Фокус 2.0 загрява при 120 км

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
sun4ovec
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 09 авг 2010, 21:08
Модел на автомобила: фокус 2.0 зетек
Местоположение: гр.Козлодуй
Status: Извън линия

Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от sun4ovec » 23 авг 2013, 20:38

здравейте имам един доста странен проблем,сложих на форда газов инжекцион и се появи този проблем като карам със 120/130 стрелката на температурата се отклонява в посока червено :( и като отпусна педала на газта веднага се връща в нормлана позиция ама мн ого бързо. А на бензин него прави на място съм го пробвал в доста оборити не го прави.Майстора на газовата казва че може да е няква грешка вие колеги как мислите преди имах мондео 1.8 зетек със същия инжекцион и съм нямал ядове сега фокуса е 2.0 иначе модела на инжекциона е същия

Потребителски аватар
Doin
потребител
потребител
Мнения: 1817
Регистриран: 13 мар 2009, 23:18
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDdi Ghia '00
Местоположение: Слатина, София
Status: Извън линия

Re: фокус загрява при 120 км

Мнение от Doin » 23 авг 2013, 21:02

Пусни търсачката байпас на Фокус 1.6 и ще разбереш, че проблема е повсеместен и лесно отстраним.

sun4ovec
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 09 авг 2010, 21:08
Модел на автомобила: фокус 2.0 зетек
Местоположение: гр.Козлодуй
Status: Извън линия

Re: фокус загрява при 120 км

Мнение от sun4ovec » 23 авг 2013, 21:11

абе аз го четох това ама при мен не загря никога даже ходих сега на море с нея минах през шипка няма ядове даже няма признак на загряване само когато сум със 120 или 130 почва да реагира и като отпусна газта веднага ама веднага се връща стрелката и си караш примерно 1000000 км :) нема ядове :Д
гадното е че немога да карам по бързо

Колега изполвай бутона промени, когато искаш да добавиш нещо към предишното си мнение.
Прегледай темата, за която писа @Doin.........
"Focus 1.6 Zetec - странен проблем. " - Прегряване!
Последна промяна от DTM на 24 авг 2013, 12:54, променено общо 1 път.
Причина: Сливане на мнения

cvetan.cenkov
потребител
потребител
Мнения: 232
Регистриран: 15 ное 2009, 19:27
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: фокус загрява при 120 км

Мнение от cvetan.cenkov » 25 авг 2013, 19:48

На колегата мотора е 1.8 при тях го няма този проблем с байпаса .Проблема си е в газовото

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: фокус загрява при 120 км

Мнение от DTM » 25 авг 2013, 20:20

cvetan.cenkov написа:На колегата мотора е 1.8 при тях го няма този проблем с байпаса .Проблема си е в газовото
sun4ovec написа:здравейте имам един доста странен проблем,сложих на форда газов инжекцион и се появи този проблем като карам със 120/130 стрелката на температурата се отклонява в посока червено :( и като отпусна педала на газта веднага се връща в нормлана позиция ама мн ого бързо. А на бензин него прави на място съм го пробвал в доста оборити не го прави.Майстора на газовата казва че може да е няква грешка вие колеги как мислите преди имах мондео 1.8 зетек със същия инжекцион и съм нямал ядове сега фокуса е 2.0 иначе модела на инжекциона е същия
За Фокус 2.0л. е питал.........

sun4ovec
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 09 авг 2010, 21:08
Модел на автомобила: фокус 2.0 зетек
Местоположение: гр.Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от sun4ovec » 26 авг 2013, 17:38

днес го пробвах със теста на колата дето ти излиза на екранчето на килотрежа стрелката мръдна а показанията на екранчето не дали може да ме лъже стрелката? А имам една колежка със фокус само че е 1.4 зетек и при нея го прави само че на по ниска скорост и тя е званяла във сервиза дето са и слагали газовия иж. обяснила е какво и прави колата и там направо са я питали да става въпрос за форд фокус хахах :) егати и са и казали че така си правят показаничта на стрелката не са верни нещо обърквало (софтуерна грешка) незнам и аз точно но можело да се оправи със смяна на софтуера и моя маистор така ми каза незнам може и така да е защото на бензин него прави и при мен и при нея а водата си минава през изпаритела без значе е дали си на газ или на бензин абе е..... си майката хахахахха :)

Forester
потребител
потребител
Мнения: 99
Регистриран: 09 авг 2012, 20:34
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zetec S 2000г. комби
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от Forester » 26 авг 2013, 18:13

За да не се омазват темите, премествам мнението си в темата http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 04#p308047
Последна промяна от Forester на 27 авг 2013, 17:59, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от HACKO » 26 авг 2013, 18:22

Гледайте пътя, че ще се блъснете някъде, стига сте ги гледали тези термометри.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

sun4ovec
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 09 авг 2010, 21:08
Модел на автомобила: фокус 2.0 зетек
Местоположение: гр.Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от sun4ovec » 26 авг 2013, 18:32

Forester написа:Вчера и онзи ден за пръв път пътувах на дълго разстояние с моя фокус, който купих преди един месец.Колата е 2000г. двигателя е 1,6 няма газ засега. При скорост около 120 на пета, като започне изкачване, стрелката за температурата тръгва към червеното, щом отпусна педала на газта, стрелката веднага се връща на средата. Досега при градско каране това не го правеше. Мога ли да карам, докато таблото е в тест режим, за да гледам градусите на антифриза? Мисля да слагам газов инжекцион и се опасявах от прегряване, понеже четох за този проблем, а то още на бензин си такова мамата.


може да караш в тест режим няма проблем

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от madboy » 26 авг 2013, 23:15

sun4ovec написа:................ и тя е званяла във сервиза дето са и слагали газовия иж. обяснила е какво и прави колата и там направо са я питали да става въпрос за форд фокус хахах :) егати и са и казали че така си правят показаничта на стрелката не са верни нещо обърквало (софтуерна грешка).....
Пълни глупости!
Намери адреса на сервиза, за да го сложим в темата "Не ходете там".
Като не могат да правят нещо, поне да не се занимават с това, а не да се оправдават с врели-не кипели!
Кой знае къде и как са ви монтирани изпарителите.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от S_C » 27 авг 2013, 00:22

Като гледаш колко свободно място има (за две мравки и един охлюв) под капака на 2.0 Фокуса...колко възможности за захранване и места за монтаж има на изпарителя? Да сбъркат...с колко толкова да сбъркат?Това не са Жигавиците от едно време, дето имаше място за още един мотор отпред. Местата са 2-3, освен ако газаджиите не са някакви брутални екстремисти, да оплетат целия моторен отсек с маркучи.
По-вероятно датчика за температура от някаква година натам да е друг и да реагира по-бързо.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от madboy » 27 авг 2013, 01:02

S_C написа:...
По-вероятно датчика за температура от някаква година натам да е друг и да реагира по-бързо.
Гаранция е това, особено щом го прави само на газ. :D
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от S_C » 27 авг 2013, 02:03

Forester е писал, че няма газ...а има същия "ефект" ...

mod:
sun4ovec написа:........... А на бензин него прави на място съм го пробвал в доста оборити не го прави.........
Forester e писал, но е с двигател 1,6.
Като се омажат темите се получава това, което е в момента. Защото рядко някой чете нагоре по темата.

*****
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

sun4ovec
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 09 авг 2010, 21:08
Модел на автомобила: фокус 2.0 зетек
Местоположение: гр.Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от sun4ovec » 27 авг 2013, 09:51

http://m.youtube.com/watch?v=EzwnFLbpyx ... tch%3Fv%3D EzwnFLbpyxI нещо такова прави колата само че при мен не влиза чак в червеното

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от HACKO » 27 авг 2013, 13:27

Нито двигателя е в състояние да произведе такова количество енергия, нито пък радиатора може да я разсее толкова бързо. В системата има 8-9л вода, за да се промени температурата с 20-30градуса в рамките на 1-2 сек., трябва ядрена експлозия, а какъв трябва да е радиатора за да я охлади за същото време, нямам даже идея (може би с размерите на 8 етажен блок). Това е проблем в системата за стабилизиране на напрежението на уреда.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от madboy » 27 авг 2013, 14:58

HACKO написа:............ В системата има 8-9л вода, за да се промени температурата с 20-30градуса в рамките на 1-2 сек., трябва ядрена експлозия, ......
Така е, обаче ако в един момент остане без вода, за колко време ще прегрее датчика?

Пресен случай от преди две години- Нисана ми спукал маркуч и почнал да хвърля по малко антифриз. Докато спра и се усетя какво става, при скорост над 90 км/ч температурата се качваше към лютеницата, при отнемане на газ стрелката падаше. Мога да кажа, че стрелката се вдигаше бая бързо и със същата скорост падаше. Не знам, колко вода е изръсил и колко въздух се е събрал по системата, преди да почне да го прави това.
Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

sun4ovec
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 09 авг 2010, 21:08
Модел на автомобила: фокус 2.0 зетек
Местоположение: гр.Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от sun4ovec » 27 авг 2013, 19:27

здравейте днес пробвах нещо карах в тест модето :) така и там нали има две температурни стоиности които се менят така първата стойност е на датчика на галавата или на блока незнам точно пак на антифриза де втората е за стрелката на таблото в това съм сигорен та запалих колата и там ми показва 99 градуса веднага а стрелката е мрудна малко и както ми показва 99 изведъш показа нещо не рабираемо не цифри демек нищо и сега се така си показва абе мисля че е неква грешка в самата система или както казва колегата наско незнам :) така ще си карам може само да сменя датчика :))

ppenchev2
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 28 дек 2012, 19:02
Модел на автомобила: focus 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от ppenchev2 » 09 сеп 2013, 18:27

Здравей Колега,

Карам фокус със същия двигател. Когато купих колата имах същия проблем. След 120-130 км/ч. стрелката на температурата направо забиваше в червеното за 1-2 сек. Проблема беше причинен от две неща:

1. При монториането на газовата уредба мисля, че ползват системата за охлаждането на колата за изпрителя и бяха допуснали грешка при свързването
2. Свалихме цялото табло и се оказа замърсяване на някаква връзка.

Преди тези стъпки правих какви ли не щуротии: нова водна помпа, датчик за температурата, почистване на радиатора. Надявам се да съм помогнал.

ПС:Мисля, че на фокуса са му правили този байпас още в швейцария преди да го взема.

Поздрави

sun4ovec
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 09 авг 2010, 21:08
Модел на автомобила: фокус 2.0 зетек
Местоположение: гр.Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от sun4ovec » 09 сеп 2013, 21:59

Мерси колега за помоща ама да те питам при теб на бензин правеше ли го? Защото при мен не го прави и него мисля много много :)

ppenchev2
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 28 дек 2012, 19:02
Модел на автомобила: focus 2.0 16V
Status: Извън линия

Re: Фокус 2.0 загрява при 120 км

Мнение от ppenchev2 » 10 сеп 2013, 13:26

Да ти кажа честно на бензин рядко правя каквито и да е тестове :П

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 52 госта