31 дек 2011, 19:57

мерси колега ще го пробвам
на мен ми казаха че трябва да извадя маркуча който излиза от главата и влиза в радиатора да вдигна колата от дясната страна и да сипвам през казанчето течност докато излезе през маркуча после го пъхам пак в главата и след това на 2800 оборота докато отвори два пъти термостата не съм го направил но мисля след празника да го направя само немога да разбера защо толкова трудно се обезваздушават тези фордове

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от HACKO » 01 яну 2012, 10:03

иван5119 написа:.... само немога да разбера защо толкова трудно се обезваздушават тези фордове
Не Фордвете, Фокуса, аз на Ескорта а и на Фиестата, просто наливам и няма никакви проблеми
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от kEFi » 03 яну 2012, 21:15

HACKO написа:
иван5119 написа:.... само немога да разбера защо толкова трудно се обезваздушават тези фордове
Не Фордвете, Фокуса, аз на Ескорта а и на Фиестата, просто наливам и няма никакви проблеми
:D: ....нали? Щото се обезвъздушават сами :D

Edinuser
Потребител
Потребител
Мнения: 774
Регистриран: 05 авг 2007, 16:35
Модел на автомобила: Ford Mondeo Ghia 2.0i 16v 93г.
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от Edinuser » 03 яну 2012, 22:06

И Мондеото няма проблем с обезвъздушаване - наливаш до макс, палиш, като загрее хубаво пускаш и парното, изчакваш малко, гасиш , като изстине, доливаш ако трябва пак до макс и си готов.

иван5119
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 25 дек 2011, 10:58
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от иван5119 » 11 яну 2012, 13:37

колеги проблема си стои при няколко майстори ходих и не могат и не могат да го оправят ще ходя до мото пфое да видим и там специаллистите какво ще кажат намразих я тази марка заради това направо ми дойде до гуша вече 20 дни е ходене по мъките

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от Doin » 11 яну 2012, 17:17

Добре де, а обезвъздуши ли системата?
Тея майстори като гледаха колата какво й правиха или останаха само с гледането?

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от kEFi » 11 яну 2012, 22:18

иван5119 написа:колеги моля за помощ собственик съм на форд фокус 1.6 16в от 5 месеца със газов инжекцион до преди месец никавки проблеми навъртяни 9000 км след като му смених антифриза който беше син и му сложих червен немски за белязах че стрелката на температурата мърда след средата но го карах до вчера само градско ц сф и нямаше проблеми вчера тръгнах по магистралата и започнаха проблемите при нагорнище или като искам да изпреваря стрелката от нормално положение отива към червеното и като върна газта се нормализира .стигнах с хиляди главоболия и останових че върти само малкия кръг но се включва перката смених термостат вчера и термо датчика който е между свещите и пак така възможно ли е да е от водната помпа само тя не е сменяна дори като взех колата.
четох че колеги са имали същият проблем заради газовото но при мен това го нямаше до сега много ще съм благодарен ако ми помогнете
2 въпроса:
1. Губиш ли антифриз?
2. Капачката на казанчето за антифриза оригиналната ли си е?

иван5119
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 25 дек 2011, 10:58
Модел на автомобила: fokus
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от иван5119 » 14 яну 2012, 17:52

колега всички майстори казваха че са обезваздушили системата значи не губи антифриз и грам
да кажа за развръзката след един ден престой в мото пфое казаха че са обезвадушили системата и са барали софтуеара вчера взех колата пробвах я по магистралата и засега няма проблеми сама да кажа че там приемчика ми каза че за тази седмица това е третият фокус с газ там

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: колеги помощ фокус 1.6 зетек 99г

Мнение от kEFi » 17 яну 2012, 20:26

иван5119 написа:колега всички майстори казваха че са обезваздушили системата значи не губи антифриз и грам
да кажа за развръзката след един ден престой в мото пфое казаха че са обезвадушили системата и са барали софтуеара вчера взех колата пробвах я по магистралата и засега няма проблеми сама да кажа че там приемчика ми каза че за тази седмица това е третият фокус с газ там
Евала колега! Само така!
Но все пак имай предвид, че за каквото отидеш - това ще ти оправят! Колкото обезвъздушаването - не ми е позната толкова сложна система на форд!

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта