Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от dreadx » 16 юни 2014, 19:59

Според мен отново трябва да си почистиш дебитомера, и не с въздух под налягане. Също в никакъв случай с WD40.
(Дебитомери се намират и по моргите за 20-тина лв., но и да вземеш от морга пак трябва да го почистиш..)
И внимавай ако го чистиш със спрей за карбуратори да не го дишаш много и да не се оливаш. Мисля, че съдържа толуол.

Timo95: Не знам дали имаш лампа "Check Engine" - да не е прецакана ламбда-сондата, но ако нямаш лампа за грешки да не можеш да разбереш?

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от KDebian » 19 юни 2014, 20:23

Имал съм подобен проблем - тръгна да изпреварвам - от 5-та на 4-та, педал до метал, стигне до 110 км/ч (респективно 4000-4200 оборота) и обели муцуна докато не паднат на 2500 обороти. Смениха ми въздушен, горивен и маслен филтър, смениха ми и маслото и ми почистиха дебитомера и си стана като състезателна кола. Не знам обаче кое от всичките оправи проблема, но опитай. Не знам с какъв препарат почистиха дебитомера, но не беше WD-40.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от OgiDogi » 20 юни 2014, 08:49

KDebian написа:Имал съм подобен проблем - тръгна да изпреварвам - от 5-та на 4-та, педал до метал, стигне до 110 км/ч (респективно 4000-4200 оборота) и обели муцуна докато не паднат на 2500 обороти. Смениха ми въздушен, горивен и маслен филтър, смениха ми и маслото и ми почистиха дебитомера и си стана като състезателна кола. Не знам обаче кое от всичките оправи проблема, но опитай. Не знам с какъв препарат почистиха дебитомера, но не беше WD-40.
Има много хубав спрей на TRW за почистване на спирачки от омасляване, върши идеална работа и за дебитомери/карбуратори и други подобни. Струва 3-4 лева за флакон 400 ml.
Изображение
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от bateto_toshko » 22 юни 2014, 22:11

KDebian написа:- тръгна да изпреварвам - от 5-та на 4-та, педал до метал,
На 16V мотор , педал до метал не е най-бързия начин за ускорение, но пък е най-бързия начин да се прецакат лагерите , а защо не и колянов вал ако не си на точните обороти
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от paci » 22 юни 2014, 23:08

bateto_toshko написа:На 16V мотор , педал до метал не е най-бързия начин за ускорение, но пък е най-бързия начин да се прецакат лагерите , а защо не и колянов вал ако не си на точните обороти
Нищо му няма :D:
Повелителя на огъня в цилиндрите ме похвали, че много добре съм съхранил лагерите :D:
Само, че на мойта ако го направя това упражнение и събирам всички пътници в багажника *00930*

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от KDebian » 23 юни 2014, 17:17

bateto_toshko написа:
KDebian написа:- тръгна да изпреварвам - от 5-та на 4-та, педал до метал,
На 16V мотор , педал до метал не е най-бързия начин за ускорение, но пък е най-бързия начин да се прецакат лагерите , а защо не и колянов вал ако не си на точните обороти
Е, мен така са ме учили, за да се изтеглям по-бързо. А и каква връзка имат лагерите със скоростта на движение и като цяло оборотите на които се движи колата? А и вярвам не съм единствения който го прави, а и вярвам че надали всеки сменя лагерите през месец или година.

Потребителски аватар
Fiesta 1.3 Endura-E
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 07 дек 2013, 20:07
Модел на автомобила: 1999 Fiesta MK IV 1.3 Endura-E
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от Fiesta 1.3 Endura-E » 23 юни 2014, 18:12

KDebian написа:
bateto_toshko написа:
KDebian написа:А и каква връзка имат лагерите със скоростта на движение и като цяло оборотите на които се движи колата?
Еми ти ако на това не можеш да си отговориш, няма смисъл да се обсъжда. Учебниците по физика и механика казват едно, ти - друго. Кой ли е прав?
[size=85]1999 Ford Fiesta MK4 1.3 Endura-E, три врати хечбек, серво, климатик, ръчка[/size]

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от KDebian » 22 юли 2014, 03:25

Обяснете тогава.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от bateto_toshko » 03 авг 2014, 21:55

Наскоро си реших проблем с давене на Пежото.Оказа се замърсена букса на температурния датчик , лъжеше компютъра , че двигателя е студен , и той вкарва повече бензин и колата се дави.Включително не искаше да пали на топъл двигател.
KDebian написа:Обяснете тогава.
При ниски обороти , налягането на маслото е ниско и рязкото подаване на газ товари валовете и води до вибрации при които лагерите може да задерат.Газ до дупка само над 3500 оборота и само в краен случай
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

KDebian
потребител
потребител
Мнения: 74
Регистриран: 10 ное 2013, 05:19
Модел на автомобила: Fiesta
Status: Извън линия

Re: Фиеста 1.25 ПРОБЛЕМ - дави се и губи мощност

Мнение от KDebian » 03 авг 2014, 23:39

bateto_toshko написа:Газ до дупка само над 3500 оборота и само в краен случай
Ами долугоре така се случва и при мен - от пета на трета отиваме към 4500 оборота, а и случая е краен - има тир пред мен който кара с 60-80, на ограничение 90 и ако не искам да стигна до другия ден се стига до крайности. :D Благодаря все пак за инфото.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], Google Adsense [Bot] и 65 госта