Скъсан болт на главата

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Ruseff
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 24 фев 2012, 07:57
Модел на автомобила: Ford Scorpio 2.0 I DOHC
Status: Извън линия

Re: Скъсан болт на главата

Мнение от Ruseff » 08 май 2014, 18:40

Не се занимавам професионално с това,но на много приятели,включително и моите машини сам си правя ремонтите,за щастие успешно.Досега болт не съм късал,стягам с тръбата,по усет.Същия двигател го прегрях в Одеса преди четири-пет години,пукна и главата тогава.По блока нямаше забележки,сложих друга шлайфана глава,гарнитура,както си му е реда,и мотора заспа.До преди 2012,как сложих газовата.Взе да подухва в водната система.Та това беше причината да пробвам с притягане,и се получи-докога,не знам.До Търново и обратно няма проблем.Като я опъна до Днепропетровск тоя месец,ше си покаже.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13104
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Скъсан болт на главата

Мнение от HACKO » 08 май 2014, 18:59

Леле човек, не си писал откъде си, но според Гугъл, от Русе до там са 1100Км. При положение, че не си на 100% сигурен в изправността на колата........
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Ruseff
потребител
потребител
Мнения: 24
Регистриран: 24 фев 2012, 07:57
Модел на автомобила: Ford Scorpio 2.0 I DOHC
Status: Извън линия

Re: Скъсан болт на главата

Мнение от Ruseff » 11 май 2014, 19:28

Наско,от мене-почти 1600.От Свиленград съм.Не е толкова страшно,преди тотално да я издуха в Одеса,пак вкарваше по малко,години наред.Интересно,че не правеше никъде "тапа",парното бачкаше,нямаше загряване,нищо.От Одеса дотук е 950 км,прибрах се без някви сериозни проблеми,само в Бургас изчаках да мине трафика следобед,да не грее на светофарите.Не ми се отваря пак,пък и няма за кога,20- годишна е.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 38 госта